maaş bordrosuz kredi

Maaş bordrosu, bazı bankalar tarafından talep edilen, kredi başvurusu sırasında kişinin gelir dengesini anlamak amacıyla talep edilen bir belgedir. Maaş bordrosu sayesinde bankalar kişinin aylık gelirini tespit ederek, gelecek dönemde yapacakları ödemeleri de analiz ederler. Ancak bazı durumlarda gelir belgesi ibraz etmek zor olabilir veya maaş bordrosu olmadığından bankanın bu talebi yerine getirilemeyebilir. Bu sebeple de banka müşterileri daha çok maaş bordrosuz kredi veren bankaları tercih ederek, işlemlerini herhangi bir belgeye gerek kalmadan halletmeye çalışırlar. Eğer siz de maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Aslına bakarsanız, hemen hemen tüm bankalar maaş bordrosu olmadan kredi verebilirler. Eğer siciliniz düzgün, bankada kullandığınız ürünlerin ödemelerinde herhangi bir problem yaşamıyorsanız bankalar kredi başvurusu sırasında sizlerden bilgi veya belge talep etmeden kredinizi onaylayabilir. Bu gibi durumlarda öne çıkan etkilerin en başında ise kredi notu geliyor. Kredi notu yüksek olan kişiler, kredi notu düşük olan kişilere nazaran çok daha rahat ve belgesiz kredi kullanabiliyor.Durum böyle olunca da bankanın hangi sebeple sizlerden belge istediğini analiz etmelisiniz. Eğer kredi notunuz düşük, kredi kullanmanız için engel teşkil ediyorsa öncelikle bu soruna bir çözüm üretmelisiniz. Kredi notunu hemen yükseltmek mümkün olmadığından, belirli süre banka ürünlerini kullanmaya devam etmelisiniz. Ancak kredi notunuz çok düşük seviyelerde değilse, banka sizden bir kefil talep ederek de kredi kullanmanıza yardımcı olabilir. Kefil ile kredi kullanmak da aynı şekilde hızlı onay alabileceğiniz bir kredi başvuru yöntemi olarak gösterilir.

Maaş Bordrosuz Kredi Çekmek Nasıl Olur?

Maaş bordrosu olmadan kredi çekmek istiyorsanız öncelikle hangi bankadan kredi kullanabileceğinizi analiz etmelisiniz. Şöyle ki, bankalar kredi verirken kendi müşterilerine, hali hazırda ürünlerini kullanan müşterilerine daha olumlu cevap vermektedir. Bu sebeple öncelikle hangi bankalar ile çalışabileceğinizi analiz etmelisiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Dairenin Tamamına Kredi

Sizi tanıyan bankalar, sizlerden kesinlikle ek bilgiler istemeyecektir. Zaten o banka ile daha öncesinde çalıştığınız için ödemeleriniz, bilgileriniz ve sisteme eklenmesi gereken tüm belgeleriniz mevcut olacağından, kredi başvurularınız anında değerlendirilir. Sizler de bu yöntemi kullanarak işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse de, maaş aldığınız bir bankayı tercih ederseniz, maaş müşterisi olduğunuzdan kredi kullanma ihtimaliniz de artacaktır. Zaten maaş aldığınız bankalar, sürekli olarak kredi veya kredi kartı hakkında güncel kampanyaları da tarafınıza iletecektir. Hatta bazen sizin haberiniz bile olmadan kredi denemeleri yaparak ön onay alabilir, ön onay aldığı kredileri de tarafınıza sunabilir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar

maaş bordrosu sormayan bankalar

Eğer siz de maaş bordrosu vermeden kredi kullanmak istiyorsanız, öncelikle alttaki bankaları tercih ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yine de belirtmeliyiz ki, daha önce çalıştığınız bankalar veya ürünlerini halen kullandığınız bankalardan başvuru yapmak onay şansınızı daha da arttıracaktır. Maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar ise şöyledir;

Garanti BBVA Maaş Bordrosuz Kredi Kampanyası

Garanti Bankası, gücüne güç katarak dünyaca ünlü banka kuruluşu ile birleşerek, Türkiye’de artık Garanti BBVA olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu sebeple de piyasaya hakim konumunu koruyarak, müşterilerine daha hızlı hizmet vermeyi hedeflemiştir. Sizler de Garanti BBVA müşterisi olabilir, kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Garanti BBVA’nın maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi kampanyasında faiz oranları %2,19 ve %2,43 arasında değişiklik göstermektedir. Bu oranlar kredi başvurusu yapan kişinin kredi notundan tutun da, çekeceğiniz kredi tutarına kadar etkilenebilecek oranlardır. Bu sebeple öncelikle sorgulama yapmalı, faiz oranlarını net olarak almalısınız.

Tavsiye Edilen Makale: İşsizlik Maaşına İcra Gelir Mi?

Türkiye İş Bankası Maaş Bordrosu Olmadan Kredi

Türkiye İş Bankası‘da yine müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve dijital bankacılık konusunda bir çok adım atan, hemen hemen her yerde üye iş yeri bulunan bir bankadır. Durum böyle olunca, kredi kullanacak bireylerde sıklıkla iş bankasını tercih edebiliyor.

maaş bordrosu olmadan kredi

Türkiye İş Bankası’nda 40.000 TL’ye kadar olan bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı İnternet Bankacılığı üzerinden veya SMS kanalı ile yapabiliyor, 40.000 TL’ye kadar olan tutarlar için ise %2.30 faiz oranı ödüyorsunuz. Yine diğer bankamızda olduğu gibi İş Bankası’nda da faiz oranları kişilerin kredi notuna göre değişebiliyor.

Akbank Bordrosuz İhtiyaç Kredisi 2019

Akbank’ta maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalardan bir tanesidir. Eğer Akbank ile çalışıyorsanız, bu bankayı tercih ederek hızlıca dijital kredi kullanabilirsiniz. Gerek İnternet bankacılığı, gerekse de SMS üzerinden rahatlıkla başvuru yapabiliyorsunuz.

maaş bordrosuz kredi

Akbank sigortalı ve sigortasız olan kişiler için ayrı ayrı faiz oranı belirlemiştir. Bu sebeple ister maaş bordrosu talep etsin, ister etmesin her halükarda farklı faiz oranları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Akbank’ın uygulamış olduğu güncel faiz oranları ise şöyle;

  • Sigortalı bireyler için faiz oranı: %2.37
  • Sigortasız bireyler için faiz oranı: %2.47

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin