Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor

Kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor, kredi çekmek için kaç ay çalışmak gerekiyor, kredi çekebilmek için kaç ay daha sigortalı olmalıyım? bu bilgilerin hepsi yazımızın devamında yer almaktadır. Bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri, herkesin paraya sıkışık olduğu zor anlarında yada acil nakit ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz bir yöntemdir. İhtiyaç kredileri bankaların sundukları hizmetler arasında en çok tercih edilen hizmetlerden yalnızca birisidir. Ancak bu kredileri de kullanabilmek için belirli kriterler bulunuyor. Kredi notunuz yüksek olması bir kriter olsa da, sigortalılık süreniz de kredi kullanmanıza etki eden faktörlerden birisidir. Peki kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor? Kredi çekebilmek için kaç aylık sigortalı olmak gerekiyor?

Kredi Çekmek İçin Sigortalılık Süresi Nedir?

Kredi kullanabilmek için elbette bankalarda bir sicilinizin olması gerektiğini biliyorsunuz. Kredi notu, kredilerin ödemeleri gibi seçeneklerin yanı sıra sigortalılık süreniz de bu durumda etki gösteren bir unsurdur. Peki bu sigortalılık süresi nedir? Kredi kullanabilmek için en az kaç ay sigortalı olmamız gerekiyor?Kredilerde sigortalılık süresi, bireysel müşterilerde dikkat edilen bir unsurdur. Eğer işe yeni girmişseniz maalesef bankalar kredinizi onaylamayabilir. İşe girer girmez yapacağınız bir kredi başvurusunun reddedilme olasılığı oldukça yüksektir. Ancak bazı durumlarda (kredi notunun yüksek olması gibi) kredinin onaylanma ihtimali de vardır. Bu sebeple bu bilgi kesin olmamakla beraber güncel kredi notunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili bilgi alabilmek için kredi notu bölümlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

İşe girer girmez kredi kullanmak istiyorsanız bankanın bu başvuruyu reddetme ihtimali oldukça yüksektir. Bankalar tarafından en az 3 aylık bir sigorta süresi talep edilmektedir. Yani işveren tarafından 3 ay aralıksız bir şekilde sigortanız ödenmişse bankadan kredi kullanmanıza engel bir durum yoktur. Ancak kredi notunuzun yüksek olması durumunda bu sigorta ikinci plana düşeceği için sigorta süresinden önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredilerde genellikle kredi notu ön planda olduğu için ilk kriter olarak bunu verebiliriz.

Sigortalı Olmadan Kredi Kullanabilir Miyim?

Herhangi bir işiniz yoksa ve kredi siciliniz bozuksa kredi kullanabilmeniz için öncelikle sicilinizi düzeltmelisiniz. Eğer siciliniz bozuksa sicil düzelmeden sigortalı dahi olsanız kredi kullanma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Ancak sigortanız yok ve kredi siciliniz olumlu ise kredi kullanmanız gayet kolay hale gelebilir. Kredi sicili kredilerdeki en önemli unsurdur. Herhangi bir işte çalışmayan birisinin kredi notunun yüksek olması durumunda bankalar kredinizi kolaylıkla verecektir.

Tavsiye Bağlantı: Kolay Kredi Veren Bankalar

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Takipnettt avatarı
  Takipnettt

  Benim sigortam daha yeni ödenmeye başladı, kredi çeker miyim?

 2. Hamdi Karabayır avatarı
  Hamdi Karabayır

  18 yaşındayım kredi kullanmak istiyorum. Daha yeni doldurdum yaşımı ama 16 yaşımdan beri sigortam var yardımcı olur musunuz

  1. Mert avatarı
   Mert

   Evet kullanabilirsiniz.

Yorum yapın