kendi evime konut kredisi çekebilir miyim

Kendi evime konut kredisi çekebilir miyim? Kendi evim için konut kredisi alabilir miyim? Konut kredisi çekmek hakkında bilgiler, kendi evine konut kredisi çekmek ve kendi evime konut kredisi çekme bilgileri yazımızın devamında yer alıyor. Günümüzde insanların en fazla sahip olmak istediği şeylerden bir tanesi de evdir. Her insan en az bir tane ev sahibi olmak ister. Bu onlar için hem güvence hem de gelecek yıllar için önemli bir yatırım olarak kabul edilir. Bu noktada da kendi evime konut kredisi çekebilir miyim diye düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu durum bankaların kredi kampanyalarına göre değişkenlik göstermektedir. Lakin, konut kredisi veren hemen hemen her bankanın vatandaşın evini ipotek olarak gösterdiği takdirde kredi imkanını sunma olasılığı çok yüksek olmaktadır. Yani sizlerin bankaların genel hizmet ve kredi politikalarına hakim olmanız önemlidir. Peki kendi evim için konut kredisi çekebilir miyim? Kendi evime konut kredisi çekmek için ne yapmam gerekiyor?

Kendi Evime Konut Kredisi Çekebilir Miyim?

Birçok insanın aklında evini ipotek ettirerek yeni bir konut kendi evime konut kredisikredisi çekip çekemeyeceği bulunmaktadır. Bu durum geneline bakıldığında mümkün olduğunu gösterir. Yani bankalara evinizi ipotek ettirerek ihtiyacınız olan kredinin çekimini gerçekleştirebilirsiniz. Anlayacağınız üzere kendi evinize doğrudan konut kredisi çekemeseniz bile, evinizi ipotek göstererek “İpotekli İhtiyaç Kredisi” çekebilirsiniz. Kendi evinize kredi çekmenin en basit yolu budur. İpotekli ihtiyaç kredisinin bankalar arasında farklı şartları bulunmaktadır.Bu konuda biraz önce de belirtmiş olduğumuz üzere ilgili banka personeli ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Birçok banka kendilerine göre kredi imkanı sunmaktadır ve bu imkanların genel koşulları da bankaların sunacağı kredi ihtiyaçlarına göre değişim göstermektedir. Bu sebepten dolayı da ipotek ile ev sahibi olmak için ilk önce ihtiyaç duyduğunuz kredinin genel koşullarına hakim olmalı, daha sonrasında da kredi başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu sizi her zaman bir adım önde tutmuş olacaktır.  

Konut Kredisi Miktarı Nasıl Belirlenir?

Konut kredilerinde miktarın belirlenmesi kişinin talep ettiği krediye oranla gelir durumunun hesaplanması ile ortaya çıkar. Yani bu durum kredinin verilme olasılığıyla eş değer bir zamanlama gösterir. Gelir düzeyi, krediyi ödeyecek şekilde ve konumda ise zaten, banka ipotekli konut kredisi verme imkanını kişiye sağlamış olacaktır. Bu da bankaların kredileri sunma aşamalarında kişilere herhangi bir sorun yaşatmadan, sonuç odaklı ilerleme ve adım atma şansı vermektedir. Her bankanın kendisine has bir kuralı, kredi sunum yöntemi söz konusudur. Bu yöntemler üzerinden adımlarınızı atarak rahat bir kredi düzenine geçiş gerçekleştirmeniz de mümkün hale gelmiş olacaktır.

Ancak bu kredi türünün, konut kredisinden bağımsız bir kredi olduğunu da belirtmek isteriz. Konut kredisi dememizin sebebi evinizi ipotek göstereceğinizden dolayıdır. Yani kendi evinize kesinlikle konut kredisi çekemezsiniz çünkü tapusu zaten sizin üzerinizedir. Bunun yerine “İpotekli İhtiyaç Kredisi” kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz koşullar bu kredi çeşidi için geçerlidir.

kendi evime konut kredisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi Alma Şartları Nelerdir? 

Son olarak şunu belirtmek isteriz ki, bankalar herkese kredi verme konusunda seçici davranmaktadır. Bu tutumlarıyla da haklıdırlar. Öncelikle kredi çekmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Bu yaşın altındakilerin yapmış oldukları kredi başvuruları herhangi bir geçerlilik durumunu ortaya çıkarmaz. Bunun dışında da kredi almak adına belli bir gelir kaynağınızın olması da şarttır. Bu tutumun üzerinden ilerlediğiniz zaman hayalinizde eve ulaşabilmek adına çok daha sıkı adımlar atma şansı bulacaksınız. Bu konuda her zaman ilgili bankaların müşteri hizmetleri departmanı ile iletişime geçebilir, mevcut krediler hakkında tam bilgiler edinebilirsiniz. İpotekli İhtiyaç Kredisi için de bu durumların aynısı geçerlidir. Hatta kredi siciliniz bozuk olsa bile evinizi ipotek göstereceğiniz için bu krediyi kullanma şansınız oldukça artacaktır! Hepinizin kısa süre içerisinde ev sahibi olmanızı diliyoruz.

Sicili Bozuk Olana Kredi


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here