Kredi Kartına Taksitle Telefon Nereden Alınır? (36 Ay Taksit)

Kredi Kartına Taksitle Telefon Nereden Alınır?

Kredi kartına taksitle telefon nereden alınır diyorsanız doğru yerdesiniz! Sizin için hazırladığımız onlarca seçenek arasından kendinize en uygun gelen yöntemi tercih ederek, kredi kartı ile 36 aya varan taksitler ile cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere kredi kartı ile alışveriş yaparken taksit sınırlaması getirilen bir çok sektör bulunuyor. Bu sektörlerden başı de elektronik cihaz ve telekomünikasyon sektörü başı çekiyor. Daha bir çok sektörde dahil olmak üzere taksit sınırlaması olsa da, bazı yöntemler ve farklı alışveriş alternatifleri ortaya çıkarılarak bu yasağın delinmesi mümkün olabiliyor. Bizler de bu yazımız ile daha çok farklı alışveriş yöntemlerine değinerek, taksitle telefon nasıl alınır bundan bahsedeceğiz.

Kredi Kartına Taksitli Telefon Nereden Alınır?

Bildiğiniz üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararı kapsamında artık taksitle telefon almak mümkün değil. Çünkü telefon zaruri bir ihtiyaç gibi görülüyor; dolayısıyla da taksitli olarak alınmasına izin verilmiyor. Telefon fiyatlarının birkaç bin lira olduğu göz önünde bulundurulduğunda ve asgari ücret düşünüldüğünde bazıları için taksitsiz telefon almak bütçeyi son derece zorlayan bir şey olabilir.

İster telefonunuzu bir üst modeli ile değiştirmek istiyor olun; isterseniz de artık mevcut cihazınız eskidiği için yeni bir telefon almak. Durum ne olursa olsun taksitli telefon almak sizin için son derece önemli olabilir. Peki, nasıl taksit yaptıracaksınız? Bu yazımızda nasıl taksitli bir şekilde telefon alabileceğinize değinmek istiyoruz. Bu şekilde hem kendinizi zorlamadan hem de ihtiyacınız olan telefona kavuşabilirsiniz.

Kredi Kartına Taksitle Telefon Alınıyor Mu?

Cep telefonu taksit sayısı ile ilgili düzenleme 26333 sayılı resmi gazetede Yayınlanan Bankaların Kredi İşlemlerine Yönelik Yönetmelik ile belirtilmiş 12/A maddesindeki 3. fıkrada bulunan elektronik eşyalara ilişkin eski düzenleme ile belirlenmiştir. Buna göre tablet, cep telefonu ve bilgisayar alışverişlerinde kredi kartı ile alışveriş sonrasında vade sayısı 6’yı geçmeyecek şekilde taksit yapılabilir. Yeni yapılan düzenleme sonrasında ise bu maddede değişikliğe gidildi. Elektronik eşyaların satın alımlarında sadece tablet ve bilgisayar alışverişlerinde vade sayısı 6 olarak uygulanmaktadır.

kredi kartına taksitle cep telefonu

Öte yandan internet üzerinden telefon alışverişi yaptığınızda daha sonra bankanızın izin verdiği ölçüde alışverişinizde taksit uygulayabilirsiniz. Taksit sayısı bankaya göre değişiklik gösterecektir. Ancak ekstre erteleme ya da yapılan alışverişe taksit uygulaması gibi durumlarda bankanın bir komisyon talep ettiğini unutmamalısınız.

Örneğin almış olduğunuz 2.000 liralık bir telefon için 200 TL komisyon ödemeniz gerekebilir. Yine de eğer telefon almak zorundaysanız ancak internet üzerinden taksitli alışveriş yapamadığınız için satın alamıyorsanız bu, bütçenizi sarsmadan telefon almanız için bir yöntem olabilir.

Bir diğer seçenek ise kredi kartına taksitli cep telefonu satışı yapan yerlerdir. Bu yerler senet ile cep telefonu satışı yaparak kredi kartı bilgisi vermeden düzenli olarak ödeme yapmanız karşılığında telefon sahibi olmanıza yardımcı olur. Bu mağazaların bir kısmı ilk alışverişiniz sırasında belli bir peşinat ödemenizi zorunlu tutar. Bir kısmı ise alışverişinizi yaptıktan sonra borcunuzun tamamını taksit taksit ödemenize olanak tanır.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Eskiden bir çok yöntem kullanılarak, telefon satışı gerçekleşebiliyordu. Gerek farklı ürün satışı, gerekse de diğer yöntemler kullanılarak kişilerin kredi kartı ile cep telefonu almasının önü açılabiliyordu. Ancak son düzenlemeler ile bu tamamen ortadan kaldırıldı ve artık maalesef kredi kartı ile taksitli cep telefonu almak oldukça zor bir hal aldı.

Bu durum sizi üzmesin. Bunun yerine, kredi kartı olmadan da elden taksit ile telefon alabileceğiniz bir sürü mağaza bulunuyor. Bu mağazalar, normal cep telefonu fiyatının üzerine vade farkı uyguluyor olsa da, yine de en tercih edilebilir yöntem gibi duruyor.

Mutlu Evim Senet ile Cep Telefonu

Mutlu Evim cep telefonu satın alımlarınızda 24 aya varan vade seçeneği sunmaktadır. Cep telefonlarınızı öncelikle bir peşinat ödeyerek Mutlu Evim’den alabilirsiniz. Mutlu Evim’den telefon almak için internet üzerinden de telefon modellerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda yaygın mağaza ağından birini ziyaret ederek de seçeneklere göz atabilirsiniz. Peşinat oranlarının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz.

İstenilen belgelerden bazıları ise şunlar;

  • SGK döküm
  • Aylık gelir belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Adınıza kayıtlı ödenmiş bir fatura
  • Kimlik belgesi veya örneği

Bu belgeler, başvuru sırasında mutlaka talep edilen belgeler arasında yer alıyor. Aylık gelir belgesi ve SGK dökümü de yine e-devlet üzerinden görüntülenebildiği için, bu belgeleri telefon satın alırken de mağazalara sunabiliyorsunuz.

Telefonda Kredi Kartına Taksit Yapan Yerler EVKUR!

İkinci seçenek Ev-kur’dur. Birçok ev eşyasının da satışını yapan Ev-kur çoğu ilde ve ilçede firmasının ve mağazasının bulunması sebebiyle genelde senetle alışveriş yapmak konusunda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Cep telefonu satışlarında sizden herhangi bir peşinat talep edilmez. Evkur’un tek şartı cep telefonu alacak olan kişinin 18 yaşından büyük olmasıdır. Uzun vadeli satışlarda cep telefonu fiyatlarında faiz uygulamasına gidilir.

İstenilen belgelerden bazıları ise şunlar;

  • SGK döküm
  • Aylık gelir belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Adınıza kayıtlı ödenmiş bir fatura
  • Kimlik belgesi veya örneği

Çetinler AŞ. Senet ile Cep Telefonu

Senetle cep telefonu almanızı sağlayan üçüncü firma ise Çetinler Anonim Şirketidir. Şirket cep telefonu alışverişlerinde 8 ay taksit fırsatı sunmaktadır. Firma herhangi bir peşinat talep etmez. Ödemelerde kolaylık sağlanması adına mümkün olduğunca çok sayıda taksit uygulanır. Firmada satılan telefon modellerini internet üzerinden de inceleyebilirsiniz.

Kredi kartına taksitle telefon nasıl alınır diyorsanız aslında bu yöntemlerin daha yaygın olduğunu söylemek mümkün. Kredi kartlarında ödeme oranları yüksek veya limitlerin düşük olması sebebiyle zaten bir çok telefon modeli için yetersiz kalabiliyordu.

Kredi Kartına Taksitle Telefon Nereden Alınır? (Mobil Operatör)

Ayrıca faturalı hat üzerinden de taksitli olarak cep telefonu alabilirsiniz. Bunun için kullanmış olduğunuz cep telefonu operatöründe faturalı hat müşterisi olmanız gerekmektedir. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom her ay faturanıza yansıyacak şekilde taksitli telefon alma olanağı sunmaktadır.

Kullanmış olduğunuz GSM firmasının müşteri hizmetlerini arayabilir, mağazalarını ziyaret edebilir veya internet sitesi üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz. Eğer sicilinizde herhangi bir olumsuzluk yoksa internet üzerinden de alışveriş yapabiliyorsunuz.

Herhangi bir ön ödeme veya peşinat talep etmeyen GSM firmaları, internet üzerinden yapacağınız başvuruları da aynı şekilde hızlıca sonuca ulaştırıyor. Bu sayede yaptığınız işlemlerin hızlıca kargolanacağını da söylemek gayet mümkün oluyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın