kredi kartı borcumu ödeyemiyorum

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum, borçlarımı ödeyemiyorum diyenlere rehber yazımızın devamında yer alıyor. Kredi kartı kullanımı açısından ülkemiz başı çekmektedir. Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı, harcamalarını planlamadan tüm limitlerini kullandığı taktirde ödeme aşamasına gelindiğinde bazı problemler ile karşı karşıya kalabiliyor. Türkiye’de 2018 yılı verileri ele alındığında 66 Milyon kredi kartı aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sayının 2019 sonuna kadar da 70 milyon civarına gelmesi bekleniyor. Çok yoğun olarak kullanılan bir banka ürünü olmasıyla beraber, en çok problem yaşanılan ürünlerden de birisidir. Yapılan plansız harcamalar sonucunda kredi kartı ödemesini geciktirebilir, ödeme güçlükleri yaşayabiliriz. Bu yazımızda ise kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyenlere yardımcı olacağız. Kredi kartı borcunu ödeyemiyorum, ne yapmalıyım?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Bankalar aracılığı ile sunulan kredi kartları, bir çok alanda bizlere yardımcı ödeme aracı olarak önümüze çıkabiliyor. Para transferlerinde, ödemelerde, fatura ödemelerinde de bir çok alanda kredi kartlarını kullanabiliyoruz. Hatta kredi kartımızdan nakit çekim yaparak nakit ihtiyacımızı karşılayabiliyor, bu çekimi daha sonrasında taksitli olarak bankaya geri ödeyebiliyoruz. Ancak bu gibi imkanlar, plansız şekilde kullanıldığında da kredi kartı ödemesinde güçlük yaşamamıza sebep olabiliyor. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için bütçeniz dışında kalan limitleri kabul etmemeli ve kullanmamalısınız.Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız ve uzun süredir de ödeme yapamamışsanız bankaların yasal takip sürecini başlatacağını da bilmelisiniz. Eğer süre olarak kredi kartı son ödeme tarihinin çok dışına çıktıysanız, devam eden aylarda da ödeme yapmamız durumunda kredi kartınız iptal edilerek gerekli yasal süreç başlatılacaktır. Bu gibi süreçlere maruz kalmadan kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız, altta yer alan adımları takip edebilirsiniz! Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum, şimdi ne olacak?

Kredi Kartı Borcunu Başka Bankaya Aktarmak

Kredi kartı borcunuzu uzun bir süre ödeyememişseniz, bu borcu başka bankalara aktararak tek çatı altında toplayabilir, devam eden ödemelerinizi düzenli hale getirebilirsiniz. Mevcut kredi kartı borcunuz üzerine belirli faiz oranları ilave edilerek farklı bankalarda yine kredi kartı veya kredi şeklinde borçlarınızı transfer edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bir bankadaki borcunuzu diğer bir bankadan kredi çekerek kapatabilir, borcunuzu yeni bankaya daha avantajlı taksit seçenekleri karşılığında ödeyebilirsiniz.

Bazı bankalar, çeşitli dönemlerde yaptıkları borç transfer kredileri ile müşterilerine çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Bu sayede sizler de kredi kartı borçlarınız çıkmaza girmeden önce bankalara kredi başvurusu yaparak imkanları değerlendirebilir, borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. Yine de öncelikle dikkat etmeniz gereken husus, transfer edeceğiniz bankadaki ödeme koşulları ve aylık taksit seçenekleri olmalıdır. Size en uygun gelen ödeme seçeneklerini tercih etmeli ve ödemelerde problem yaşamamalısınız.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

kredi kartımı ödeyemiyorum

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen birisi, farklı bir bankaya borcunu transfer etmeden de ödemelerini düzenleyebilir. Kredi kartı borcunu yapılandırma yoluna giderek, yine aynı bankada kalarak ödemelerini düzenleyebilir. Kredi kartını iptal ederek, borcunu eşit taksitlere böldürebilir, kendisine en uygun ödeme seçeneklerini tercih ederek de borcunu rahatlıkla ödeyebilir. Ancak bu aşamada kredi kartının kullanımına devam edemez, geriden gelen mevcut borcunu ödeyebilir. Tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de budur.

Kredi Kartımı Ödeyemiyorum, Şimdi Ne Olacak?

Tüm seçenekleri değerlendirmiş, ancak yine de ödemenizi gerçekleştiremediyseniz sitemizde yer alan bölümleri ve makaleleri inceleyerek de yardım alabilirsiniz. Senetle Kredi isimli bölümümüzden ilgili makaleleri okuyabilir, senetle alabileceğiniz nakit para konusunda bilgi edinebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kredi kartınızı da iptal ederek borcunuzu taksitlendirmek, ödeme yapamamanız durumunda tercih edilebilecek en mantıklı yöntemlerden birisidir. Ayrıca Kredi Kartları isimli bölümleri de okuyarak, kredi kartları konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin