Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan kredi kartını açtırma, kapanan kredi kartı nasıl açılır, kapattığımız kredi kartını tekrar nasıl açarız, kapattığım kredi kartımı açmak istiyorum gibi sorularınıza yazımızın devamında yanıt vereceğiz. Dünya üzerinde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın olup özellikle de Türkiye’deki kredi kartı kullanımı diğer ülkelere nazaran daha üst seviyelerdedir. Doğru amaçlarla kullanılmayan kredi kartları da, ödeme güçlüklerini beraberinde getirdiğinden maalesef kapatılmak zorunda kalabiliyor. Ancak kapatılan kredi kartlarını geri açtırmak mümkün. Daha sonrasında doğabilecek ihtiyaçlarımız için tekrar kredi kartı kullanmak isteyebilir, yeni başvuru yapmak yerine kapattığınız kartı açtırmak isteyebilirsiniz. Peki kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Bu makalemizde kapatılan kredi kartlarının açılması hakkında bilgiler vereceğiz. İptal edilen kredi kartını nasıl geri alırız? 

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Güvenlik bilgisi olarak öncelikle belirtmeliyiz ki, daha önce kapatmış olduğunuz kredi kartınızı kesin bir şekilde imha etmiş olmanız gerekiyor. Kopyalanmalara ve çalınmalara karşı ciddi bir güvenlik önlemi olacaktır. Kredi kartı iptallerinde kart iptal olduktan sonra bu kartı ATM’ye taktığınızda zaten ATM kartınıza el koyacak ve geri vermeyecektir. Banka bu kartı imha edecektir. Sizler de iptal etmiş olduğunuz kartlarınızı daha sonra tekrar banka kanalı ile açtırabilirsiniz. Bu gibi durumlar, özellikle iptal başvurusu yapılmış ancak kullanımı devam eden kartlar için geçerlidir.Tavsiye Makale: Yeni Kart Başvuruları ve Kredi Kartı Kampanyaları

Kapatılan kredi kartı için doğrudan bankaya başvurmalı ve aracı kurumları asla tercih etmemelisiniz. Kapattığınız kredi kartını açtıracağını söyleyen kişiler veya kurumlar yalnızca kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışan kişiler olup, bankalarda herhangi bir fonksiyonu olmayan kişilerdir. Kredi veya banka kartları ile alakalı tüm işlemleri kart sahibi banka yürütmekte olup, tek başvuru bu bankalara yapılmalıdır.

Bankaya Başvurarak Kredi Kartınızı Tekrar Açabilirsiniz

Daha önceden kapatmış olduğunuz kredi kartınızı açtırmak istiyorsanız 3 seçeneğiniz bulunmakta. İlk seçenek olarak, çalışmış olduğunuz banka şubesine giderek müşteri temsilcisine kapattığınız kredi kartınızı tekrar açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Müşteri temsilciniz geri almak istediğiniz iptal talebini en kısa sürede işleme koyacaktır.

Diğer seçenek yine şubenizde bulunan müşteri temsilcisini aramak olacaktır. Ancak bu iki seçenek yerine bankaya gitmeden kredi kartınızı açtırmak isterseniz bankanızın müşteri hizmetleri numarasına ulaşarak, iptal etmiş olduğunuz kredi kartını tekrar açmak istediğinizi kredi kartı merkezine aktarabilirsiniz. Size tavsiyemiz, banka şubenize giderek başvurunuzu birebir olarak yapmanızdır.

Bunların yanı sıra, bankanızın İnternet bankacılığı adımlarını kullanarak eski kartınız yerine, yeni bir kart başvurusu da yapabilirsiniz. Eğer siciliniz ile alakalı herhangi bir sorun bulunmuyorsa kredi kartınız anında açılacak, tarafınıza gerekli bilgiler iletilecektir. Ancak kredi kartınızı sicil problemleri yüzünden kapatmışsanız, yeni bir kredi kartı başvurusunun da onaylanmayacağını bilmeniz gerekiyor.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

Peki borç yüzünden kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Yukarıda bahsettiğimiz seçenekler ile yine bankanıza başvurarak kredi kartınızı açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ancak değerlendirme süreci diğer yöntemler kadar basit olmayacaktır. Kartın iptal olduğu tarihten bu yana olan siciliniz incelenecek ve gelecek ödemelerinizde ortaya çıkacak ödeme sorunları analiz edilecektir. Yani, borç yüzünden kapanan kredi kartınızı açtırmak diğer durumlara göre biraz daha zor kabul edilebilir. Ancak bu gibi durumlarda internet üzerinden başvuru yapmak yerine sicilinizi düzeltip kolay kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Aksi durumlarda kredi kartını yeniden açtırmak biraz zor olacaktır.

Acil bir şekilde kredi kartı ihtiyacınız bulunuyorsa, sitemizde yer alan hızlı kredi kartı veren bankaları tercih edebilir, makaleyi okuyarak sicili bozuk olan kişilere kredi kartı sağlayan bankalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi ise, bankanın size aynı limiti vermeyecek olmasıdır. Bu durum kesin olmasa da, kapatılan kredi kartı yeniden açılacağı için banka güncel kredi skorunuz ile değerlendirme yapacak ve yeni bir limit belirleyecektir. Eğer bu belirlenen limit işinizi görmüyorsa başvuruyu iptal edebilirsiniz. Hatta bu aşamada, kredi kartının yeniden açılmasına onay bile alamayabilirsiniz. Bu sebeple kredi skorunuzu iyi öğrenmeli ve buna göre işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır hakkında verdiğimiz bilgiler yeterli olmadıysa aklınızdaki soruları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Tavsiye Makale: Kredi Kartı Ödeme Erteleme Nasıl Yapılır?

Yapılandırmaya Giren Kredi Kartı Açılır Mı?

Yapılandırmaya giren kredi kartını açtırmak için pek fazla şansınız bulunmuyor. Keza bankalar, yapılandırma sürecinde kredi kartını tamamen iptal ederek yalnızca borç ödemesi için aktif şekilde kullanılmasını tercih ediyor. Yapılandırma sürecinde kredi kartınız ile yapabileceğiniz tek işlem, kredi kartı ekstresi ödemek olacaktır.

Bu sebeple, kredi kartı yapılandırma borcunuz devam ederken, kredi kartını yeniden açtırmak pek de mümkün değil. Ancak kredi kartı yapılandırma sebebine göre bu durum değişebilir. Kredi notunuz düşük değilse yeni kredi kartına başvurabilir, başka bankalardan da kredi kartı almaya çalışabilirsiniz.

Yeni Gelen Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Aslına bakarsanız, yeni gelen kredi kartları kullanıma açıktır. Yalnızca kullanıma açılması için ufak bir onay sürecinden geçmektedir. Kredi kartını açtırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey şifre belirlemektir. Şifre belirledikten hemen sonra kredi kartınız kullanıma açılmadıysa bir harcama yapmayı deneyebilir, banka ATM’lerini kullanıp şifrenizi aktif etme yollarını da deneyebilirsiniz. Şifrenizin güvenliği için de en güvenli kart şifreleri isimli makalemizi okuyabilirsiniz.


40 YORUMLAR

 1. mrb benim kart litimi 2020 liraydi bu zamanlarda maddi konuda skntiya grdim ve kartta hic para yoktu asgari ucreti ni odemeye 15 gun kala bankayi aradim kapattirdim her ay 4 kac kusur odeyerek borcu kaptana kadar .peki suan kartim halen islem gorurmu o borc bitene kadar ve bidahaki serefe kredi basvurum onaylanirmi sadece bi 15 gun tek bi ara asgarisini gec yatrmostim baskada bi sknti olmadi smdiden saygilar iyi gunler

 2. Kredi kartımın borcunu yapılandırmıştım sonra bir miktar para bulunca ödeyip hepsini kapattım ve 1 kaç ay kapalıydı kartım bugün mesaj geldi iptal edildiğine karşı. Tekrardan kredi kartı başvurusu yapabilir miyim?

 3. Merhaba kredi kartımın limiti 5 bindi hiç kullanmadım iptal ettirdim tekrar açabilirmiyim açılırsada limit aynı olarak kalır mı

 4. Merhabala ben öğrenci gençbankartımı kaybettim ve iptalini gerçekleştirdim kartın ama kredi bölümünden hala harcama yapıyordum kaybolmadan önce kartı geri buldum ve tekrar açtırabilirmiyim? Veya açtırmadan borcunu nasıl ödeyebilirim artık ne bir mesaj geliyor borç hakkında nede askerisi hakkında

 5. kredi kartimi tamami odedim 2800 tl cuma son gun dediler is bankasi ama ayin 17 iptal etmis sistemde avukatlik gorunmuyo ama kart iptal kullabamiyorum ne taomam gerekiyi sube ilgilenmedi

 6. Kartımı geçici olarak kapattırdım. Pazartesi açmayı düşünüyorum ama bu işlemi bankanın şubesinden yapmadım telefon numarası üzerinden yaptım gidip banka şubesinden açtırabilir miyim?

 7. Mutlu müşteri hizmetlerinden kartımı geçici bir süreliğine kapattırdım bugün pazartesi günü açmayı düşünüyorum gidip banka şubesinden mi açtırmam gerekiyor yoksa yine bu numarayı mı aramam gerekiyor. Kartı kapattırma sebebim ortak atm de ya kartım sıkıştı ya da yuttu bankamatik kartı şu anda elimde değil ne yapmalıyım.

 8. Kredi kartımı yapılandırdım her ay taksitlerimi ödedim borç bitti şimdi açtırmam için ne yapmam gerek sigortalı çalışanım aynı banka hesabıma her ay maaşımda yatıyor geri açılırım yeni bi kartamı başvurmam gerek ne yapmalıyım.

 9. Merhaba, garanti kartımı borcundan dolayı yapılandırma yaptırım. Ödemelerimi düzenli olarak yaptım ve borcum bitti. Kullanıma kapanan kartımı açtırmak için geç kalmışım. Şubeden 2 ay sonra yeni başvuru için tekrar gelmem gerektiği söylendi. Ödemelerim bittikten sonra, tekrar açtırmam için geçerli olan süreyi geçmişim malesef.
  Merak ettiğim, yapacağım kart başvurusu, yeni başvuru olarak mı nitelendirilecek? Kart limitim çalıştıgım için yüksekti şimdi çalışmıyorum. Eski kartım üzerinden tekrar yenilenme mümkün olamaz mı?
  Şimden teşşekür ederim.

 10. Bankaya 1.236 tl borcum var ıcra dosyası açılmış ödedıjten sonra tamamını dırek yapılandırmadan odeyınce tekrar hesabımı kullanabılırmıyım ?

 11. Garanti bankasının kredi kartını 7-8 senedir kullanıyorum. 50.000 tl limitli kartımı bankaya yapmış olduğum bir kaç adet bulunan harcama itirazı sebebiyle bilgi vermeden açılmamak üzere kapattı bu durumu kartı kullanmaya çalışırken öğrendim. 1 kere dahi 7 senedir asla borç gecikmesi olmadı ve asgari tutar bile ödemeden dönem borcunu ödedim. Buna rağmen banka kredi kartı kısmında benimle çalışamaycağını aradığımda söyledi bu durumda yapanileceğim birşey var mıdır ? Teşekkürler

 12. 4 bankadan icralık oldum kredimde icralık oldu neyse ki hepsini kapattım ve şuan adıma 1 araba kayıtlı ve hesabımda 3.000 tl var ne zaman temize çıkarım ve ne zaman kredi kartı verirler bana bilgi verirseniz sevinirim saygılar

 13. Ben bir kredi kartı buldum. Atm ye taktığında yuttu. Hiç bir işlem yapmadım. Bununla ilgili kart sahibi beni polise verir mi. Verirsede beni bulabilir mi. Bi ceza gelir mi yardim lütfen

 14. Uc ay asgarı odemeyı gecıktırdım hesap kesım tarıhınden sonra yaptım buhun bana mesaj geldı uc ay asgarı ucretı gecıktırdıgınız ıcın kartınız kulanıma kapatıldı dedı borcunuzun tamamını odersenız tekrar acılıcak dedı ben sımdı borc bulsam tamamını odesem ya acılmazsa boyle bır ımkan varmı

  • Eğer üzerinden zaman geçtiyse böyle bir ihtimal elbette var. Ödemenizi ayarladıktan sonra direkt banka personeli ile görüşerek durumu garanti altına alabilirsiniz.

 15. Biz 1 seneyi çekiyo kredi kartını iptal ettirmiştik şimdi tekrar açtırmak istiyoruz fakat aynı bankanın ek hesap kartımızıda bulunan hesapta 500 tl borcumuz var bu kartı vermelerinde sıkıntı olurmu

 16. Merhaba yapıkredi kredi kartımın asgari ödemesini son 7 aydır işimden dolayı geciktiriyorum bankadan bugün aldığım mesaj ise eğer asgari ödeme olmassa kapatılacağı yönündeydi

 17. Kredi kartını yapilandirdim önce düzenli dedm ama son bi kaç ay birikti 2 taksit varken birini ödedim sonrasında tamamen borcu bitirdim şuan değerlendirmeye aldırmak istiyorum yeniden kartı kullanabilirmiyim atmyr taktığında karton limiti eski kullandığım limit ama kartı kullanmıyorum garanti bankasi

  • Ödeme gecikmesi sebebi ile kredi kartı kapanmaz. Eğer limiti tamamen kullanmış ve borcunuzu ödememiş iseniz kartı kullanamıyor olabilirsiniz. Borcunuzu ödedikten sonra kartı kullanmayı tekrar deneyin. Yine aynı problemi yaşarsanız mutlaka şubenize giderek durumu görüşün.

 18. geçen ay iş bankası kredi kartımı kapattırdım ve kırarak atmamı söylediler. şuan elimde kredi kartı yok, aynı kredi kartını yeniden nasıl açabilirim bilginiz var mı?

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here