Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar
Çok RiskliOrta RiskliAz RiskliİyiÇok İyi
0-699700-10991100-14991500-16991700-1900

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, çok nadir olsa da rahatlıkla başvuru yapabileceğimiz bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu bankalar, kişinin ödemelerindeki olumsuzlukları analiz ederek, kredi notunun düşüş sebebini inceliyor. Eğer kredi kullanmanıza engel olacak bir durum görünmüyorsa, kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebiliyorsunuz. Bu durumların başında ise yasal takip durumu geliyor. Eğer bankalardaki borçlarınızdan herhangi biri yasal takibe girmediyse, rahatlıkla kredi çekebiliyorsunuz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde kredi yasal takibi ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Üst bölümde yer alan tablo ve yazı içindeki görsellerin yardımıyla da kredi notunuzu rahatlıkla analiz edebilir, hangi seviyede olduğunuzu öğrenebilirsiniz. İşte kredi notu düşüklere kredi veren bankalar!

Kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar bulunuyor. Yine de yöntemlerimizi uyguladığınız halde kredi çekemezseniz, mevcut kullandığınız kredi kartından taksitli nakit avans çekerek de nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartı kullanımı, kredi notunu yükselten en büyük etkendir!

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

BankaGerekli EvraklarKefil İstiyor Mu?
ING BankEvrak İstemiyorKefil İstemiyor
CEPTETEBEvrak İstemiyorKefil İstemiyor
N Kolay KrediEvrak İstemiyorKefil İstemiyor

Kredi notunda olumsuzluk bulunan bir kişinin bazı durumlarda kredi çekebilmesi mümkün olabiliyor. Özellikle borçları da analiz edilerek, devamında yapacağı ödemeler tahmin edilebiliyor. Bu yöntemler dahilinde uygulanan işlemler, kredinin onaylanması yolunda oldukça etkili olabiliyor. Kredi notunu düşürmeye sebep olacak bir çok etken olduğu gibi, yapacağınız gereksiz başvurular da notunuzu oldukça düşürebiliyor. Bunun için de gereksiz yere başvurular yapmamak, her zaman daha mantıklı olarak kabul ediliyor.

Bankalara yaptığınız başvurular da bir değerlendirme kriteri olduğu için, başvuru sayınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Hatta bazı bankalar, kredi notunuz yüksek olsa bile başvuruların fazla olması sebebiyle kredinizi onaya sokmayabilir. Başvuruların silinmesi için de 6 aylık bir süre gerekiyor. Puanı düşüklere kredi veren bankalar, hızlı onay veren bankalar ise şöyle listelenebilir;

 • ING Bank Dijital Kredi
 • CEPTETEB İhtiyaç Kredisi
 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi
 • Aktif Bank N Kolay Kredi

Üstte verdiğimiz bankaları tercih ederek, düşük kredi notunuz olsa bile kredi çekebiliyorsunuz. Bu bankaların kredi kampanyaları ve detaylarına yine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Tüm bunların dışında bir çok bankayı da detaylı olarak inceleyerek hazırladığımız kefilsiz kredi veren bankalar isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

ING Bank Düşük Kredi Notuna Kredi

ING Bank, dijital kredi hizmetiyle çoğu kişiye hızlı kredi onayı veren bankalardan birisi. 2019 yılının sonlarında yaptığı %0.99 kredi faizi kampanyası da henüz devam ediyorken elinizi çabuk tutmalı, başvuru yapmalısınız. Genellikle kredi notu düşük olan kişiler, internetten yaptıkları başvurulara olumlu cevap alamıyor. İnternetten yapılan başvurularda ilk kontrol edilen şey kredi notu olduğu için, otomatik sistemler notunuzun düşük olduğunu gördüğünde direkt red cevabı verebiliyor. Bunun için şubelerden başvuru yapmak daha sağlıklı olacaktır.

CEPTETEB Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

CEPTETEB, internet üzerinden dijital bankacılık usulü ile hizmet veren bankalardan birisidir. İnternetten ve SMS yoluyla yapacağınız başvurulara anında cevap verip kredinize onay verebiliyor. Kredi notunuzun üstteki tablodaki gibi riskli grupta yer aldığınız düşünüyorsanız, inceleme yaparak başvurmak için şubeleri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. CEPTETEB Dijital Kredi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Enpara.com Kredi Notu Düşüklere Kredi

Enpara.com da, QNB Finansbank çatısı altında hizmet veren ve çok yaygın kullanılan bir dijital bankacılık örneği. Özellikle de masrafsız olması ve kredileri ücretsiz olarak onaylaması sebebiyle bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de kredi notunuz düşük olduğu halde kredi çekmek istiyorsanız, bu bankayı tercih edebilirsiniz. Fakat kredi notunuz çok riskli durumdaysa diğer bankaları kullanmanızı öneriyoruz.

N Kolay (Aktif Bank) Kredi Notu Düşüklere Kredi

N Kolay Kredi, yalnızca internet üzerinden hizmet veren ve sadece ihtiyaç kredisi üzerine çalışan bir dijital bankacılık örneğidir. Kredi faiz oranları normale göre çok yüksek olsa da, kredi notu düşüklere kredi veriyor olmasıyla popüler hale gelmiştir. Kredi notu düşük olan ve sigortasız çalışan kişilere ayrı faiz uygulayarak kredinizi rahatlıkla onaylayan bankalardan birisidir. Resmi internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Evraklar kargo ile ulaştırılacağı için normale göre biraz uzun sürede kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notum Düşük, Kredi Çekemiyorum

Kredi Notu Düşük Olana Kredi

Kredi notunuz düşük ve üstteki verdiğimiz bankalardan da kredi çekemiyorsanız, uygulamanız gereken alternatif yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin tamamı değil, bir kaç tanesini yerine getirerek aynı bankaya yeniden bir başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru, ek teminatlar ile birlikte mutlaka onaylanabilir!

Puanı Düşüklere Alternatif Kredi Yöntemleri;

 • Bankaya gelir belgesi beyan edebilir,
 • Ek gelir varsa beyan edilebilir,
 • Kefil gösterebilir,
 • Bankaya ek teminatlar sunabilir (ipotek),
 • Daha düşük tutarlı başvurular deneyebilirsiniz.

Gelir Belgesi ve Teminat Sunmak

Bankaya gelir belgesi veya ek teminatlar sunarak, kredinin onaylanma ihtimalini ciddi anlamda arttırabilirsiniz. Eğer böyle bir imkan zaten bulunuyorsa, kredi notunu hiç kafanıza takmadan bu teminatlar sayesinde başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgesi, aylık gelirinizi bankaya bildirmeniz anlamı taşıdığından, rahatlıkla kredi onayı alabilirsiniz. Düşük nota kredi veren bankalar hakkında istediğinize ulaşamadıysanız, Gelir Belgesiz Kredi isimli makalemizden ek teminat olmadan kredi çekme yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Kefil Göstermek

Bankalara kredi başvurusu için bir kefil göstermek, kredinin onaylanma ihtimalini ciddi anlamda arttıran etkilerden birisidir. Zaten kredi başvurunuza red cevabı geldiğinde, banka çalışanı kefil bulmanız durumunda kredinin onaylanabileceğini tarafınıza iletir. Bu durum da zaten şartlı onay anlamı taşıyor. Kredinin belli bir şart altında onaylanması durumunda, banka kefil talep edebiliyor. Bu konuda da zorluk yaşıyorsanız, kefilsiz kredi veren bankalar tercih edebilirsiniz.

Kefil olacak kişide olması gereken şartlar şunlardır;

 • Kredi notunun yüksek olması (bankalara göre değişiklik gösterebilir)
 • Önceki ödemelerinde herhangi bir gecikme durumunun olmaması
 • Bankalarla çalışıyor olması
 • Herhangi bir yasal takip durumunun söz konusu olmaması
 • Kişi evliyse eşinin rızası

Daha Düşük Tutarlı Kredilere Başvurmak

Aslında kredi başvurusu yapıldıktan sonra reddedilmişse, bunun neden olduğunu araştırmak gerekiyor. Bankanın vermiş olduğu red cevabı analiz edilerek üstesinden gelebilir, krediyi onaylatabilirsiniz. Örneğin aylık gelirinizi aşan taksit tutarları yüzünden kredi reddedilmiş olabilir. Bu gibi bir red cevabı almışsanız, banka çalışanı ile yeni bir ödeme planı oluşturarak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Şansınızı %90 oranında arttırır.

Kredi Notu Olmayan (0 Olan) Kişiler de Kredi Çekebilir Mi?

En üstte vermiş olduğumuz kredi notu tablosundan da görebileceğiniz gibi, kredi notu 1 ile 1900 arasında hesaplanır. Kredi notunun oluşmaması, silinmesi veya sıfırlanması da bankalar tarafından risk kabul edilebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için de banka ürünlerinden birini kullanmalısınız. Düşük tutarlı bir kredi kartı başvurusu yaparak kredi notunuzu rahatlıkla arttırabilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankaları da tercih ederek rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın