kredi başvuru sayısı sorgulama

Kredi başvurusu sorgulama, kredi başvuru sayısı sorgulama nasıl yapılır hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankalardan kredi kullanmak, son zamanlarda oldukça güç gibi dursa da, aslında banka politikalarını yerine getirmeniz durumunda oldukça kolaydır. Eğer bankalar arasında bir problem yaşamamışsanız, ödemelerinizde herhangi bir aksaklık yoksa ve kredi notunuz olumlu ve yüksekse kredi kullanmanıza engel olan bir durum yoktur. Ancak bazı durumlar var mı, kredi notunuz yüksek olsa bile kredi çekmekte güçlük çekebilirsiniz. Bu durumlardan birisi de kredi başvuru sayısıdır. Kredi başvurusu yapmak, sık sık arka arkaya başvuru yapmak kredi notunu düşüreceği gibi, diğer bankalar tarafından da görüneceği için kredi çekme aşamasında bir olumsuz durum olarak kabul edilebilir. Peki kredi başvuru sayısı nasıl öğrenilir? Kredi başvuru sayısı sorgulama.

Kredi Başvuru Sayısı Nedir?

Kredi başvuru sayısı, bankalara yapmış olduğunuz kredilerin genel toplamı olarak kabul edilebilir. Eğer bir bankadan başvuru yapmışsanız, bu başvurunun diğer tüm bankalar tarafından görüleceğini de unutmamalısınız. Bankaların ortak ekranında yaptığınız tüm başvurular ve sonuçları görüneceği için, sık sık arka arkaya yaptığınız başvurular da maalesef kredi notunu oldukça düşürecektir. Bu sebeple de başvuru sayısı fazla olanların kredi kullanma ihtimali düşecektir.Tavsiye Makale: Başvuru Sayısı Fazla Olanlara Kredi

Örnek vermek gerekirse, bir bankada yaptığınız tüm işlemler kayıt altına alınır. Bu kayıtlar, tüm bankalar ile paylaşılarak size ait bir kredi sicili oluşturulur. Sık sık başvuru yapmak ve özellikle bu başvuruların reddedilmesi, diğer bankalardan kredi başvurusu yaptığınız sırada banka çalışanının ekranına yansıyacak ve kredinin onaylanma ihtimali düşecektir. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini ise yazımızın devamında ele aldık.

Kredi Başvuru Sayısı Sorgulama

Eğer bankalara yapmış olduğunuz geçmiş kredi başvurularını öğrenmek istiyorsanız, bunun bazı yöntemleri mevcut. Bankalar, yapmış olduğunuz işlemleri belirli sürelerde kayıt altında tutarak bunları sizlere iletebilir. Eğer kredi başvuru sayısı sorgulama ve öğrenme işlemleri yapmak istiyorsanız, alttaki adımları tercih edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: Kredi başvurusu yapmış olduğunuz bankayı arayarak, belirli tarihler arasında yapmış olduğunuz banka başvurularını öğrenebilirsiniz. Eğer bu başvuruları bir döküman olarak almak istiyorsanız, ayrıntıların mail adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı: Kredi başvurusunu yaptığınız bankada eğer internet bankacılığı ürünlerinden birini kullanıyorsanız, müşteri numaranız ile beraber kredi başvurularınızın tamamını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bankaların internet sitelerinden başvuru sonucu sorgulama sayfasından yapmış olduğunuz başvuruları öğrenebilirsiniz.

Başvuru Sayısı Öğrenme ve Başvuru Detayları

Kredi başvuru sayısı öğrenme işlemleri sırasında, eğer başvuru sayınız çok çıkıyorsa, bunların silinmesi için bir müddet beklemelisiniz. Başvuru sayıları ortalama olarak 3 ile 6 ay arasında silinmekte olup, bankaların ortak ekranlarından kaldırılmaktadır. Ancak bu süre içinde beklemeden kredi kullanmak istiyorsanız, başvuru sayısı fazla olanlara kredi veren bankalar isimli listemize göz atabilir, beklemeden kredi kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, başvuru sayısından da önemli olarak kredi notunun yüksek olması gerektiğini de hatırlatmamız gerekiyor.

Tavsiye Makale: Başvuru Sayısı Fazla Olana Kredi

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin