Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

limitsiz kredi kartı

Limitsiz kredi kartı, aslında adı limitsiz olsa da, limitleri olan bir kredi kartı türüdür. Halk arasında kalıplaşmış bir tabir haline gelen bu kart tipi, aslında limiti çok yüksek olan kredi kartları için söylenen bir tabir. Elbette bankalar müşterilerine yüksek limitler sunabilse de, sınırsız limiti olmayan bir kart hizmeti vermiyor. Kredi kartı kullanımlarının çok yoğun olduğu ülkemizde, hemen hemen her ödememizde kredi kartlarına başvuruyor ve anlık yoğun ödemelerimizdeki nakit ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Kredi kartlarının limitleri de kullanıcıların kredi notu, banka sicillerine göre değişiklik gösterebiliyor. Kredi notu düşük olan bireyler hiç kredi kartı alamazken, kredi notu yüksek olan kişiler de sorgusuz sualsiz yüksek limitli kredi kartı sahibi olabiliyor. Genellikle iş yeri sahibi, ürün alımlarını kredi kartıyla yapan ve kredi kartını nakip çekimler için kullanan işyeri sahiplerinin tercih ettiği bir kart tipi olarak karşımıza çıkıyor. Peki limitsiz kredi kartı ne demek, kimlere verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Ne Demek?

Limitsiz kredi kartı, bilinenin aksine aslında yine limiti olan bir kredi kartıdır. İş hacmi yüksek şirketler tarafından bazı durumda anlık olarak çok yüksek limitler gerekmesi durumunda kredi kartı limitinin müşteri hizmetleri aranarak limitinin yükseltilmesi durumuna bu isim veriliyor. Banka sicili tertemiz, bankaya nakit yatırım yapmış, bankada belirli miktarda nakit parası olan güvencesi olan bireyler, kullandığı kredi kartının özellikleri dahilinde bankayı arayarak dilediği kadar limit yükseltilmesi talep edebiliyor ve onay alabiliyor. Kısacası bu durumlar için kullanılan bir tabir diyebiliriz.

Eğer bankada belirli teminatınız bulunuyor, nakit konusunda problem yaşamıyorsanız, yüksek bütçeli ödemelerinizi kredi kartlarınız ile yapabilirsiniz. Ancak yine de yanlış anlaşılma olmaması adına, kredi notunuzun da bu konuda çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Bankada ne kadar güvenceniz olursa olsun, ödemelerinizde problem varsa ve gecikmeli ödemeler yapıyorsanız, banka limit artış talebinizi değerlendirmeyecektir. Değerlendirse bile olumsuz sonuç alınacağı net olarak söylenebilir.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

limitsiz kredi kartı

Limitsiz kredi kartları X bireylere verilir gibi bir söylem tamamen yanlış kabul edilir. Bankalar arasında sicili düzgün olan, kredi notu Çok İyi grubunda yer alan kişiler, bankalardan sorunsuzca kredi kartı kullanabilir. Zaten kredi notu bu seviyede olan kişilerin ödemeleri de düzenli olduğu taktirde bankalar limitleri düzenli olarak arttıracaktır. Gold ve Platin statüsünde kart sahibi olacağınızdan, bankanız ile görüşerek otomatik limit arttırım özelliğini açık tutabilirsiniz. Bunun haricinde yapacağınız yüksek hacimli işlemlerde bankanın sizin için özel limitler tanımlamasını isteyebilirsiniz.

Gerekli Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Bu tip kredi kartlarının bu şekilde adlandırılma sebebinin aslında limitleri olduğunu belirtmiştik. Bu kredi kartlarına limitsiz denilmesinin ortak sebebi, hiçbir belge ve bilgi olmadan, hatta şubeye gitmeye bile gerek kalmadan kredi kartı limitinin yükseltilebilir olmasıdır. Yani kredi kartı limitiniz düşük olsa bile bunu kafanıza takmadan, bir telefon ile kredi kartı limitinizi dilediğiniz kadar yükseltebileceğiniz anlamını taşır. Kısacası belge gereksiniminiz yoktur. Adını da buradan almıştır.

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Veren Bankalar

limitsiz kredi kartı

Limitsiz kredi kartı isminin aslında tamamen limitsiz olmadığını yazımızın giriş bölümlerinde anlatmaya çalışmıştık. Durum böyle olunca da bu tipte bir kredi kartı arayışına girmenize gerek yoktur. Banka banka gezip “bana limiti olmayan bir kredi kartı lazım” demek pek de etkili olmayacaktır. Adı limitsiz olsa da, belli limite sahip olan bu kartlar, daha çok limitin dilediğiniz gibi yönlendirilmesine bağlı olarak sunuluyor.

Yani bir bankada kullanmış olduğunu kredi kartı, kredi notunuz ve ödemeleriniz göz önünde bulundurularak ciddi artış talepleri oluşturabilirsiniz. Her bankanın da kredi kartı hizmeti olduğunu ele alırsak, her bankadan yüksek limitli kartlar kullanılabilir. Elbette bu aşamada sadece kredi notu değil, kişinin aylık geliri de oldukça önemlidir. Aylık geliriniz, kredi kartı limitini ödemeye yetmiyorsa banka yine talebi geri çevirebilir.

Limitsiz Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki, bu tarz bir kredi kartı almak hiç de kolay değil! Bankaların aradığı şartların tamamını yerine getiriyor ve tüm gelirinizi belgeliyor olmanız gerek. Aynı zamanda bankalarda belirli nakitinizin bulunması ve ödeme problemlerinde bankaya sunmanız gereken bir güvence olması gerekiyor. Bu şartları yerine getirmiyorsanız maalesef bankalar değerlendirmeleri olumsuz yapacaktır.

  • Aylık belgelediğiniz gelirin maksimum seviyede olması gerekir. Genellikle iş yeri sahibi kişilere bu statü sağlanabilir.
  • Kredi notunun maksimum seviyede, yani Çok İyi olması gerekir.
  • Kredi sicilinizde herhangi bir olumsuzluk, geç ödeme bulunmaması gerekir.
  • Bankalarda belirli bir güvenceniz, nakit yatırımınız bulunması gerekir.
  • Banka hesaplarınızı güncel, sürekli aktif kullanmanız gerekir.

Bu şartlar da göz önünde bulundurulduğunda, limitsiz kredi kartlarının herkese verilmediği ortaya çıkmaktadır. Oldukça zor olan bu kredi kartı tipi, genellikle büyük iş hacimlerine sahip olan işletme sahiplerine, kredi sicilinin olumlu olması şartıyla verilebiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın