Metropol Kart Nakite Çevirme ve Metropol Card Bozdurma

Metropol Kart Nakite Çevirme

Metropol kart nakite çevirme, işletmeler tarafından çalışanlara sağlanan yemek kartlarından biridir ve bozdurma işlemi yapmak isteyen kişiler tarafından sıkça aranır. Metropol Kart, yaygın bir kullanım ağına sahip olmasa da, büyük işletmeler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Çalıştığınız iş yeri sizlere Metropol Kart kullanmanızı sağlıyorsa, aslında harcama konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Küçük esnafları ele aldığımızda ise kullanımı yaygın olmayan Metropol kart bozdurma işlemi oldukça zor bir hale gelebiliyor. Bu gibi bir durumla karşı karşıya kaldıysanız, hem harcama yapabileceğiniz hem de kartınızı nakit paraya çevirebileceğiniz yerleri sırasıyla listelemek istiyoruz.

Metropol Kart Nakite Çevirme

Metropol isimli kartlar, yemek yeme ödemelerinde veya gıda alışverişlerinde kullanılan şirketlerin çalışanlarına vermiş olduğu kartlardır. Metropol Kart, ticket kart çeşitlerinden biridir. Her ay kartın içerisinde bulunan para miktarı yenilenir ancak önceki aydan kalan tutar hesaptan silinir, bir sonraki aya aktarılmaz.

Metropol kartını yemek ödemelerinde veya gıda alışverişlerinde kullanmayan kişiler kartın içerisinde bulunan tutarı nakite çevirerek şirketin tanımış olduğu hakkı farklı alışverişlerde kullanabilmek ister. İşte burada devreye Metropol Kart bozdurma işlemi devreye girer. Bu işlem ile kartın içerisindeki tutarı nakit paraya çevirebilirsiniz.

Eskiden bu gibi işlemler oldukça zor olsa da, artık bir çok sektörde kullanılabilir hale gelen bu ve benzer yemek kartları sayesinde bozdurma işlemleri de rahatlıkla yapılabilir. Eskiden sadece gıda ve yeme içme alışverişinde kullanabildiğimiz adından da anlayacağınız üzere yemek kartları, artık bir çok sektörde kullanılabilir bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu kartları kullanabileceğiniz sektörler şöyle;

  • Market
  • Gıda
  • Yeme içme
  • Akaryakıt
  • Konaklama
  • Seyahat

Metropol Kart Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Yemek kartlarını nakit paraya çevirerek kartın içerisindeki kullanmadığınız parayı ya da artan parayı istediğiniz alışverişte kullanabilirsiniz. Böylece yüklenen bakiyelerin kullanılmayan kısmı tekrar şirkete yatırılmamış olur. Metropol Kart nakite çevirme işlemini genellikle Metropol Kart’ın geçtiği iş yerleri belli bir komisyon karşılığı gerçekleştirir. Bu iş yerlerinden bozdurma yapmak hem daha güvenilir hem de daha kolay olacaktır.

Ayrıca internette bulunan Metropol Kart nakite çevirme ilanları ile bozdurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ilanlarda dikkat edilmesi gereken güvenilir bir kişi ile anlaşmaktır. Aksi halde dolandırıcı kişilere denk gelerek elinizde olan parayı kaybedebilirsiniz. Bu ilanlara ulaşmak için arama motoruna bulunduğunuz il ile birlikte olacak şekilde Metropol Kart bozdurma yazmanız yeterlidir. Örneğin İstanbul’da yaşayan bir kişi “Metropol Kart bozdurma İstanbul” yazarak bu ilanlara ulaşabilir.

Kartı Nakite Çevirirken Alınan Komisyon Oranı

Ticket kart nakite çevirme işlemlerinde belli oranda komisyon alınır. Bu komisyon oranı ilden ile değişiklik gösterse de genel olarak en az %10 olarak söylenebilir. Ancak İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde bu oran %20’lere kadar çıkabilir.

Örneğin %10 komisyon ile nakite çevirme yapıldığında 300 liralık kart bakiyesi 270 lira olarak nakite çevrilir. Aynı şekilde 1000 liralık kart bakiyesi 900 kira olarak nakite çevrilir. Yani nakite çevrilmek istenen tutar arttıkça, kesilme tutarı da artacaktır.

Eğer sürekli olarak Metropol kart bozdurma işlemi yapacaksanız, anlaşma sağlayacağınız kişiye devamlı bozdurma işlemi yapacağınızı belirterek komisyon oranında azalma yapmasını talep edebilirsiniz. Bu talebinizin karşılığının nasıl olacağı ise bozdurma yapacak kişinin insiyatifine kaldığından, net bir şey söylemek de mümkün değil.

Metropol Card Paraya Çevirme Güvenilir Midir?

Eğer kartınızı nakite çevirmek istiyor ama güven konusunda da endişe taşıyorsanız, dikkatli olmanız gereken bir çok nokta olduğunu söyleyebiliriz. Kartların nakite çevirilme işlemi anında yapıldığından, komisyon tutarının da size yapılacak ödemenin içinden düşülüyor olmasına dikkat etmelisiniz. Sizden ön ödeme talep eden veya ödeme talep ederek para almaya çalışan kişilerden de kesinlikle uzak durmalısınız.

Tanımadığınız ve uzaktan sizinle iletişim kurarak kart bilgilerinizi isteyen veya hesaplarına para gönderilmesini talep eden kişilerin niyeti sandığınız kadar iyi olmayabilir. Sırf bu sebeple dikkatli olmalı ve bozdurma yapacağınız kişileri iyi seçmelisiniz. Bir diğer yazımız olan Setcard Bozdurma isimli yöntemlerimize de göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın