Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmaları sayesinde herkes kredi başvurusu yapabilecek! Bu firmalar, daha çok bankalar aracılığı ile çalışan kişiler olarak algılanmış olsa da aslında alakası yoktur. Bildiğiniz üzere bankaların bu tarz işlemler için herhangi bir yöntemi bulunmuyor. Zaten daha çok bankalardan kredi çekemeyen, kredi borcu bulunan veya ödeme yapamayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Eğer sizler de bankalardan kredi çekemiyorsanız, yazımızda vereceğimiz kredinizi biz çekelim firmaları hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternet üzerinde bir çok web sitesinde bu başlıklar altında reklamlar görmüşsünüzdür. Bu durumun yasal herhangi bir sakıncası bulunmasa da, dikkatli olmakta fayda var. Çünkü her kredi çekeceğini söyleyen kişi güvenilir olmayabilir. Bu gibi işlemlerde de en önemli etkenin güven olduğunun altını defalarca çizebiliriz. Kredinizi biz çekelim yöntemi çok yaygın olarak kullanılmasa da, artık kredi çekemeyen herkesin başvurduğu seçenekler arasında yerini aldı. Şimdi yazımızın ilerleyen bölümlerinde püf noktaların tamamına değineceğiz!

Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin

Diyelim ki krediye ihtiyaç duyan kişi sizsiniz ve kredi bakiyesini 10.000 lira gibi bir miktar düşünüyorsunuz. Anlaşma gereği zaman içerisinde aylık taksitleri ödeyemezseniz bu 10.000 lira ve faizinden Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin firmaları sorumlu olacaktır. Ne yazık ki, bankayı arayamaz ve “Aslında, bu krediyi başka birisi için çekmiştim” diyemezsiniz. Deseniz bile banka da karşılığında “Bize bildirdiğiniz için teşekkürler, endişelenmeyin!” demeyecektir. Çünkü çekilen kredilerde, krediyi çeken kişi hariç 2. şahıslara bilgi dahi verilmeyecektir.

Bu durumdan kaçınmanın bir yolu olarak, bu firmalar kredi geri ödemeleri için yazılı bir sözleşme imzalatmaktadır. Yani sizin için para çekip aslında size borç verdiklerini beyan ederler. Bu şekilde bir yol izlendiğinde en azından sonradan sorun çıkarmanız durumunda bir tür yasal seçenekleri olacaktır. Kuşkusuz, birisinden böyle bir sözleşme imzalamasını istemek kolay değildir. Ancak firmaların da kendilerini güvence altına almaya çalıştığını unutmamalısınız. Bu sözleşmeler noterler aracılığı ile yapılabilir.

Kendini güvence altına alma ihtiyacıyla firmalar aracı olmak ve danışmanlık hizmeti vermek için bir ön başvuru ücreti de talep edebilir. Bu ücreti genelde kredi talebinde bulunur bulunmaz ödemeniz gerekmektedir. Ücretin miktarı ya da ödeme zamanı Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin firmaları arasında değişkenlik gösterebilir. Ancak çoğu firma için tutarın birkaç yüz lira olacağını ve kredi talebi bankaya iletilmeden ödenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Bu tutarı ödeyemiyorsanız muhtemelen hiçbir firma talebinizi olumlu karşılamayacak ve adınıza kredi başvurusunda bulunmayacaktır.

Dikkat!
Sizlerden ön ödeme talep eden herkes güvenilir olmayabilir! İnternet üzerinden ulaştığınız, firma olmayan ve güven vermeyen kimseye sözleşme olmadan para ödemesi yapmamalısınız! Bu kişilerin niyeti iyi olmayabilir.

Kredinizi Biz Çekelim, Taksitlerini Siz Ödeyin

Aslında daha çok ödünç para verme olarak da bilinen kredinizi biz çekelim yöntemi, özellikle son yıllarda popüleritesini oldukça arttırmıştır. Sadece bankalardan değil, farklı büyük şirketlerden de kredi almanızı sağlayan bir durumdur. Elbette bu aşamada da firmaların bu hizmeti yasal olarak veriyor olması gerekiyor. İlk bölümlerde de bahsettiğimiz gibi yasal olmayan yöntemlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Eğer bu kişiler resmi firmalarsa, zaten takiplerini internet üzerinden online olarak yapabilir, sözleşmelerle de güvenli işlemler yapabilirsiniz.

Bankalarda olduğu gibi, bu şirketlerde de kredi notu en önemli faktör denilebilir. Elbette bankalar kadar kredi notu konusunda katı olmasalar da, yine de geçmiş ödemelerinizin düzenli olup olmadığı analiz edilir. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmalarından kredi çekmek için onların da sizlere güvenmesi gerekiyor.

Genellikle kredi başvurusu yaparken veya yaptıktan sonra bu kişilere bir danışmanlık ücreti ödenir. Sizlere danışmanlık ücreti verdikten sonra fatura kesemeyen kişilerden uzak durmalısınız. Kredi danışmanlığı veren kişilere ödeyeceğiniz tutar için fatura kesip kesmeyeceklerini sorun. Böylece ilerleryen dönemlerde yasal bir sorun çıkarsa faturanız ile rahatlıkla işlem yapabileceksiniz! Sözleşmelerde de aylık taksit ve faiz oranlarının mutlaka yazmasını talep edin. Her iki tarafın da imzası olması, farklı tutarlar sunmalarına engel olacaktır.

İstanbul Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin

Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin firmaları, düşük kredi notları borçlanma seçeneklerini sınırlayan kişiler için bir rahatlama seçeneğidir. Başka bir deyişle, bir kişisel borç çekmek için kredi puanı gerçekten önemlidir. Puanınız bankaların istediğinden çok daha düşük olsa bile bu yöntem sizi acil bir durumdan kurtarabilir. Yani bir araba satın almak veya evinizi tamir ettirmek için aniden paraya ihtiyacınız olabilir. Sağlık sorunları ortaya çıkar veya kredi /kredi kartı borçlarınızı ödeyemez hale gelebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda büyük bankalardan birinden borç almak için yeterince yüksek bir kredi puanına sahip değilseniz, pes etmeyin. Sizin için kredi çekebilen işletmeler ya da kişiler, kredi çekemediğiniz durumlarda size yardımcı olmayı amaçlar. Kredi puanınız fark etmeksizin ödünç aldığınız krediyi, sabit aylık taksitler halinde ödersiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Taksit Tablosu

Kredi TutarıVade SeçenekleriTaksit Tutarı
10.000 TL24 Ay502,03 TL
20.000 TL48 Ay593,54 TL
30.000 TL60 Ay771,23 TL
40.000 TL60 Ay1.028,31 TL

Kredinizi Biz Çekelim Firmaları Güvenilir Midir?

kredinizi biz çekelim taksitlerini siz ödeyin

Başkası adına kredi almak yasalara aykırı olmasa da Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin firmaları güvenilir olmayabilir. Bu sebepten ötürü başvurmadan önce dikkatlice düşünmeniz gerekir. Birine yardım etmek harika olsa da, uzun vadede iki taraf için de ciddi sorunlara yol açabilir. Bireysel krediye ihtiyacınız varsa ancak bunlardan herhangi birine başvuramıyorsanız farklı yöntemler de bulunduğunu unutmayın.

Örneğin güvendiğiniz biriyle ortak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kişi eşiniz, çocuğunuz, ebeveyniniz ya da yakın bir arkadaşınız olabilir. Tek dikkat etmeniz gereken husus ortak başvuru yapacağınız kişinin kredi sicilinin daha düzgün olmasıdır. Bankalar bu kişinin kredi puanını dikkate alarak başvurunuzu olumlu olarak değerlendirebilir. Bu kişiyi bir nevi kefil olarak düşünebilirsiniz. Böylece siz de Kredinizi Biz Çekelim, Siz Ödeyin firmalarına başvurmanıza gerek kalmadan borçlarınızı kapatabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bu danışmanlık firmalarını ya da aracı kişileri modern tefecilik sistemi gibi düşünebilirsiniz. Sizin için krediye başvururlar ancak amaçları gerçekten de size yardım etmek olmayabilir. Bunu bilmenin elbette bir yolu yoktur. Bu yüzden karşı tarafın size ne denli güven verdiğine dikkat etmeniz önerilir. İnternetten bu tarz işlere başvurmak daha pratik görünebilir, fakat dolandırılmak da daha kolaydır. Mümkünse daha önce birlikte çalıştığınız ya da çevrenizde çalıştığını bildiğiniz kişileri seçmeye çalışın. Bu kişiler bir işletme ise, internette yorumlarını inceleyin. Böylece güvenilir olup olmadıklarına daha sağlıklı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Kimler Kredi Çekebilir?

Genellikle nereden kredi çekerseniz çekin, öncelikle kredi notunuza bakılır. Hatta son zamanlarda özellikle telefon alışverişi yaparken bile kredi notunuz üzerinden hizmet vermeye başlayan operatörler mevcut. Findeks.com aracılığı ile sizlerin kredi sicilinizi öğrenen firmalar, notunuzun düşük olması durumunda başvuruları reddedebilir. Yine de siciliniz bozuk olsa dahi kredi çekebileceğiniz bankalar bulunuyor. Bunun için de sicili bozuk olana kredi isimli makalemizi okuyabilir, listedeki tüm bankalara göz atabilirsiniz.


20 YORUMLAR

  1. Merhaba 15.000 tl krediye ihtiyacim var ist yasiyorum aylik duzenli gelirim var ve bu kredige gercekten ibtiyacim var yardimci olursaniz eger cok sevinirim

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin