Kredi Çekemiyorum

Kredi çekemiyorum ve acil kredi lazım diyen kişiler genellikle kredi notu düşük olan, sicili herhangi bir sebeple bozulmuş kişiler tarafından yöneltilen soruların başında geliyor. İşte tam da bu sebeple kredi çekemedikleri için, farklı kuruluşlar aracılığı ile kredi çekme yoluna gidebiliyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunuyor. Bir banka, kredi notunuzun düşük olması sebebiyle kredi başvurusuna olumsuz bir cevap vermiş olabilir. Bu durumda ilk olarak kredi notunu analiz etmeniz gerekiyor. Aslında ortalama bir kredi notuna sahip olsanız bile, her bankanın kredi değerlendirme süreci farklı olduğu için krediniz reddedilmiş olabilir. Yani halen şans olduğunu söyleyebilir, farklı bankaları denemeniz durumunda kredi çekebileceğinizi söyleyebiliriz. Bizler de bu yazımız ile sizlere bazı taktikler vererek kredi notu düşük olana kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kredi çekemiyorum diyorsanız, ilk olarak bunun sebeplerini anlamalısınız. Bir bankanın kredi notunuzun yetersiz gelmesi nedeniyle krediye olumsuz cevap vermesi, her bankanın aynı cevabı vereceği anlamını taşımaz. Farklı bankaları da deneyerek işlemlerinize devam etmeli, başka bankaların vereceği cevapları da anlamalısınız. Bunu yapmak için de ilk olarak düşük nota da kredi veren bankaları tercih etmelisiniz.

Eğer diğer bankalardan da aynı sebeple kredi çekemiyorsanız kesinlikle kredi notunuzda bir sorun olduğu söylenebilir. Bunu öğrenmenin en kısa yolu da Findeks.com sorgulamalarından geçiyor. Findeks kullanılarak kredi notunuzu analiz edebilir, aynı zamanda ücretli danışmanlardan destek alarak kredi notunu hızlı bir şekilde yükseltmek için taktikler alabilirsiniz. Kredinin red sebeplerinden bazıları şunlardır;

 • Kredi notunun düşük olması,
 • Kredi borçlarının ödenmemesi
 • Kart borçlarının ödenmemesi,
 • Ödeme alışkanlıklarında düzensizlik,
 • Geç ödemeler.

Kredinin reddedilmesi sebeplerinden gösterilebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için de mevcut kredilerinizi düzenli ödemelisiniz. Eğer ödemelerde zorlanıyorsanız da kredi yapılandırma seçeneklerine başvurabilir, yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Acil Kredi Lazım, Nereden Kredi Çekebilirim?

Kredi Çekemiyorum

Kredi ihtiyacınız acil olsa bile, sizleri ilk olarak yönlendireceğimiz kuruluşlar yine bankalar olacak. Çünkü bankalar en güvenilir kredi seçeneklerini sunan tek yasal kuruluşlardır. Üstte bahsetmiş olduğumuz bilgilere dayanarak bazı çıkarımlar yapabilirsiniz.

Örneğin; asgari ücretli bir çalışan veya gelir seviyesi düşük bir banka müşterisi, aylık ödeme gücünün çok üzerinde bir kredi başvurusu yaparsa, kredi daha genel merkeze iletilmeden sistem tarafından otomatik olarak reddedilir. Aylık gelir dengesi, kredi başvurularında son derece önemlidir.

Aynı zamanda mevcutta ödemeye devam ettiğiniz kredi ve kredi kartı borçları, limit ve borç endeksi de kredi başvurularında en büyük kriterlerden. Yani kredi başvurusu sırasında sadece kredi notuna bakılmadığını bilmelisiniz.

Kredi notunuz ortalama bir seviyede ise, bahsettiğimiz kriterlere ödeme gücünüze göre bir başvuru planı çıkarabilirsiniz. Aylık gelirin çok üzerinde başvurular yapmak yerine, banka çalışanları ile görüşerek aylık gelirinize uygun başvurular yapmak kredi çekememe sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Yukarıda verdiğimiz tüm yöntemleri denediniz fakat sonuç alamıyor musunuz? O halde yasa dışı olmayan bazı yöntemler de size yardımcı olabilir. Eğer ihtiyacınız olan tutar düşük miktarlı bir ihtiyaca denk geliyorsa, bazı yöntemlerle anlık nakit ihtiyaçlarınızı giderebilir, acil para lazım diyorsanız bunu giderebilirsiniz.

Kredi veya nakit finansman arıyorsanız;

 • Faktoring şirketleri,
 • Senetle para veren ikrazatçılar,
 • Senetle alışveriş yapmak.

Nakit ihtiyacınızı giderebilecek yöntemler arasında yer alıyor. Listede dikkat çeken yöntemlerden bir tanesi de Faktoring şirketleri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu durum doğru bilinen yanlışların başında geliyor. Faktoring şirketleri kesinlikle bireysel kredi sağlayan kuruluşlar arasında gösterilemez. Bunun için diğer yöntemlere geçelim.

Kredi Çekemiyorum, Nakit Para Nasıl Bulurum?

Senetle alışveriş yaparak nakit ihtiyacını karşılamak son derece popüler hale gelmiştir. Evkur, yön gibi mağazalardan yüksek tutarlı elektronik alışverişi yaparak bunları daha sonra anında nakite çevirebiliyorsunuz. Elbette bu durumda da daha sonra sorun yaşamamak için aylık ödeyemeyeceğiniz tutarların altına imza atmamalısınız.

Bir cep telefonu satın alarak, nakit ihtiyacınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. Günümüzde cep telefonlarının 10.000 TL’ye kadar ilerlediğini düşünürsek, aynı bankadan kredi çeker gibi bir nakit ihtiyacımızı rahatlıkla karşılayabiliriz. Senetle alışveriş yapabileceğiniz bazı firmalar ise şunlardır;

 • Evkur,
 • Yön,
 • Senet sepet,
 • Gencerler.

Senetle Kredi Çekilebilir Mi?

Bankalardan kredi çekemiyorum diyen kişilerin aklına gelen ilk yöntem şüphesiz senetle kredi yöntemleridir. Bu yöntemleri kullanmaya çalışırken çok dikkatli olmalı, kredi kullandıracağım diyerek sizden ön ödeme talep eden kişilerden uzak durmalısınız. Bu konuyu çok kapsamlı olarak ele aldığımız senetle kredi isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum, Hangi Bankalar Kredi Verir?

Kredi çekemiyorsanız bile kolayca kredi veren bazı bankalar bulunuyor. Bunların başında da yeni veya müşterisi az olan bankalar geliyor. Bu tarz bankaları tercih ederek, müşterisi olmasanız bile kredi çekebiliyorsunuz. Elbette bu işlemleri yaparken de üstte verdiğimiz kriterlere dikkat etmeli, ödeme gücünüzün üzerinde başvuru yapmamalısınız.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekemiyorum

 • CEPTETEB
 • Enpara.com
 • ING Bank E Kredi
 • Aktif Bank -- N Kolay Kredi

Yukarıda listelediğimiz bankalar kolayca kredi verebiliyor. Hatta Cepteteb ve ING Bank oldukça düşük faiz oranları ile kredi sağlayabiliyor. Yani doğru bir tutar ile başvuru yaparsanız %0.99 faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Ayrıca N Kolay Kredi uygulaması Aktif Bank güvencesi ile hizmet veriyor. Yalnızca internet üzerinden başvuru kabul ediyor ve başvurunun onaylanması durumunda para anında hesabınıza veya PTT şubelerinden çekilebiliyor. Bankalara göre biraz daha yüksek faiz oranı uyguluyor olsa da, kesinlikle kolayca kredi verdiği söylenebilir.

Bu konuyu çok kapsamlı bir şekilde ele aldığımız ve başvuru şekillerini ele aldığımız en kolay kredi veren bankalar isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler Var Mıdır?

Bankalar dışında da kredi veren bazı kurum ve kuruluşlar bulunuyor. Eğer nakit ihtiyacınız yalnızca bununla sınırlı değilse, ilave finansman şirketlerinden de taşıt kredisi kullanabiliyorsunuz. Eğer ihtiyacınız araba almak içinde, Koç Finans gibi kuruluşları kullanarak hem sıfır, hem ikinci el araba satın alabiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında senetle kredi veren ikrazat firmaları da bulunuyor. Bu kişilere ulaşmak artık günümüzde oldukça zor bir hal almış olsa da, sürekli olarak arama yaparak bu kişilere ulaşabilirsiniz. Buraya dikkat: İkrazatçı olduğunu söyleyen kişilere son derece dikkatle yaklaşmalısınız. Yasal ve BDDK onaylı olup olmadıklarını mutlaka sorgulamalı, gerekli belgeleri istemelisiniz. Sizden ön ödeme talep ederse uzak durmalı, bu kişileri mutlaka şikayet etmelisiniz.

97 YORUMLAR

 1. İyi günler. Bankalardan kredi çekemeyen, SGK’sı olmayan ve çalışmayanlara kredi çekilir. Detay için iletişim.

 2. Kara listede olanlar, borçlarını bir yerde toplamak isteyenler, taşıt, konut sahibi olmak isteyenler bizler hizmetinizdeyiz aynı gün kredinizi çıkarıyor ve hesabınıza atıyoruz bizleri daha iyi tanımak ve bilgi almak için facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz kredi alan müşterilerimizin memnuniyetleri sayfamızda yayında ayrıca.

 3. Acil durum kredisine mi ihtiyacınız var? Ticari krediler, kişisel krediler, öğrenci kredileri, araç kredileri vb. Veriyoruz. Eğer ilgileniyorsanız, lütfen e-posta adresimizden bize ulaşın

 4. Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Ticari krediler, kişisel krediler, öğrenci kredileri, araç kredileri vb. Veriyoruz. Eğer ilgileniyorsanız, şirket e-posta adresimizden bize ulaşın

 5. Ön ödemesiz yüzde 20 komisyonla kredi çıkarılır bordrolu icralık emekli maaşın boştaysa özelden görüşelim

 6. Kredi çekemiyorum ama bu makale gerçekten faydalı olmuş. Bazı teknikleri öğrenmem iyi oldu. Şimdi sıra kredi notumuzu yükseltmekte.:(

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin