Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır? Kredi kartı limit yükseltme ve kredi kartının limitini anında yükseltmek hakkında detaylı bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Kredi kartı kullanımının oldukça artmış olduğu günümüzde, limit sorunları da beraberinde geliyor. Tam bir alışverişin ortasında veya acil bir harcama ihtiyacınız da kredi kartınızın limiti yetersiz gelebilir ve hemen yükseltme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartı kullanımının en yaygın olduğu ülke olarak da ülkemizin zirvelerde olduğunu söylemek mümkündür. Bağımsız araştırma şirketlerine göre Türkiye, İngiltere’den sonra en çok kredi kartı kullanan 2. avrupa ülkesi. Yapılan güncel araştırmalara göre de Türkiye’de ortalama 193 milyon tane kredi kartı bulunuyor. Bu rakam, kredi kartının ülkemizde ne kadar yaygın olarak kullanıldığının tam net bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Peki kredi kartı limiti nasıl yükselir? Kredi kartı limiti arttırma yolları nelerdir? Hep beraber inceleyelim.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi kartınızın limitini belirlemede bir çok etken vardır. Bunların başında ise aylık geliriniz gelir. Ancak aylık gelirin yüksek olması, direkt olarak kart limitinizin de yüksek olacağı anlamına gelmiyor. Aynı banka kredilerinde olduğu gibi, kredi kartlarında da kredi notunuz çok önemli. Kredi notunuzun düşük olması aynı oranda kredi kartı limitinizi de etkileyecektir. Hatta ve hatta kredi notunuz belirli seviyeden daha düşükse, başvurudan sonra kartın onaylanmama ihtimali bile vardır. Kredi kartının limiti de aynı şekilde çalışır. Kredi kartı limitinizi yükseltmek istiyorsanız öncelikle bir başvuru gerçekleştirmelisiniz.Eğer aylık geliriniz ile borç oranınız yeterliyse, kredi notunuz da aynı şekilde yüksekse, ödemelerinizde herhangi bir düzensizlik yoksa kredi kartı limitinizi arttırmak için önünüzde hiçbir engel bulunmuyor. Hatta ve hatta eğer kredi kartınızın otomatik limit arttırım özelliği devrede ise, banka sizin onayınıza sunmadan bile kart limitinizi yükseltebilir. Kredi kartı otomatik limit arttırımı müşteri hizmetleri aracılığı ile açılıp kapatılabilir. Peki kredi kartı limitimi nasıl arttırırım? Kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır?

Kredi Notu; Bir bireyin banka ve finans kuruluşları ile arasında geçen çalışmaların, kişinin ürün kullanımlarının (kredi, kredi kartı gibi) kayıt altına alınarak, ödeme düzenine göre belirlenen bir puandır. Kredi notu tektir. Kredi kartı ve kredi için aynı puan geçerlidir.

Tavsiye Bağlantı: Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Arttırma

Öncelikle kredi kartı limitini yükseltmek için birbirinden fazla seçenek olduğunu hatırlatmakta fayda var. Öncelikle bu seçenekleri bir liste halinde, daha sonra da nasıl yapılacağını başlıklar halinde paylaşacağız. Seçenekler ise;

  • Şubeleri ziyaret ederek limit arttırımı,
  • Müşteri hizmetlerini arayarak limit arttırımı,
  • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık ile limit arttırımı,
  • SMS ile limit arttırımı

Peki bu seçenekler ile limit nasıl arttırılır?

Şubelere giderek: Çalıştığınız bankanın şubesini ziyaret ederek kredi kartınızın limitini arttırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Banka çalışanı sizin adınıza bir başvuru oluşturur ve muhtemelen gün içerisinde olumlu/olumsuz dönüş alırsınız. Dönüşler genellikle SMS yoluyla yapılmaktadır.

Müşteri hizmetlerini arayarak: Yukarıdaki seçenek ile benzer bir seçenektir. Müşteri hizmetlerini arayarak bir limit arttırım başvurusu oluşturabilirsiniz. Dönüşler genellikle SMS yoluyla yapılmaktadır.

İnternet ve Mobil Bankacılık ile: İnternet Bankacılığı veya mobil bankacılık sayesinde, Ürünler -> Başvurular –> Kredi Kartı –> Kredi Kartı Limit Arttırma adımlarını izleyerek başvuru oluşturabilirsiniz. Gereken bilgileri doldurduktan sonra talep ettiğiniz yeni limiti kendiniz girerek başvuru yapabilirsiniz. Dönüşler genellikle SMS veya mobil bildirim yolu ile yapılmaktadır.

SMS göndererek: Aynı şekilde SMS gönderimi yaparak da limit arttırma talebi oluşturabilirsiniz. Ancak her banka bu tarz işlemleri uygulayacak diye bir durumda yoktur. Bu sebeple bankanızın resmi internet sitesine giriş yaparak bu konu hakkında bilgi alabilir, hangi numaraya SMS göndereceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit ArttırmaYukarıdaki yöntemleri kullanarak dakikalar içinde başvuru yapabilir, çok kısa sürede kredi kartı limit arttırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce internet bankacılığı üzerinden Ürünler -> Başvurular -> Başvuru İzleme adımlarını izleyerek adınıza tanımlanmış bir otomatik limit olup olmadığını da kontrol etmenizde fayda var. Bu sayede önceden tanımlanmış olan limit ile kart limitinizin yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yazımızın içinde de belirttiğimiz gibi, başvuru kanalına göre bu işlem değişiklik gösterebilir. Bu başvurunun sonucu, kredi notunuzun yüksekliği ile de doğru orantılıdır. Kredi notunuz yüksekse başvurunuz dakikalar içinde sonlanabilir ve onay mesajı alabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu işlemler 2 iş günü içerisinde de sonuçlanabilmektedir. Aklınıza takılan diğer tüm soruları alttaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here