Kesin Onaylı Kredi

Kesin onaylı kredi, daha çok hızlı ve anında kredi veren bankalar için kullanılan bir tabirdir. Çoğu banka kredi başvurularını ilk olarak ön onay adı verilen sistemden geçirir. Eğer krediniz ön onay alırsa, daha sonra kredilendirme işlemleri başlar ve farklı bir sorun olup olmadığı incelenir. Bu aşamada gelir durumunuz, aylık ödediğiniz krediler incelenir. Eğer bir eksik görülürse, krediniz reddedilir veya ilave belge talebi ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarla uğraşmak istemiyorsanız sizlere sunacağımız ve kesin onaylı kredi veren bankalar listesinden yardım alabilirsiniz. Bu bankalara başvuru yaparak kredinizin çok daha hızlı onaylanacağını söylememiz mümkün olabilir. Elbette sicil durumunuzda bir sorun bulunuyorsa, bu durumda maalesef daha farklı yöntemler denemeniz gerekiyor. Örnek vermek gerekirse de kefilsiz kredi veren bankalar listemizi inceleyebilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Nedir?

Kesin onaylı kredi, daha çok anında onay veren bankalara verilen addır. Bir kredi için anında onay almak istiyorsanız, ilk olarak kredi notunuzun yüksek seviyede olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bir kredinin hızlı bir şekilde onaylanabilmesi için kredi notunun yüksek olması kesinlikle gereklidir. Kredi başvuruları genelde otomatik sistemler üzerinden yapıldığı için de bu durum en önemli etkilerden biridir.

Kredinin otomatik sistemler tarafından yanıtlanıyor olması demek, kredi notu düşük olan kişilerin şansını biraz daha düşürüyor. Sistemler daha çok kredi notu yüksek olan kişilerin kredilerini anında onaylıyor. Bu sebeple de notu düşük olanlar ön onaya takılabiliyor.

Ön onay demek, aslında kredinin reddedileceği anlamını da taşımıyor. Kredi notu düşük olan bir kişi, son dönemlerdeki ödemelerini düzene sokarak kredi notunda yükselme gösteriyorsa, bu kişinin ikinci onay ile kredi alması mümkün olabiliyor. Bu sayede yapacağınız başvuruları ve başvuru tutarının da iyi belirlemeniz gerekiyor.

Kesin Onaylı Kredi Mümkün Müdür?

İlk olarak kesin onay veren bankaların aslında kişiden kişiye değişiklik gösterdiğini söylemeliyiz. Bir kişinin kredi notu, bankaların kredi değerlendirmesi yaparken dikkat ettiği ilk kriterdir. Elbette bunun yanı sıra diğer bazı etkiler de bulunuyor. Örneğin, daha önceki ödemiş olduğunuz krediler veya mevcut borç durumunuz kredinin seyrini değiştirebiliyor. Eğer çok fazla kredi borcu yükünüz varsa, maalesef yeni bir tanesi bankalar tarafından uygun bulunmuyor.

Bu sebeple de altta listeleyeceğimiz bankalar, tamamen kişinin kredi notuna göre hareket ediyor olsa da, bu bankaların diğerlerine göre daha kolay kredi verdiğini söylemek mümkün. Şimdi gelelim bu bankaları incelemeye.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

  • CEPTETEB
  • Enpara.com
  • ING Bank
  • Odea Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • N Kolay Kredi

Üstte verdiğimiz listeye göre kredi başvurusu yaparak, daha hızlı onay alacağınızı söyleyebiliriz. Bu bankalardan seçim yaparken öncelikli olarak çalıştığınız bankaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra bankaların faiz oranlarını da analiz etmeli ve size en uygun gelen seçeneği değerlendirmelisiniz.

ING Bank Anında Kredi

ING Bank, özellikle de yapmış olduğu %0.99 faiz oranlı kredi kampanyası ile adından sıkça söz ettiriyor. Genel olarak bakıldığında kredilere de hızlıca onay veren bankalar arasında yer alıyor olması müşteriler tarafından sıkça tercih edilmesine sebep oluyor.

ING Bank kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bu faiz oranından faydalanabilirsiniz. Hem kredi notunuz yüksekse anında onay alabilir, hem de çok düşük faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Kredi notunuz düşükse, diğer kişilere göre farklı faiz oranı uygulaması da mevcut. Yani sırf notunuz düşük diye krediyi reddetmek yerine biraz daha fazla faiz oranıyla onaylanıyor.

N Kolay Kredi Başvurusu

N Kolay Kredi de Aktif Bank hizmetidir. Sadece internet üzerinden hizmet veren N Kolay, anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kredilere de hızlıca onay vererek, herhangi bir formaliteye gerek duymadan paranızı hesabınıza aktarabiliyor. Detaylar resmi internet sitesinde yer alıyor.

CEPTETEB Kredi Başvurusu

Aynı şekilde CEPTETEB de TEB bankasının hizmetidir ve yalnızca internet üzerinden şubesiz hizmet vermektedir. Tüm bunların yanı sıra sunmuş olduğu ayrıcalıklı faiz oranları ile kredi notu yüksek olan kişilere ciddi imkanlar sağlamaları ile meşhurdur.

Kişilerin kredi notuna göre faiz oranı alabildiği CEPTETEB ile siz de kredi başvurusu yaparak sonucunu anında SMS ile öğrenebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kesin onaylı kredi başvurusu, kredi notunuza göre çeşitli şekillerde onay havuzundan geçirilir. Örnek vermek gerekirse, kredi notu yüksek olan bir kişinin çok daha hızlı onay alabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer kredi notunuz ortalama bir seviyedeyse, biraz daha geç onay gelebileceği gibi banka ek bilgiler de talep edebiliyor.

Eğer işlemlerin hızlıca ilerlemesini istiyorsanız, daha çok dijital bankacılık ve kredi seçeneklerine yönelmelisiniz. Örneğin Enpara, Cepteteb ve N Kolay gibi bankalar yalnızca internet üzerinden hizmet verdiği için çok daha hızlı sonuç verebilir.

4 YORUMLAR

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin