İş Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

iş bankası sim bloke kaldırma

İş Bankası sim bloke kaldırma nasıl yapılır? Türkiye İş Bankası, Mustafa Kemal Atatürk tarafından temelleri atılan Türkiye’nin ilk özel bankası ünvanını taşıyan tek bankadır. Cumhuriyet döneminin başlangıcında halkın ihtiyaçlarını karşılamak ve piyasadaki çeşitliliği arttırmak amacıyla kurulmuş olan Türkiye İş Bankası, dijital anlamda da kendini geliştiren bir bankadır. Hatta 1982 yılında Türkiye’ye ATM’yi ilk getiren ve müşterilerinin kullanımına sunan bankadır. Bu gibi bir çok alanda ilkleri tarif eden İş Bankası, müşteri memnuniyetini de ön planda tutmaktadır. Bu sebeple de müşterilerinin isteklerine en hızlı şekilde yanıt vermek ilk hedefleridir. Güvenlik açısından da diğer bankalarda olduğu gibi İş Bankası, sim kart değişikliği gibi işlemlerde müşterilerini güvence altına alır. Cep telefonunun ele geçirilmiş olma ihtimaline karşın, sim kart değişikliği yapıldığında tüm bankacılık ürünlerine sim bloke işlemi uygulanır. Bu bloke geçici olup, sim kartın siz tarafından değiştirildiğini onaylamanız durumunda anında kaldırılmaktadır. Sim bloke uygulandığı zaman banka tarafından SMS alamaz, güvenlik adımlarının hiçbirini geçemezsiniz. İş Bankası sim kart blokesi nasıl kaldırılır?

İş Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

01 Nisan 2016 tarihinden itibaren ülkemiz 4,5G teknolojisine geçiş yaptı. Sim kartı ve telefonu uyumlu olan kişiler bu teknolojiden hemen faydalanabildi. Ancak sim kart ve telefonu uygun olmayan kişilerde bulunuyor. Bu durumda olan kişiler sim kart ve telefon değişikliğine gitmek durumunda kaldılar. Bankalar da bu işlemlerdeki güvenlik açıklarını göz önünde bulundurarak hesaplara ve bankada bulunan ürünlere sim bloke işlemi uygulamaya başladı. Elbette bu işlem geçici olup, dakikalar içinde kaldırılabilir.Tavsiye Edilen Makale: Sim Kart Bloke Kaldırma

Tüm GSM operatörleri 4,5G altyapısını kullanarak hizmet vermeye başladı. Bankalar bu yeni teknoloji ile uyumlu olmayan telefonların sim kartlarını bloke ederek hırsızlıkları engellemeye çalışıyorlar. Anlık olarak bu kişilerin bankacılık işlemlerini yürütmede sorun teşkil etse de kısa sürede problem ortadan kaldırılarak mağduriyet ortadan gideriliyor. Bunun için bankaların uyguladıkları çeşitli işlemler bulunuyor. 

İş Bankası ile çalışanlar için bu yöntemler;

  • İş Bankası ATM üzerinden sim kartı blokesini kaldırma işlemi,
  • İş Bankası Müşteri temsilcisi aranarak sim kart bloke kaldırma işlemi,
  • İş Bankası şubeye gitmek ve direk başvurmak kaydı ile sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kişiler bankalarına giderek sim kartlarını değiştirmek için başvuruda bulundular. Ya da ilgili müşteri temsilcisi aranarak sim kart blokesi kaldırılabilir. Bu en hızlı yöntemdir. Burada önemli olan arayan kişi sim kart sahibi olmalı ve güvenlik sorularına doğru cevap vermelidir. 

Sırası ile yapılan işlemleri maddeler halinde görebilirsiniz;

  • Öncelikle İş Bankası müşteri temsilcisi aranarak bağlantı kurulmalıdır.
  • İlgili müşteri temsilcisine sim kart bloke kaldırma talebi iletilmelidir.
  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarası 0 850 724 0 724
  • İş Bankası güvenlik amacı ile öncelikle internet ve mobil bankacılığa girişi engelliyor.

İş Bankası ATM’lerinden Sim Bloke Kaldırma

İş Bankası ATM’leri üzerinden de sim kart bloke işlemleri yapılabilir. Bu işlemi istediğiniz ATM üzerinden 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı ATM’ye takıp şifrenizi girdiğinizde karşınıza sim kart blokesi uygulandığına dair bir ekran çıkar. Bu ekranda bloke kaldırma butonuna basarak sizden istenen bilgileri girebilir, sim blokenizi kaldırabilirsiniz.

Şöyle ki;

  • İş Bankası ATM’lerinden daha fazlası sekmesi seçilmeli. Ardından,
  • Anında bankacılık sekmesi tuşlanmalıdır,
  • Mobil onay kodu bloke kaldırma takip edilmek şartı ile bloke kaldırılabilir.

Tüm bunların dışında en yakın İş Bankası şubenize giderek bloke doldurma formu doldurmak şartı ile de sim kart bloke işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemler yardımı ile rahatlık internet ve mobil bankacılık kullanılmaya başlanabilir.

İş Bankası 4.5G Sim Kart Değişikliği

Günümüz teknolojisi o kadar ileri noktalara geldi ki artık sadece bilgisayarlar üzerinden değil cep telefonları ile bankacılık işlemleri gerçekleştirilebiliyor. 4,5 G teknolojisi sayesinde en hızlı şekilde bankacılık işlemleri telefon üzerinden yapılabiliyor. Güvenlik amacı ile ya da telefonların çalınma ihtimaline karşı artık bankalardan tek kullanımlık şifreler gönderilmiyor.

iş bankası sim kart değişikliği bloke

Kişiler telefonları 4,5G teknolojisi ile uyumlu olsun diye sim kartlarını ve telefonlarını değiştirdiklerinde telefonlarına şifre gelmez. Bilişim Teknolojileri Kurumu sim kart değişikliklerini anında bankalara bildirmektedir. Bankalarda çalıntı ihtimaline karşı önlem almak ve kişilerin haklarını korumak için sim kartı bloke etmek durumunda kalır. Bunun amacı tamamen hırsızlık konularının önüne geçmek içindir. TC kimlik numaranız ve kart numaranız ile sim kart blokenizi ATM’lerden kaldırabilirsiniz.

Mobil Bankacılık İşlemlerinde 4,5G

4,5G teknolojisi sayesinde artık bankacılık işlemleri ok daha kolay ve pratik takip ediliyor. Kişiler tüm ödemelerini ve bankacılık hizmetlerini bu sayede zahmetsizce halledebiliyor. Her ne kadar bu teknoloji ile uyumlu olmayan telefonlar olsa da bankalar bunun üstesinden gelebiliyor. Sorunu en kısa sürede hallederek müşterilerini mağdur etmiyorlar. Bunu da en güvenli yöntem ile sağlayıp kimse mağdur olmadan yeni sim kart ile işlemlere devam etmesi sağlanıyor. Bu sayede hırsızlık olaylarının önüne geçilmiş oluyor. Güvenlik bankacılık işlemlerinde en önemli adımdır. Güvenlik soruları bu nedenle kullanılmaktadır.

İş Bankası Müşteri Memnuniyeti

İş Bankası müşterilerinin memnuniyetine değer verdiğinden dolayı sim kart bloke konusunu en hızlı şekilde çözerek müşteri mağduriyetini giderme yoluna gidiyor. 4,5 G teknolojisini tüm müşterilerinin kullanabilmesi için tüm olanakları sağlamayı başarıyor. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlanarak hem işlemlerin sorunsuz halledilmesi sağlanıyor hem de güvenli bir şekilde ödemelerin yapılması sağlanmış oluyor. 

Bunun için gerek İş Bankasının tüm müşteri temsilcileri gerekse tüm ATM’ler kişilerin anlayacağı şekilde sim kart tanımlamaya uygun bilgilendirme sağlamaktadır. Zaman içinde zaten tüm telefonlar son teknolojiye uygun hale geleceğinden dolayı bu tarz sorunlar ortaya çıkmayacaktır. Tüm GSM operatörleri de bankalarda işbirliği be uyum içinde çalışmaları yaparak her yeni teknolojiyi gayet başarılı bir şekilde müşterilerine sunmaktadır. 

Dolayısıyla sim kartların bloke olma sorunu aslında en basit sorunlardan biridir. Yukarıda bahsettiğimiz maddelerden size en uygun olanını tercih ederek blokenizi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde bankacılık işlemlerinizi mobil cihazınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Mobil bankacılık işlemlerinizde İş Bankasını tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. İş Bankası sizler için en kolay ve pratik yöntemle sim kartınızdaki blokeyi kaldırmak için tüm imkanlarını sizler için seferber edecektir. Donanımlı müşteri temsilcileri ile sizlere hizmet vermekten ve sorunlarınızı çözmekten dolayı mutluluk duyar. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın