Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi, bir çok banka tarafından yaygın olarak sunulan bir hizmettir. Kefil, bir kişinin kredi siciline göre istenebilir. Eğer kredi sicilinizde herhangi bir olumsuzluk bulunuyorsa, kredinizin onaylanması için kefil istenebilir. Bir kredi eğer onaylanmıyorsa, o başvuruya bir kefil dahil edilerek kredinin onaylanma ihtimali oldukça artar. Yine de kesin olarak onaylanacağı anlamına gelmese de, kredi kullanabilecek duruma gelebilirsiniz. Ancak bu yazımızda sizlere kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle de şartsız koşulsuz kredi kullandıran, krediyi anında hesaba aktaran dijital kredilere yer vereceğiz. Kredi çekerken kefil bulmanın da zor olacağını düşünerek, herkesin tercih ettiği bir kredi türü olduğunu söylemek gayet mümkün. İşte kefilsiz şartsız kredi veren bankalar ve tüm şartları!

BankaKredi Toplam TutarıTaksit SayısıDetaylı Bilgi »
Enpara.com60.000 TL 60 AyEnpara.com Şartsız Kredi »
CEPTETEB50.000 TL 60 AyCEPTETEB Şartsız Kredi »
N Kolay Kredi40.000 TL 60 AyN Kolay İhtiyaç Kredisi »

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz şartsız belgesiz kredi veren bir çok banka bulunuyor. Üst tarafta sunduğumuz tablonun yanında yer alan linkler sayesinde bu bankaların bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elbette her banka, kendi içinde bazı kredi kullandırma şartları belirliyor. Bu şartların en başında kredi notu ve diğer ödemelerinizin düzenli olması geliyor. Kredi notunun düşük, ödemelerin düzensiz olduğunu ele alırsak bankanın kefil isteyebileceğini söyleyebiliriz.

Bu yazımız ile kefil olmadan kredi çekebilmenin şartlarını ve tüm gerekliliklerini aktarmaya çalışacağız. Daha önce başvuru yapmadıysanız, bu bankalardan kredi alma şansınızın çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kredi çekmeden önce ve başvuru aşamasında da dikkat etmeniz gereken bir çok nokta bulunuyor. Yazımızda yer alan taktiklerimizi yerine getirerek sorunsuz bir şekilde kredi çekebilirsiniz!

Kefilsiz Şartsız Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

Bankalar, artan kredi talepleri ve nakit ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sunmuş oldukları kredileri oldukça genişletti. Bir bankaya başvuru yaparken çalışıp çalışmadığınız sorulur, kredinin çıkıp çıkmayacağı bu şekilde belirlenirdi. Artık işler değişti. Çalışıp çalışmadığınız, sigorta durumunuz bankalar için yine önemli olsa da, kredi çekmenize engel değil. Bu bilgileri verdiğinizde sadece farklı faiz oranları ile karşılaşacak ama yine de kredi kullanabileceksiniz. İşsizlere kefilsiz kredi şartları şöyle;

 • Kredi kullanabilmek için 18 yaşında olmak,
 • Kredi notunun yüksek, ödemelerin düzenli olması,
 • Bankalara gelir beyan edebilmek,
 • Diğer bankalara olan borcunun fazla olmaması.

Kredi çekebilmek için gereken şartlardan bazılarıdır. Bu şartlar bankalara göre değişiklik gösterebilir. Eğer kredi notunuz düşük, ödemeleriniz düzensizse alttaki bağlantıdan size uygun yazımızı okuyabilirsiniz.

» Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Kredi NotuRisk DurumuKredi Kullanma İhtimaliKefil İstenme İhtimali
0 (Sıfır)RiskliÇok DüşükKredi çekme ihtimali düşük.
1-699DüşükDüşükKredi çekme ihtimali düşük.
700-1099Orta RiskliOrtaKefil olmadan kredi çekebilir.
1100-1499Az RiskliNormalKefil olmadan kredi çekebilir.
1500-1699İyiYüksekAnına kredi onayı alabilir.
1700-1900Çok İyiÇok YüksekAnına kredi onayı alabilir.

Aynı zamanda yukarıda verdiğimiz kredi notu tablosuna göre, bankalardan kredi çekebilme ihtimalinizi de değerlendirebilirsiniz. Elbette bu bilgiler net bir hüküm olmadığı gibi, düşük bir kredi notuyla da kredi çekebilme ihtimaliniz var. Sonuçta bankalarla çalışmaya yeni başlayan birisinin kredi notu oluşmamış olabilir. Bu gibi durumlarda kredi kartı gibi ürünlerin düzenli ödenip ödenmediği kontrol edilecektir.

Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Şartsız Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapabilmek için üstte belirttiğimiz şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız, şimdi önünüzde bir çok seçenek var. Bu seçeneklerden öncelikli olarak çalıştığınız bankaları tercih ederek şansınızı daha da arttırabilirsiniz. Zaten çalıştınız bankalar sizi tanıdığı için, kredi onayı çok daha kolay olacaktır. Tüm bu bankalara internetten ve şubeler üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

 • Enpara.com
 • Cepteteb
 • N Kolay Kredi
 • ING Bank
BANKAKEFİL İSTİYOR/İSTEMİYORMASRAF
N Kolay Krediİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
Enpara.comİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
Ceptetebİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
QNB Finansbankİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
ING Bankİstiyor, SGK Gerekli0 TL

Gördüğünüz üzere üstteki bankalar kefilsiz kredi kullanabileceğiniz bankalar. ING Bank çok nadir de olsa, kişinin ödemelerinde düzensizlik saptadığında kefil isteyebiliyor. Özellikle 0.99 faiz oranı kampanyası dahilinde yapacağı değerlendirmelerde biraz daha ince eleyip sık dokuyor.

Enpara.com Şartsız Koşulsuz Kredi

Bildiğiniz üzere Enpara.com internet üzerinden dijital bankacılık hizmeti veren bir finans kuruluşu. QNB Finansbank çatısı altında hizmet veren Enpara, müşterisi olmasanız bile rahatlıkla kredi çekebileceğiniz bankalardan. İnternet sitesi üzerinden Kredi menüsünü ziyaret ederek güncel faiz oranı üzerinden başvuru yapabilir, hesabınız yoksa başvuru sırasında hesap açabilirsiniz.

Cepteteb Belgesiz Kredi Başvurusu

Yine Cepteteb de, Türkiye Ekonomi Bankası’nın dijital bankacılık hizmetidir. İnternet üzerinden anında başvuru yapıp, paranızın hesabınıza geçmesini istiyorsanız bu banka da tam size göre! Dakikalar içinde hesap başvurusu yapabilir, hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sırada kredi başvurunuzu da yapabilir, onaylanması durumunda yeni açılacak hesaba aktarılmasını sağlayabilrisiniz.

N Kolay Aktif Bank Anında İhtiyaç Kredisi

N Kolay Kredi, reklamlarda da sık sık gördüğünüz bir dijital bankacılık sistemi. Daha çok sadece kredi üzerine çalışan N Kolay, Aktif Bank’ın iştirakidir. Faiz oranları güncel olarak biraz daha yüksek olsa da, diğer bankalara nazaran daha hızlı kredi onayı verdiği söylenebilir. Hatta sicil durumunuzda sorun varsa bile buradan rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Elbette yasal takibe girmemiş olmanız gerekiyor.

Bankalar Neden Kefil İster?

Aslında bankaların üç farklı kredi onaylama stili vardır. Kredi başvurusu yaptığınızda bu başvuruya bankalar 3 farklı cevap verebilir. Öncelikle bankadan hangi cevabı aldığımızı öğrenmeli, buna göre bir yol izlemeliyiz. Zaten bu cevaplardan ikisi tahmin edeceğiniz gibi onay ve red cevabıdır. Diğeri ise şartlı onay. Peki nedir bu şartlı onay?

 1. Kredi Onayı,
 2. Şartlı Kredi Onayı,
 3. Kredi Reddi.

Şartlı kredi onayı; kredinin onaylandığını fakat ek bir teminat istediğini belirtir. Banka çalışanı başvurunun hemen ardından size “krediniz onaylandı fakat kefil gerekiyor.” diyebilir. Bunun haricinde kefil bulamıyorsanız ipotek, teminat gibi ek seçenekleri de tercih ederek kredinin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Kimler Kefil Olabilir, Memur Daha Mı Etkili?

Herkes kefil olabilir gibi bir algı, pek de doğru olmayacaktır. Sicili bozuk olan, kredi notu düşük olan 2 kişinin birbirine kefil olması mantıklı kabul edilmeyecektir. Banka tarafından da kabul görmeyecektir. Bu gibi durumlarda kefilin düzenli bir gelirinin olması, kredi notu ve bankalara yaptığı ödemeler çok önemlidir. Memurların aylık gelir seviyeleri yüksek olduğu için de kefilliğinin onaylanma ihtimali daha yüksek ihtimaldir.

Kefilsiz Belgesiz Kredi Başvurusu

Kefilsiz belgesiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, bazı belgeler yine de talep edilebilir. Bu gibi belgelerin talep edilmesini istemiyor, gerçekten belgesiz anında kredi kullanmak istiyorsanız ilk tercihiniz Enpara, Cepteteb gibi dijital bankalar olabilir. Bu bankaların şubesi bulunmadığı için, internet üzerinden anında başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sırasında sizden istenecek belgelerin bazıları şunlar;

 • TC Kimlik Numarası
 • Ad Soyad
 • İkamet Bilgileri
 • Cep Telefonu

Vermiş olduğumuz tüm bilgiler zorunludur!

Bu bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız durumuda, anında kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun dışında yazacağınız cep telefonu numarasına kredi hakkında tüm detaylar ulaştırılacaktır. Kredinin onaylanması durumunda yine cep telefonu numaranıza SMS gelecek. Eğer banka ek bilgi veya belge isteyecek olursa, sizleri arayıp şubeye davet edecektir ki bu düşük bir ihtimaldir.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin