Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan kredi kartını açtırma, kapanan kredi kartı nasıl açılır, kapattığımız kredi kartını tekrar nasıl açarız, kapattığım kredi kartımı açmak istiyorum gibi sorularınıza yazımızın devamında yanıt vereceğiz. Dünya üzerinde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın olup özellikle de Türkiye’deki kredi kartı kullanımı diğer ülkelere nazaran daha üst seviyelerdedir. Doğru amaçlarla kullanılmayan kredi kartları da malesef kapatılmak zorunda kalabiliyor. Ancak kapatılan kredi kartlarını geri açtırmak mümkün. Peki kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Bu makalemizde kapatılan kredi kartlarının açılması hakkında bilgiler vereceğiz. İptal edilen kredi kartını nasıl geri alırız?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Güvenlik bilgisi olarak öncelikle belirtmeliyiz ki, daha önce kapatmış olduğunuz kredi kartınızı kesin bir şekilde imha etmiş olmanız gerekiyor. Kopyalanmalara ve çalınmalara karşı ciddi bir güvenlik önlemi olacaktır. Kredi kartı iptallerinde kart iptal olduktan sonra bu kartı ATM’ye taktığınızda zaten ATM kartınıza el koyacak ve geri vermeyecektir. Banka bu kartı imha edecektir. Sizler de iptal etmiş olduğunuz kartlarınızı daha sonra tekrar banka kanalı ile açtırabilirsiniz.Tavsiye Makale: Yeni Kart Başvuruları ve Kredi Kartı Kampanyaları

Bankaya Başvurarak Kredi Kartınızı Tekrar Açabilirsiniz

Daha önceden kapatmış olduğunuz kredi kartınızı açtırmak istiyorsanız 3 seçeneğiniz bulunmakta. İlk seçenek olarak, çalışmış olduğunuz banka şubesine giderek müşteri temsilcinize kapattığınız kredi kartınızı tekrar açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Müşteri temsilciniz geri almak istediğiniz iptal talebini en kısa sürede işleme koyacaktır. Diğer seçenek yine şubenizde bulunan müşteri temsilcisini aramak olacaktır. Ancak bu iki seçenek yerine bankaya gitmeden kredi kartınızı açtırmak isterseniz bankanızın müşteri hizmetleri numarasına ulaşarak, iptal etmiş olduğunuz kredi kartını tekrar açmak istediğinizi kredi kartı merkezine aktarabilirsiniz. Size tavsiyemiz, banka şubenize giderek başvurunuzu birebir olarak yapmanızdır.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

Peki borç yüzünden kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Yukarıda bahsettiğimiz seçenekler ile yine bankanıza başvurarak kredi kartınızı açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ancak değerlendirme süreci diğer yöntemler kadar basit olmayacaktır. Kartın iptal olduğu tarihten bu yana olan siciliniz incelenecek ve gelecek ödemelerinizde ortaya çıkacak ödeme sorunları analiz edilecektir. Yani, borç yüzünden kapanan kredi kartınızı açtırabilmeniz diğer durumlara göre biraz daha zor kabul edilebilir. Ancak bu gibi durumlarda internet üzerinden başvuru yapmak yerine sicilinizi düzeltip kolay kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Aksi durumlarda kredi kartını yeniden açtırmanız biraz zor olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi ise, bankanın size aynı limiti vermeyecek olmasıdır. Bu durum kesin olmasa da, kapatılan kredi kartı yeniden açılacağı için banka güncel kredi skorunuz ile değerlendirme yapacak ve yeni bir limit belirleyecektir. Eğer bu belirlenen limit işinizi görmüyorsa başvuruyu iptal edebilirsiniz. Hatta bu aşamada, kredi kartının yeniden açılmasına onay bile alamayabilirsiniz. Bu sebeple kredi skorunuzu iyi öğrenmeli ve buna göre işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır hakkında verdiğimiz bilgiler yeterli olmadıysa aklınızdaki soruları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Tavsiye Makale: Kredi Kartı Ödeme Erteleme Nasıl Yapılır?

26 YORUMLAR

 1. Bankaya 1.236 tl borcum var ıcra dosyası açılmış ödedıjten sonra tamamını dırek yapılandırmadan odeyınce tekrar hesabımı kullanabılırmıyım ?

 2. 4 bankadan icralık oldum kredimde icralık oldu neyse ki hepsini kapattım ve şuan adıma 1 araba kayıtlı ve hesabımda 3.000 tl var ne zaman temize çıkarım ve ne zaman kredi kartı verirler bana bilgi verirseniz sevinirim saygılar

 3. Uc ay asgarı odemeyı gecıktırdım hesap kesım tarıhınden sonra yaptım buhun bana mesaj geldı uc ay asgarı ucretı gecıktırdıgınız ıcın kartınız kulanıma kapatıldı dedı borcunuzun tamamını odersenız tekrar acılıcak dedı ben sımdı borc bulsam tamamını odesem ya acılmazsa boyle bır ımkan varmı

  • Eğer üzerinden zaman geçtiyse böyle bir ihtimal elbette var. Ödemenizi ayarladıktan sonra direkt banka personeli ile görüşerek durumu garanti altına alabilirsiniz.

 4. Biz 1 seneyi çekiyo kredi kartını iptal ettirmiştik şimdi tekrar açtırmak istiyoruz fakat aynı bankanın ek hesap kartımızıda bulunan hesapta 500 tl borcumuz var bu kartı vermelerinde sıkıntı olurmu

 5. Merhaba yapıkredi kredi kartımın asgari ödemesini son 7 aydır işimden dolayı geciktiriyorum bankadan bugün aldığım mesaj ise eğer asgari ödeme olmassa kapatılacağı yönündeydi

 6. Kredi kartını yapilandirdim önce düzenli dedm ama son bi kaç ay birikti 2 taksit varken birini ödedim sonrasında tamamen borcu bitirdim şuan değerlendirmeye aldırmak istiyorum yeniden kartı kullanabilirmiyim atmyr taktığında karton limiti eski kullandığım limit ama kartı kullanmıyorum garanti bankasi

  • Ödeme gecikmesi sebebi ile kredi kartı kapanmaz. Eğer limiti tamamen kullanmış ve borcunuzu ödememiş iseniz kartı kullanamıyor olabilirsiniz. Borcunuzu ödedikten sonra kartı kullanmayı tekrar deneyin. Yine aynı problemi yaşarsanız mutlaka şubenize giderek durumu görüşün.

 7. geçen ay iş bankası kredi kartımı kapattırdım ve kırarak atmamı söylediler. şuan elimde kredi kartı yok, aynı kredi kartını yeniden nasıl açabilirim bilginiz var mı?

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here