Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar (Güncel)

Kredi notu, kredi kullanırken karşımıza çıkan en büyük kredi değerlendirme unsurudur. Kredi başvurusu yaptığınızda, bankalar ilk olarak kredi notu ve risk raporunuzu kontrol ederek kredi kullanıp kullanamayacağınız konusunda bazı analizler yapar. Bu analizler sonucunda kredi başvurunuz değerlendirilir ve sonuç tarafınıza iletilir. Bazı durumlar da var ki, siciliniz bozuk olmasa bile kredi notunuz 0 olarak görünebilir. Bunun birden çok sebebi olmakla beraber çeşitli durumlarda kredi notuna bakmadan da kredi kullanabilirsiniz. Kredi notunun 0 olma sebebinin başında bankalar ile daha öncesinde çalışmamış olmanız gösterilmektedir. Bankalarla herhangi bir çalışma içerisinde değilseniz, doğal olarak kredi notunuz oluşmamış ve bankalar arasında 0 olarak görüntülenmektedir. Yine de kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar mevcuttur. Yazımızın devamında bu bankalara ulaşabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Ülkemizde kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar, teminat ve kefil gösterilmesi suretiyle kredi taleplerini karşılamaktadır. Kredi notu, bankacılık faaliyetlerinde ve kredi, kredi kartı başvurularında dikkate alınan önemli bir ölçüttür. Birçok banka kredi notu düşük olanlara kredi vermekten kaçınmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi kredi başvurusunda bulunan kişinin bankacılık sektörü tarafından riskli kategoride görülmesidir.Öte yandan bazı bankalar kredi sicil notu 0 olsa bile birtakım koşulları sağlayanlara belli tutarlarda kredi finansmanı sağlamaktadır. Bloke teminatlı veya kefil ile beraber kredi seçeneklerini tercih ederek, kredi notu 0 olsa bile kredi kullanabilirsiniz. Zaten bu durumlara başvurmadan, kredi başvurusu sırasında banka çalışanları sizleri bu gibi seçeneklere yönlendirecektir. Kredi notu 0 olarak göründüğünden, bankanın sizlerden talep edeceği ilk şey bir kefil olacaktır. 

Kredi Notu 0 Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Şartları

kredi notu düşüklere kredi

Kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar, kişilerin daha önce bankacılık faaliyetlerine katılmamış olması sebebiyle 0 çıkan KKB notunu yükseltmeye yönelik politikalar uygulamaktadır. Bu kapsamda düşük limitlerle kredi kartı sahibi olunarak sicil notu arttırılabileceği gibi mevduat hesaplarındaki artışlarla da kredi notu düşük olanların ihtiyaçlarına özel kampanyalar oluşturulmaktadır.

Tavsiye Edilen Makale: Kefil ile Kredi

Şartları karşılamıyor olsanız bile, banka politikaları dahilinde yapacağınız başvurular olumlu sonuçlanabilir, çeşitli kampanyalardan faydalanarak kefil ile kredi çekebilirsiniz. Dilerseniz Kefil ile Kredi Veren Bankalar isimli yazımızı da okuyabilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bazı bankalar ve şartları şunlardır:

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi;

kredi notu olmayana kredi

Ziraat Bankası, birleştiren ihtiyaç kredisiyle 10.000 TL’ye varan kara listede bulunmayan borçların yapılandırılması için finansman sağlamaktadır. Bu kapsamda kredi notu riskli olsa da kredi çekebilmek mümkündür. 24 ay vadede aylık yüzde 1,10, faiz oranı ve yüzde 0,5 kredi tahsis ücreti, 60 ay vadede ise aylık yüzde 1,20 faiz oranıyla ödenmekte zorlanılan kredi veya kredi kartı borçlarının kapatılması mümkündür. 10.000 TL limit, aylık yüzde 1,20 faiz oranıyla 60 ay vadeli kredi kullanılan Ziraat Bankası kredisi 250 TL taksitlerle ödenebilmektedir.

Aktif Bank Kredi Notu 0 Olana Kredi;

30.000 TL üst limit, 60 aya varan vade ve aylık yüzde 2,49 faiz oranıyla kredi notu 0 veya düşük olanlara finansman sağlayan Aktif Bank, şubeye gitmeden online başvuru yapma ve kurye aracılığı ile evraklarınızı tamamlama imkanı vermektedir. Gelir belgesi ve kimlik ile aktifbank.com.tr internet adresinden N Kolay Kredi başvurusu yapabilirsiniz. 10.000 TL olarak kullanılan kredi notu düşüklere kredi;

 • 60 ay vadede aylık yüzde 2,49 faiz oranıyla kredi geri ödeme taksit tutarı 360,40 TL, kredi tahsis ücreti bir defaya mahsus 50,00 TL,
 • 60 ay vadede aylık yüzde 2,09 faiz oranıyla kredi geri ödeme taksit tutarı 324,12 TL, kredi tahsis ücreti bir defaya mahsus 50,00 TL’dir.

Fibabanka Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi;

İhtiyaç kredisi kullanımında herhangi bir belge talep etmeyen Fibabanka, 444 88 88 numaralı çağrı merkezinden, şubelerden ve anında kredi başvurusu ile fibabanka.com.tr internet adresi üzerinden kredi başvurusu almaktadır. 50.000 TL’ye varan kredi limit tutarı, 60 aya varan vade, aylık yüzde 1,99’dan başlayan faiz oranlarıyla yararlanılabilen Fibabanka kredileri, 20.000 TL ve altındaki tutarlar için herhangi bir teminat göstermeden 20.000 TL’nin üzerinde ise teminat göstererek kolayca kullanılabilmektedir. 20.000 TL limit tutarıyla kullanılan Fibabanka ihtiyaç kredisi aylık yüzde 2,49 faiz oranıyla;

Kredi notu 0 olana kredi

 • 60 ay vadede aylık geri ödeme taksit tutarı 796,61 TL,
 • 48 ay vadede aylık geri ödeme taksit tutarı 861,27 TL,
 • 36 ay vadede aylık geri ödeme taksit tutarı 981,15 TL,
 • 24 ay vadede aylık geri ödeme taksit tutarı 1.241,27 TL
 • 12 ay vadede aylık geri ödeme taksit tutarı 2.065,78 TL

Olarak hesaplanmaktadır. Fibabanka müşterisi olunmasa bile online başvuru yaparak Fibabanka kredi imkanlarından yararlanılması mümkündür.

Kredi Notu Nedir?

Bankacılık faaliyetlerinde finansal geçmişin değerlendirildiği ve risk analizinin yapıldığı, güncel dönemdeki banka artı ve eksileri kullanılarak yapılan puanlama sistemine kredi notu adı verilmektedir. Kredi notu son 5 yılda tüm bankacılık işlemleri değerlendirilerek hesaplanmaktadır. Kredi notunun ortaya çıkarılmasında;

 • Geçmişe dönük düzenli kredi ve kredi kartı ödemeleri yüzde 30 oranında,
 • Bankalarda bulunan vadeli ve vadesiz hesaplar ile ödenmemiş kredi borçları yüzde 25 oranında,
 • Yeni açılan krediler yüzde 20 oranında,
 • Daha önce çekilmiş olan kredilerin toplamı yüzde 15 oranında

Etkili olmakta ve tüm bankalarla yapılan işlemler Türkiye Bankalar Birliği tarafından kredi notu olarak hesaplanmaktadır. Kredi notu 0’dan başlayarak 1900’e kadar değişen puanlarda belirlenmektedir. 0 ve 1500 puan arasında kalan kredi başvurucuları riskli olarak değerlendirilirken 1500 puan ve üzerindeki vatandaşlar ise daha uygun faiz oranları, yüksek limit tutarı ve cazip avantajlarla kredi kullanma hakkına sahip olmaktadır.

Findeks kredi notu kaç olmalı konusunda en belirgin gösterge kredi sicil notunun yüksek olmasıdır. 1700-1900 puan arasındaki kredi notları çok iyi kredi puanı olarak değerlendirildiğinden düzenli ödemeler yaparak ve banka birikimlerini arttırarak riskli puan notundan kurtulmak mümkündür.

Kredi Notu Neden 0 Çıkar?

Kredi notları konusunda ülkemizde tek yetkili birim Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kayıtlardır. Buraya 9 kurumsal bankadan bilgi aktarımı yapılarak findeks kredi notu ortaya çıkarılmaktadır. İhtiyaç, taşıt veya konut kredisi başvurularında başvuru reddedilmesinin en önemli sebebi müşterinin riskli kredi puanına sahip olması veya kredi sicil notunun 0 çıkmasıdır. Bu durumun en önemli sebebi daha önce bankacılık sektöründe herhangi bir işlem yapılmamasıdır. Kredi veya kredi başvurusunda bulunmama, herhangi bir bankada mevduat hesabı açmama kredi notu hesaplamasında herhangi bir faktörün olmaması anlamına gelmektedir. Son 5 yıllık bankacılık faaliyetleri kredi sicil puanının belirlenmesine doğrudan etki etmektedir.

Kredi notu öğrenme e-Devlet tarafından sunulan “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” ile ücretsiz olarak yapılabileceği gibi banka şubelerinden veya internet bankacılık uygulamalarından ortalama 10 TL ücret karşılığında sorgulanabilmektedir. Ayrıca 9 TL karşılığında T.C. kimlik numarası boşluk doğum yılını 1122’ye SMS göndererek de findeks kredi notu dakikalar içinde öğrenilebilmektedir.

Kredi Notu Nasıl Arttırılır?

kredi notu düşüklere kredi

Kredi notunun 0 ya da riskli kategoride bulunması kredi çekmeyi imkansız hale getirmektedir. Kredi kullanımında daha yüksek limitlerde kredi tutarı belirleyebilmek için kredi sicil notu arttırılmalıdır. Kredi sicil notu 0 olanlar, herhangi bir bankada mevduat hesabı açarak, kredi kartı kullanarak ve düzenli ödemeler gerçekleştirerek kredi sicil notlarını iyi seviyeye çıkarabilmektedir.

Kredi notu riskli kategoride bulunanlar içinse;

 • Daha önce ödenmemiş kredi veya kredi kartı borçlarını ödemeleri veya yapılandırmaları,
 • Kredi notu riskli durumdayken kredi başvurusunda bulunmamaları,
 • Kredi kartı ödemelerini düzenli hale getirmeleri ve kredi kartı kullanımını sıklaştırmaları,
 • Kefil, teminat veya ipotek göstererek uzun vadelerle kredi finansmanı sağlamaları,
 • Vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarını aktif olarak kullanmaları

Tavsiye edilmektedir. Bu sayede kredi notuna bakmayan bankalar aracılığı ile kredi kullanmak mümkündür.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın