iş bankası iban sorgulama

İş Bankası IBAN sorgulama nasıl yapılır? Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin ilk özel bankası olma ünvanını elinde bulunduran, Mustafa Kemal Atatürk tarafından temelleri atılan köklü bir bankadır. Yapmış olduğu hizmetler ile bankacılık sektöründe Türkiyeye ilkleri kazandıran bankalardan birisidir. Bugün sıklıkla kullandığımız ATM’ler ilk olarak İş Bankası tarafından uygulanmıştır. Bankamatik adı ile gelen ATM’ler bugün herkesin ortak kullandığı bankacılık araçlarından. Bu denli köklü bir banka olması sebebiyle de müşteri memnuniyetini ön planda tutan, müşterilerinin işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi için de bir çok yeniliğe imza atan bankalardan birisidir. İş Bankası IBAN Sorgulama işlemi de dakikalar içinde yapılabilecek basit işlemlerden sadece birisidir. Peki İş Bankası iban numarası sorgulama ve öğrenme yolları nelerdir?

İş Bankası IBAN Sorgulama

Bankalar ile yapılacak olan işlemlerde her seferinde istenen ve sıklıkla karşılaşılan bilgilerin başında IBAN numarası gelir. Bu numara uluslararası bankacılık işlemlerinde kullanılan ve global anlamda bankanızın ve sizin aranızdaki bilgilerin özeti şeklinde oluşturulmuş bilgiler bütünüdür. Bunun için hem kendi bankanız hem de diğer bankalar ile yapılacak olan işlemlerde son derece önemlidir. IBAN numarasını oluşturan rakamlar arasında bankanın kodu, hesap numaranız, şube numarası ve hesaba ait olan diğer numaralar yer alır.Tavsiye Edilen Makale: IBAN Numarası Nerede Yazar?

Bunun için İş Bankası da dahil olmak üzere birçok banka için gerekli bir bilgidir. Bu derece gerekli olmasına karşılık nasıl sorgulanacağı ve elde edileceği konusunda eksik bilgiler vardır. İş bankası IBAN sorgulama konusunda birbirinden farklı seçenekler sunar. Dilerseniz ATM’ler, dilerseniz mobil ve internet bankacılığından, isterseniz de müşteri hizmetlerini arayarak rahatlıkla iban no öğrenebilirsiniz. Bu yöntemler şunlardır;

İş Bankası IBAN No Sorgulama Öğrenme

İş Bankası müşterisi olmanız durumunda bankadan almak istediğiniz IBAN numarası için birbirinden farklı yollar deneme şansınız olur. Bunların tamamı numaranın alınmasına olanak tanırken size en yakın olan yöntemi denemeniz önerilir. 

Bunlar:

  • Şubeye ulaşmak
  • Telefon bankacılığı kullanmak
  • İnternet üzerinden işlem yapmak şeklinde sıralanabilir. 

Bu sorgulama yolları sayesinde kısa süre içinde gerekli olan IBAN numarasını elde edebilirsiniz. Oldukça kısa süren bir işlemdir. Ayrıca hesap cüzdanı kullanmanız halinde hesap cüzdanınızın bilgiler için ayrılan kısmında da bulunur.

IBAN Sorgulama İş Bankası (Şubeden Hesap Cüzdanı)

İş Bankası’na ulaştıktan ve hesap açtıktan hemen sonra size hesap cüzdanı verilir. Hesap cüzdanı kullanmak istemediğinizi belirtmeniz durumunda verilmemesi söz konusu olur. Şube her şekilde size IBAN numarası sorgulama ve bu konuda destek verme sorumluluğu olan birimdir. 

Bunun için:

  • İş Bankası’nın herhangi bir şubesine gidilir,
  • Dilerseniz direkt olarak hesap bilgileri ve IBAN öğrenebilir,
  • Dilerseniz hesap cüzdanı talep edebilrsiniz.

Bu şekilde yapılan sorgulama ile birlikte hemen IBAN numarası verilir. Numaranın doğruluğunu hesap numaranız ile kontrol ederek anlayabilirsiniz.

Aynı zamanda hesap cüzdanı, banka hesabınız hakkında diğer detayları da barındırır. Hesap numarası, şube kodu, IBAN numarası gibi tüm bilgilere bankadan alacağınız hesap cüzdanı üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İş Bankası IBAN Numarası Öğrenme (İnternet ve Mobil)

iş bankası iban öğrenme

İş Bankası internet bankacılığı alanında oldukça hızlı ve teknolojik bir şekilde hizmet verir. Bundan dolayı da bu menüler aracılığı ile birbirinden farklı konularda bilgi almanız söz konusu olur. Hesap bilgileriniz ve kart bilgileriniz mobil ve internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla işlem yapabileceğiniz ürünlerin başında gelir.

  • İnternet veya İşCep mobil uygulamasına giriş yapılır,
  • Menüden hesaplarım sekmesine giriş yapılır,
  • IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesap seçilir.

İnternet bankacılığı üzerinden hizmet almak için yapılması gereken öncelikle giriş için gereken kullanıcı adı ve şifreyi almak olmalıdır. Ardından gereken işlemler yapılır. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan hemen sonra bankanın hesabınızla alakalı oluşturduğu kısımdan bilgi alabilirsiniz. Buradan IBAN sorgulama işlemi de yapılır.

IBAN Sorgulama İş Bankası (Telefon Bankacılığı)

İş Bankası köklü ve fazlasıyla müşterisi olan bir banka olmasından dolayı telefon bankacılığı alanında da oldukça fazla talep edilir. Telefon bankacılığı sizi şubeye gitmekten ve internet bankacılığı için işlem yapmaktan kurtarır. Telefon bankacılığına ulaşmanız durumunda yapmak istediğiniz işlem için bilgi vermeniz yeterli olur. Hemen müşteri temsilcisi gereken kontrolleri yapar. Ardından sorgulama sonucunda gereken IBAN numarası size ulaştırılmış olur.

IBAN Numarası Ne İşe Yarar?

Sorgulaması bu kadar çok yapılan işlemlerin başında gelen IBAN numarası temelde bankacılık işlemleri için önemli olan bir veridir. En küçük detaylar başta olmak üzere sayısız işlem için gereken adımların atılmasında gerekli olur. Bankadan para transferi yaparken de kullanılır. Yurt dışında bankacılık işlemleri yapılırken de gerekli olur. Bunun için bankanızdan mutlaka edinmeniz gerekir. İnternet bankacılığı kullanmanız halinde ise yapılması gereken menüler üzerinden hemen bilgilerinize erişim sağlamak olmalıdır.

IBAN Sorgulamada Sorun

İş Bankası IBAN sorgulama işlemi yaparken atılan adımlar son derece güvenilir ve oldukça sorunsuz bir şekilde tamamlanır. İşlemi yaptırmak istediğiniz kanala bağlı olarak değişkenlik göstermesine karşılık yine de sorun olmadan ve mümkün olan en kısa süre içinde yapılır.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin