MoneyGram Anlaşmalı Bankalar Hangileridir? Para Transferi

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram anlaşmalı bankalar, para çekebileceğiniz ve daha bir çok işlem yapabileceğiniz bankalar arasında yer alıyor. Moneygram, anlaşmalı olduğu bankalar ile çalıştığınızda bu bankalardan çok düşük komisyon ve büyük avantajlarla yurt dışına para transferi yapmanıza imkan sağlayan sistemlerden birisidir. Yurtdışında da çok fazla kullanılıyor olması ile birlikte, bir çok ödeme ve para çekme noktası bulunduğundan sık sık tercih edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Moneygram, özellikle Avrupa’da lokasyon farketmeksizin para göndermiş olduğunuz birinin bu parayı dilediği zaman çekebilmesine yarayan oldukça kullanışlı bir sistem. Türkiye’de ise anlaşmalı olduğu bankaları tercih ederek Moneygram ATM’leri üzerinden işlem yapabiliyorsunuz.

MoneyGram Nedir, Nasıl Kullanılır?

MoneyGram, Türk bankaları aracılığıyla yurtdışına (Avrupa Ülkelerine) ve anlaşmalı bir çok lokasyona para transferi yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Yurtdışında da aynı banka gibi hizmet veren bu kuruluş, yine Türk bankalarını kullanarak dilediğiniz kişiye istediğiniz şekilde para göndermenizi sağlayacaktır.

Bu sistem, yurtdışına para göndermenize imkan tanıdığı gibi, yurtdışındaki bir tanıdığınızın da sizlere para transferi yapmasına imkan tanıyacaktır. Bu durumda elbette transferi gerçekleştirecek tarafların her ikisinde de moneygram hesabı bulunmalı.

MoneyGram hesabı açılışı için bankalar ek bir ücret talep etmemektedir. Aynı normal bir banka hesabı gibi MoneyGram anlaşmalı bankalar ile görüşerek bu hesabın açılmasını istediğinizi belirtebilir, ATM’ler dahil bir çok yerden işlem yapabilirsiniz.

MoneyGram Nasıl Kullanılır?

MoneyGram kullanmak istiyorsanız, altta listeleyeceğimiz bankalardan hesap açmanız yeterli. Bu sayede hem ilgili banka hesabınızla aynı anda kullanabilir, hem de ilave olarak MoneyGram hesabına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yine bu bankaların ATM’leri de MoneyGram işlemleri yapmak için tasarlanmış olup, banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan para transferlerini ATM’ler ile de yapabilirsiniz.

MoneyGram Hangi Bankalarda Var?

MoneyGram, Türkiye’de oldukça yoğun kullanılması sebebiyle artık işlem ağlarını oldukça genişletmiş, bir çok ödeme ve transfer noktasını hayata geçirmiştir. Bu işletmelerden çoğu bankalar olup, aynı zamanda GönderAl gibi yeni sistemler de ortaya çıkmıştır.

Bu sistemlerin tamamı BDDK onaylı olup, zaten resmi internet sitesine giriş yaptığınızda da MoneyGram sisteminin BDDK tarafından onaylı bir finans kuruluşu olduğunu görebilirsiniz.

MoneyGram Anlaşmalı Bankalar

  • DenizBank
  • Kuveytturk

MoneyGram anlaşmalı bankalar 2020 yılında güncel olarak DenizBank ve Kuveyttürk olarak karşımıza çıkıyor. Yazımızın ilk bölümlerinde de belirttiğimiz gibi MoneyGram Türkiye’de oldukça yoğun kullanılması sebebiyle hizmet ağını genişletti.

Bankalar dışında MoneyGram işlemleri yapabileceğiniz diğer alanlar;

  • Migros
  • GönderAl
  • N Kolay Ödeme Merkezleri

MoneyGram ile para transferi yapabileceğiniz anlaşmalı noktalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu hizmet kanallarını kullanarak bir çok alanda para transferi işlemini gerçekleştirebiliyor, yaygın hizmet ağı sayesinde hizmet noktası aramanıza da gerek kalmıyor.

Aynı zamanda yine MoneyGram Türkiye resmi internet sitesi üzerinden tüm anlaşmalı acentalara ulaşabilir, bu acentelerin adreslerini öğrenebilirsiniz. Detaylı filtreleme özelliği sayesinde adresinize en yakın hizmet noktalarına ulaşabilirsiniz.

https://moneygram.com.tr

MoneyGram Ücretleri (Komisyon Oranları)

MoneyGram para transferi sistemi, anlaşmalı olduğu bankalar tarafından yapılıyor olsa da elbette belli başlı komisyon ücretleri bulunuyor. Bir çok sisteme göre avantajlı olan bu komisyon oranları sayesinde yurtdışına para transferi yapabiliyorsunuz.

Transfer TutarıTL cinsi komisyonUSD cinsi komisyon
100 TL’ye kadar14 USD28 TL
200 TL’ye kadar19 USD28 TL
300 TL’ye kadar29 USD40 TL
400 TL’ye kadar34 USD40 TL
500 TL’ye kadar44 USD55 TL

Aynı zamanda bankalar olmadan da para transeri yapabileceğiniz bir çok sistem bulunuyor. Bu sistemleri kullanarak para transferi yapmak istiyorsanız, bankasız para gönderme isimli makalemizden yardım alabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın