Kara listede olanlara kredi veren bankalar

Kara listede olana kredi veren bankalar, kara listede olanlara kredi veren bankalar ve kara liste sorgulaması hakkında bilgiler. Kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kara listede olan birisi kredi çekebilir mi? Kara listeye kredi veren bankalar 2018 güncel bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bankalar ile çalışıyorsanız, bankalar ile problem yaşamanız da olağan bir durumdur. Ödemelerinizde yaşayacağınız olumsuzluklardan dolayı banka borçlarınız yasal takibe girecek olursa banka sizi kara listeye alacak ve bir sonraki kredi kullanma taleplerinize direkt olarak red verecektir. Bu sebeple bizlerde kara listede olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi vermek istedik. Peki bu bankalar hangileridir? Kara listede olan birisi kredi çekebilir mi? Kara listeye kredi veren bankalar hangileridir?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar?

Öncelikle kara listede olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekiyor. Kara listede olup olmadığınıza dair herhangi bir fikriniz yoksa banka kara liste sorgulama isimli yazımızı okuyabilir ve Merkez Bankası tarafından kayıt altına alınmış bir kara liste (kırmızı kalem) bildiriminiz olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Tavsiye Bağlantı: Banka Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kara Listede Olanlara Bankalar Kredi Verir Mi?

Şimdi gelelim kara listede olanlara kredi veren bankalar hangisi olduğuna. Eğer ki kara listeye girdiğiniz bankaya olan borçlarınızı tamamen kapattıysanız ve bunun üzerinden epey zaman geçtiyse endişelenmenize gerek yok. Bankalar sicilleri ortalama 5 yıl süreyle günceller. Sizler de eğer ki sicilinizin düzeltilmesini hızlandırmak istiyorsanız bankanıza belirli evraklar sunabilirsiniz. Bu evraklar sayesinde bankanız sizin yeni gelir modelinizi inceleyecek ve kredi kullanımlarınızda oldukça faydası olacaktır. Ama eğer kara listeye yeni girdiyseniz öncelikle borçlarınızı kapatmanız ve bunun üzerinden de belirli bir sürenin geçmesini beklemeniz gerekiyor. Beklemeden kredi kullanmak istiyorsanız da banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Söylediğimiz gibi kara listeye girişinizin üzerinden uzun zaman geçtiyse ve borçlarınızın ödemesini tamamladıysanız aşağıdaki koşullar dahilinde bankaya başvuru yapabilirsiniz. Olumsuz sonuç almanız halinde de bankanızdan KKB güncellemesi isteyebilirsiniz.

  • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
  • Kefil (Banka isterse)
  • Ek teminatlar (Banka isterse)
  • Maximum 100.000 TL başvuru

Bu şartlar dahilinde kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sizin kara liste sürenizi net olarak bilmediğimiz için bu yöntemin kesinlikle işe yarar bir hükmü yoktur. Söylediğimiz gibi öncelikle kara liste sorgulama yapmalısınız ve kara listeye ne zaman girdiğinize dair net bir bilgi sahibi olmalısınız. Eğer üzerinden epey zaman geçmişse bu söylediklerimizin işe yaraması ise muhtemeldir.

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz bozuk da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankalar bu teminatlar sayesinde size kredi verebilirler. Tüm bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama yöntemleri ile bankaya gitmeden de kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

 


5 YORUMLAR

  1. Merhabalar 2015 yılında banka tarafından Kanuni takibe alındım ancak bundan haberim olmadı ve bir Bilgi avukat arayana kadar gelmedi bende avukatla görüştükten sonra tam son günü tüm borcu kapattım ancak e devletten icraya verildiğimi bir yıl sonra anladım 2016 eylül gibi şikayet vara yazdım avukatlık bürosundan aradılar yapılan hata için özür dileriz dedi ve tüm masrafları kendileri karşılayıp sistemden kaldırdılar bu durumda nasıl kredi kullanabilirim yardımlarınızı bekleriz

  2. Bir çok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesiydi bu, zaten acele kredi arayan insanlar ya küçük bankalara ya da tefecilere yöneliyor, ne yazık ki banka puanları o kişinin aslında kendi menfaatleri doğrultusunda o adama kredi vermeyi reddediyor ama insan bunu iyice batınca anlıyor. Hani bir müsibet, bin nasihatten iyidir misali. Emeğine sağlık yazı için teşekkürler dostum.

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here