koçfinans taşıt kredisi

KOÇFinans taşıt kredisi, Koçfinans kredi çekmek, koçfinanstan taşıt kredisi çekmek. Araba almak istiyor, ancak nakit konusunda problem yaşıyorsanız banka kredilerine başvurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak bazı yöntemler de var ki, sıfır araba almanıza bile kolaylık sağlıyor. Bunlardan birisi de KOÇFinans sistemidir. Gerek sıfır araç alımlarında, gerekse de ikinci el araç alımlarında rahatlıkla KOÇFinans sistemini kullanabilir, kredi çekebilir ve dilediğiniz arabayı alabilirsiniz. Bu sistem sayesinde bir çok kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak bilmeniz gerekiyor ki, KOÇFinans’ta da kredi notu en önemli kriter ve sorgulama yapılırken ilk olarak kredi notuna bakılıyor. Peki nedir bu KOÇFinans?

KoçFinans Taşıt Kredisi Nedir?

Hepimiz zaman zaman nakit paraya ihtiyaç duyarız. Bazen bir ev ya da araba almak için, bazen bir düğünü yapmak için, hatta bir ev kurmak için, bazen de kendi ihtiyaçlarımızı gidermek için. İşte bu nakit ihtiyacını karşılamak için bankalar bizlere kredi imkanını sunuyor. Bankaların sunmuş olduğu kredi çeşitlerinden, alacağımız ürün ya da yapacağımız işleme göre bize uygun olanı seçebilir ve işlemimizi halledebiliriz. Bu kredi çeşitlerinden biriside bankaların bizlere sunmuş olduğu taşıt kredisidir.Günümüzde piyasaya yeni çıkan herhangi bir araç için ya da alacağımız 2. el bir araç için büyük miktarda nakit paraya ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacı gidermenin en kolay ve en güvenilir yolu bankalara başvurmaktır. Ancak KOÇFinans’da aynı şekilde bankalar gibi hizmet veren kurumdur. KOÇ Holding bünyesinde hizmet vermektedir. Sıfır araç hizmeti verdiği markalar ise şöyledir;

 • Ford,
 • Fiat,
 • Opel,
 • Volvo,
 • Nissan,
 • KIA,
 • Honda,
 • Suzuki,
 • Mitsubishi,
 • Ssangyong.

Tavsiye Makale: Peşinatsız Senetle Araba

Bankaların bizlere sunmuş olduğu seçenekler ile alacağımız aracın modeline, çeşidine ve kullanım süresine göre uygun olan krediyi seçebiliriz. Koçfinans’da bizlere taşıt kredisi sunan bankalardan birisidir. Yeni veya 2. el araç alırken Koçfinans’ın bize sunmuş olduğu kredi imkanından yaralanabilir ve aracı rahatlık ile satın alabiliriz.

KOÇFinans Taşıt Kredisi Çekmek

KOÇFinans taşıt kredisi çekmek için öncelikle bazı kredi koşullarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlardan en önemlisi, kredi sicilinizin düzgün olması ve kredi notunun da yüksek olmasıdır. Bankalar ile yaptığınız çalışmalarda herhangi bir problem olmaması, ödeme düzensizliğinin bulunmaması gerekmektedir. Bu gibi durumların tamamı başvuru sırasında sorgulanıyor ve krediniz bu şekilde değerlendiriliyor. 

KOÇFinans taşıt kredisi çekerken istenilen belgeler;

 • Bireysel: Kimlik Fotokopisi, İkametgah ve son 3 aya ait adres bilgisi,
 • Serbest Meslek: Kimlik fotokopisi, İkametgah adresi, son 3 aya ait Adres bilgisi, Vergi levhası, Güncel Oda sicil kaydı.
 • Tüzel Kişiler: Aynı bilgi ve belgelerin yanı sıra, %25 ortak kişilerin kimliği.

KOÇFinans Kredisi Şartları Nelerdir?

koçfinans taşıt kredisi başvurusu

Gereken şartlardan en önemlisi sizin kredi notunuzdur. Her kredi başvurusunda olduğu gibi taşıt kredisi başvurusunda da kredi notunuz büyük rol oynamaktadır. Satın alacağınız araç için ihtiyaç duyduğunuz nakit miktarına bağlı olarak kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Çekeceğiniz kredi tutarına bağlı olarak minimum 599 puana sahip olmalısınız. Zaten kredi taban puanı 0, tavan puanı ise 1900’dür.

Tavsiye Bağlantı: Taşıt Kredileri

Kredi notunuz düşük olsa bile kredi kullanabilir, faiz oranlarının artışı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız sitemizde yer alan Kredi Notu isimli bölümleri ziyaret edebilir, gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

KOÇFinans Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOÇFinans kredi başvurusu yapmak için herhangi bir Koçfinans şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. KOÇFinans adı altında bir şube olmadığından, anlaşmalı satış noktalarına başvuru yapmalısınız. Örneğin araba satın alacağınız galeri firması Koçfinans ile anlaşmalı ise, araba satın aldığınız sırada başvuru yapabilirsiniz. Gerekli işlemlerin tamamını araç satın alacağınız firma halledeceğinden sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Fakat eğer şubeye gitmekle uğraşmak istemiyorsanız, telefonunuza indireceğiniz Koçfinans mobil uygulaması ile, veya KOÇFinans resmi sitesi aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için koçfinans taşıt kredisi sayfasına gitmeli ve satın almak istediğiniz aracın marka, model, 0 veya 2. el olma durumu ve kredinin vadesi gibi bilgileri doldurarak başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz yeterlilik şartlarınız kontrol edildikten sonra sonuçlanacaktır. 

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin