Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım (ANINDA KREDİ)

Kredi Çekemiyorum

Kredi çekemiyorum ve acil kredi lazım diyen kişiler genellikle kredi notu düşük olan, sicili herhangi bir sebeple bozulmuş kişiler tarafından yöneltilen soruların başında geliyor. İşte tam da bu sebeple kredi çekemedikleri için, farklı kuruluşlar aracılığı ile kredi çekme yoluna gidebiliyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunuyor. Bir banka, kredi notunuzun düşük olması sebebiyle kredi başvurusuna olumsuz bir cevap vermiş olabilir. Bu durumda ilk olarak kredi notunu analiz etmeniz gerekiyor. Aslında ortalama bir kredi notuna sahip olsanız bile, her bankanın kredi değerlendirme süreci farklı olduğu için krediniz reddedilmiş olabilir. Yani halen şans olduğunu söyleyebilir, farklı bankaları denemeniz durumunda kredi çekebileceğinizi söyleyebiliriz. Bizler de bu yazımız ile sizlere bazı taktikler vererek kredi notu düşük olana kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kredi çekemiyorum diyorsanız, ilk olarak bunun sebeplerini anlamalısınız. Bir bankanın kredi notunuzun yetersiz gelmesi nedeniyle krediye olumsuz cevap vermesi, her bankanın aynı cevabı vereceği anlamını taşımaz. Farklı bankaları da deneyerek işlemlerinize devam etmeli, başka bankaların vereceği cevapları da anlamalısınız. Bunu yapmak için de ilk olarak düşük nota da kredi veren bankaları tercih etmelisiniz.

Eğer diğer bankalardan da aynı sebeple kredi çekemiyorsanız kesinlikle kredi notunuzda bir sorun olduğu söylenebilir. Bunu öğrenmenin en kısa yolu da Findeks.com sorgulamalarından geçiyor. Findeks kullanılarak kredi notunuzu analiz edebilir, aynı zamanda ücretli danışmanlardan destek alarak kredi notunu hızlı bir şekilde yükseltmek için taktikler alabilirsiniz. Kredinin red sebeplerinden bazıları şunlardır;

 • Kredi notunun düşük olması,
 • Kredi borçlarının ödenmemesi
 • Kart borçlarının ödenmemesi,
 • Ödeme alışkanlıklarında düzensizlik,
 • Geç ödemeler.

Kredinin reddedilmesi sebeplerinden gösterilebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için de mevcut kredilerinizi düzenli ödemelisiniz. Eğer ödemelerde zorlanıyorsanız da kredi yapılandırma seçeneklerine başvurabilir, yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum, Acil Para Lazım!

Bankalara yapılan kredi başvuruları, kişilerin kredi notlarına göre onaylanır. Başvuru yapan kişinin kredi notu çok düşükse veya bankalara olan borçlarından dolayı hakkında hukuki süreç başlatılan bir kişi ise, bankalar kredi başvurusunu reddeder. Bu sebeple çok acil para lazım diyen bir kişinin, kredi başvurusu yapmadan kredi notunu öğrenmesi, kredi not durumuna göre başvuru yapması gerekir.

Ayrıca kredi başvurusu yaparken kişinin ödeme gücünü dikkate alması gerekir. Örneğin asgari ücret ile çalışan birinin 50.000 TL’lik bir kredi başvurusu yapması durumunda banka kişinin bu borcu ödeyemeyeceğini düşünür ve başvuruyu reddeder.

Acil Kredi Lazım, Nereden Kredi Çekebilirim?

Kredi Çekemiyorum

Kredi ihtiyacınız acil olsa bile, sizleri ilk olarak yönlendireceğimiz kuruluşlar yine bankalar olacak. Çünkü bankalar en güvenilir kredi seçeneklerini sunan tek yasal kuruluşlardır. Üstte bahsetmiş olduğumuz bilgilere dayanarak bazı çıkarımlar yapabilirsiniz.

Örneğin; asgari ücretli bir çalışan veya gelir seviyesi düşük bir banka müşterisi, aylık ödeme gücünün çok üzerinde bir kredi başvurusu yaparsa, kredi daha genel merkeze iletilmeden sistem tarafından otomatik olarak reddedilir. Aylık gelir dengesi, kredi başvurularında son derece önemlidir.

Aynı zamanda mevcutta ödemeye devam ettiğiniz kredi ve kredi kartı borçları, limit ve borç endeksi de kredi başvurularında en büyük kriterlerden. Yani kredi başvurusu sırasında sadece kredi notuna bakılmadığını bilmelisiniz.

Kredi notunuz ortalama bir seviyede ise, bahsettiğimiz kriterlere ödeme gücünüze göre bir başvuru planı çıkarabilirsiniz. Aylık gelirin çok üzerinde başvurular yapmak yerine, banka çalışanları ile görüşerek aylık gelirinize uygun başvurular yapmak kredi çekememe sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Çok Acil Nakit Lazım, Ne Yapmalıyım?

Bankalara olan borçlarınızı düzenli ödeyen biriyseniz ve kredi notunuz yüksekse, bankaların kredi başvuruları için sunmuş oldukları imkanları kullanarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Çok acil para lazım diyen kişiler, şubelerden, ATM’lerden, internet ve mobil bankacılık uygulamalarından hatta SMS ile bile kredi başvurusu yapabilir. 

İnternet ve mobil bankacılık için kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin öncelikle hesabı olan bankanın dijital kanallarına giriş yapması, ardından “Krediler” seçeneğinden istediği tutarı girerek başvuru yapması gerekir. Kredi notu yüksek kişilere verilebilecek kredi miktarı oldukça yüksektir.

SMS ile kredi başvurusu yapmak için, başvuru yapmak istediğiniz bankanın internet sitesine girip detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bankaların internet sitesinde yer alan kredi başvuruş seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Yukarıda verdiğimiz tüm yöntemleri denediniz fakat sonuç alamıyor musunuz? O halde yasa dışı olmayan bazı yöntemler de size yardımcı olabilir. Eğer ihtiyacınız olan tutar düşük miktarlı bir ihtiyaca denk geliyorsa, bazı yöntemlerle anlık nakit ihtiyaçlarınızı giderebilir, acil para lazım diyorsanız bunu giderebilirsiniz.

Kredi veya nakit finansman arıyorsanız;

 • Faktoring şirketleri,
 • Senetle para veren ikrazatçılar,
 • Senetle alışveriş yapmak.

Nakit ihtiyacınızı giderebilecek yöntemler arasında yer alıyor. Listede dikkat çeken yöntemlerden bir tanesi de Faktoring şirketleri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu durum doğru bilinen yanlışların başında geliyor. Faktoring şirketleri kesinlikle bireysel kredi sağlayan kuruluşlar arasında gösterilemez. Bunun için diğer yöntemlere geçelim.

Kredi Çekemiyorum, Nakit Para Nasıl Bulurum?

Senetle alışveriş yaparak nakit ihtiyacını karşılamak son derece popüler hale gelmiştir. Evkur, yön gibi mağazalardan yüksek tutarlı elektronik alışverişi yaparak bunları daha sonra anında nakite çevirebiliyorsunuz. Elbette bu durumda da daha sonra sorun yaşamamak için aylık ödeyemeyeceğiniz tutarların altına imza atmamalısınız.

Bir cep telefonu satın alarak, nakit ihtiyacınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. Günümüzde cep telefonlarının 10.000 TL’ye kadar ilerlediğini düşünürsek, aynı bankadan kredi çeker gibi bir nakit ihtiyacımızı rahatlıkla karşılayabiliriz. Senetle alışveriş yapabileceğiniz bazı firmalar ise şunlardır;

 • Evkur,
 • Yön,
 • Senet sepet,
 • Gencerler.

Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Bankalara olan borçlarını ödemeyi geciktiren ya da ödemeyen kişilerin kredi başvuruları onaylanmayacağı gibi bugüne kadar bankalarda kredi kartı veya kredi gibi işlemlerde bulunmamış, herhangi bir bankacılık geçmişi bulunmayan kişilerin de başvuruları onaylanmayabilir. Çünkü bankalar borçların ödeneceğine dair bir veri görmek, kişi hakkında fikir sahibi olmak isterler ve bankacılık geçmişi bulunmayan kişiler hakkında bilgi sahibi olamazlar. Tüm bu sebeplerden acil nakit lazım olan durumlarda kişilerin kredi başvurularının onaylanmama sebeplerini tespit etmeleri gerekir. 

Banka seçimi, kredi başvurularında oldukça önemlidir. Halihazırda kullanılan bankanın tercih edilmesi başvurunun onaylanma ihtimalini arttıran bir etkendir. Özellikle maaş alınan bankalara yapılan kredi başvuruları, maaşın teminat gösterilmesinden dolayı yüksek ihtimalle onaylanır.

Ayrıca, bazı bankalar, kefilsiz ve şartsız kredi imkanı tanır. Özellikle yeni kurulan ve müşteri sayısını arttırmak isteyen bankalar bu yöntemi sık sık kullanmaktadır. Bu bankalara yapılan kredi başvurularının onaylanma ihtimali yüksektir.

Senetle Kredi Çekilebilir Mi?

Bankalardan kredi çekemiyorum diyen kişilerin aklına gelen ilk yöntem şüphesiz senetle kredi yöntemleridir. Bu yöntemleri kullanmaya çalışırken çok dikkatli olmalı, kredi kullandıracağım diyerek sizden ön ödeme talep eden kişilerden uzak durmalısınız. Bu konuyu çok kapsamlı olarak ele aldığımız senetle kredi isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum, Hangi Bankalar Kredi Verir?

Kredi çekemiyorsanız bile kolayca kredi veren bazı bankalar bulunuyor. Bunların başında da yeni veya müşterisi az olan bankalar geliyor. Bu tarz bankaları tercih ederek, müşterisi olmasanız bile kredi çekebiliyorsunuz. Elbette bu işlemleri yaparken de üstte verdiğimiz kriterlere dikkat etmeli, ödeme gücünüzün üzerinde başvuru yapmamalısınız.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekemiyorum

 • CEPTETEB
 • Enpara.com
 • ING Bank E Kredi
 • Aktif Bank – N Kolay Kredi

Yukarıda listelediğimiz bankalar kolayca kredi verebiliyor. Hatta Cepteteb ve ING Bank oldukça düşük faiz oranları ile kredi sağlayabiliyor. Yani doğru bir tutar ile başvuru yaparsanız %0.99 faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Ayrıca N Kolay Kredi uygulaması Aktif Bank güvencesi ile hizmet veriyor. Yalnızca internet üzerinden başvuru kabul ediyor ve başvurunun onaylanması durumunda para anında hesabınıza veya PTT şubelerinden çekilebiliyor. Bankalara göre biraz daha yüksek faiz oranı uyguluyor olsa da, kesinlikle kolayca kredi verdiği söylenebilir.

Bu konuyu çok kapsamlı bir şekilde ele aldığımız ve başvuru şekillerini ele aldığımız en kolay kredi veren bankalar isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvuruları genellikle onaylanmaz. Acil nakit ihtiyacı olan ancak kredi çekemeyen kişilerin ihtiyaçlarını çözüme kavuşturacak birkaç yöntem daha bulunuyor. Faktoring şirketleri bu yöntemlerin başında geliyor ancak bu şirketler bireysel krediler değil, KOBİ ve esnaflara, ve bazı toptan ve perakende ticaret yapan kişilere veriyor. Bireysel kişilerin yaptığı başvurular ise genellikle kabul edilmiyor.

Senetle alışveriş yöntemi, acil nakit lazım olan durumlarda kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Evkur, Senet Sepet, Gencerler ve Yön gibi mağazalardan senet karşılığı alışveriş yapabilir, daha sonra alışverişte alınan malzemeleri satarak nakite çevirebilirsiniz. Özellikle telefon gibi yüksek fiyatlı ürünler, daha hızlı nakite çevrilebilen ürünlerdir.

Kredi çekemiyorum, ne yapmalıyım diyen bir kişinin nakit ihtiyacını karşılamak için yapabileceği bir diğer yöntem de senetle kredi yöntemidir ancak bu yöntem oldukça risklidir. Dolandırılma ihtimali bulunan bu yöntemde çok dikkatli olunmalı, ön ödeme isteyen kişi ve firmaların senetle kredi söylemlerine inanılmamalıdır. 

Kuyumcular aracılığı ile de acil nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Bazı kuyumcular senet karşılığı altın satışı yapmaktadır. Bu kuyumculardan altın satın alıp nakite çevirerek acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ancak tüm bu yöntemler tamamen güvenilir değildir bu yüzden çok dikkatli olunmalıdır. 

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler Var Mıdır?

Bankalar dışında da kredi veren bazı kurum ve kuruluşlar bulunuyor. Eğer nakit ihtiyacınız yalnızca bununla sınırlı değilse, ilave finansman şirketlerinden de taşıt kredisi kullanabiliyorsunuz. Eğer ihtiyacınız araba almak içinde, Koç Finans gibi kuruluşları kullanarak hem sıfır, hem ikinci el araba satın alabiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında senetle kredi veren ikrazat firmaları da bulunuyor. Bu kişilere ulaşmak artık günümüzde oldukça zor bir hal almış olsa da, sürekli olarak arama yaparak bu kişilere ulaşabilirsiniz. Buraya dikkat: İkrazatçı olduğunu söyleyen kişilere son derece dikkatle yaklaşmalısınız. Yasal ve BDDK onaylı olup olmadıklarını mutlaka sorgulamalı, gerekli belgeleri istemelisiniz. Sizden ön ödeme talep ederse uzak durmalı, bu kişileri mutlaka şikayet etmelisiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. cengiz korkmaz avatarı
  cengiz korkmaz

  İrtibat numarası alabilir miyim? Teşekkür edeirm.

 2. Murat avatarı
  Murat

  Emekli sigortalı sigortasız fark etmez. Ön ödeme isteyen kişilere inanmayın, bizde ön ödeme yok. Bize ulaşın.

  1. Erhan avatarı
   Erhan

   Acil kredi lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

  2. Kürşat avatarı
   Kürşat

   Nasil ulasabilirm irtibat numarasi nedit

 3. Sinan B avatarı
  Sinan B

  İyi günler. Bankalardan kredi çekemeyen, SGK’sı olmayan ve çalışmayanlara kredi çekilir. Detay için iletişim.

  1. Mustafa avatarı
   Mustafa

   Merhaba benimle iletişime geçebilirsiniz çok acil krediye ihtiyacım var memurum

 4. Tekin avatarı
  Tekin

  Bireysel krediler kapatmak istiyorum

 5. Ismail avatarı
  Ismail

  Mrrh acil 20 binliraya acilen ihtiyacım var bankayla başım dertte sizlere nasıl ulasabiliriz

 6. Duygu avatarı
  Duygu

  İzmirde oturuyorum. Kamu memurum 5000 TL ihtiyacım var. Hala senetle kredi veriyor musunuz?

Yorum yapın