İş Bankası EFT Saatleri ve EFT Ücreti

iş bankası eft saatleri

iş Bankası EFT saatleri, olabildiğinde esnek tutulmuştur. Türkiyenin ilk özel bankası olma ünvanını taşıyan İş Bankası Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Türkiyede bankacılık sektöründe bir çok alanda öncü konumda olan İş Bankası Türkiyeye ilk ATM cihazını getiren bankadır. Aynı zamanda müşterilerine sunduğu bir çok hizmet ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Bunların dışında özellikle de bankanın en yoğun kullanılan ürünlerinden birisi mobil uygulama üzerinden EFT transferi işlemi. İş Bankası, Türkiyenin özel bankası olması ile elbette kar amacı güden bir kuruluştur. Yani EFT işlemlerinden kendi belirlediği kadarıyla bir komisyon aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İş Bankası EFT saatleri ve İş Bankası EFT ücreti hakkında tüm bilgileri detaylı olarak yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı ile EFT6.5 TL
İş Bankası Mobil Uygulama ile EFT6.5 TL

İş Bankası EFT Saatleri Nedir?

İş Bankası EFT saatleri, oldukça esnek tutulmuştur. EFT başlangıç saati 08:30 olup, saat 17:00’a kadar rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Bu saatler tam mesai günü için geçerlidir. Yarım gün tatil olan günlerde EFT saati 11:45 saatinde sona ermektedir. Zaten tam gün tatillerde EFT yapılmıyor, yaptığınız EFT’de askıda tutularak bir sonraki mesai saatini bekliyor. 08:30 ile 17:00 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemleri ortalama yarım saat içinde karşı tarafın hesabına ulaşıyor.

  • Türkiye İş Bankası EFT Başlangıç Saati: 09:00
  • Türkiye İş Bankası EFT Bitiş Saati: 17:00

Türkiye İş Bankası aynı zamanda belirli zaman dilimlerinde GEÇ EFT işlemini de uygulamaya sokmuştur. 3 TL ek bir ücret ile saatlerin dışında kalan zaman diliminde EFT yapmanıza imkan tanımıştır. Bu saat dilimi 17:00’dır. Yani saat 16:00’dan sonra yapacağınız işlemler için İş Bankası 3 TL ek ücret karşılığında, 9.5 TL ile EFT işlemi yapmanıza izin verecektir.

İş Bankası EFT Ücreti

İş Bankası EFT saatleri içinde yaptığınız işlemler, ücretlendirilmektedir. EFT saatinin dışında kalan, bankanın geç EFT yapılmasına izin verilen zaman dilimlerinde ise ekstra 3 TL işlem ücreti uygulanmaktadır. Elbette bu işlemleri sadece mobil uygulama değil, internet bankacılığı, şubeler ve telefon bankacılığı ile de rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Fakat internet ve mobil üzerinden yapacağınız EFT işlemi çok daha ucuz olacaktır.

İş Bankası EFT Ücreti:

EFT Kanalıİş Bankası EFT Ücreti
Fibabanka Şubeden Yapılan EFT70 TL
Fibabanka Çağrı Merkezi ile Yapılan EFT70 TL
Fibabanka İnternet Bankacılığı6.5 TL
Fibabanka Mobil Uygulama6.5 TL

Yapacağınız geç EFT işlemleri için ilave 3 TL ücret alınmaktadır.

Türkiye İş Bankası Resmi İnternet Sitesi

İş Bankası EFT Nasıl Yapılır?

İş bankası EFT saatleri içinde bulunuyorsanız, öncelikle internet bankacılığı veya mobil uygulamaya giriş yapmalısınız. Daha sonra Para Transferleri isimli menüden başka hesaba transfer diyerek kişinin IBAN numarasını girebilir, göndereceğiniz tutarı da yazarak para transferini tamamlayabilirsiniz. Bunun haricinde şubelerden ve çağrı merkezinden de aynı şekilde müşteri temsilcisinin yardımıyla EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeden ve telefon bankacılığından yapacağınız eft işlemleri için bankalar genelde çok yüksek işlem ücretleri talep etmekte. Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı üzere, mobil uygulamayı kullanarak daha uygun eft yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

  1. Eiffel avatarı
    Eiffel

    EFT işlemlerinin saat kısıtı olduğunu bilmiyordum. Ben sadece EFT yapılamayan günler olduğunu sanıyordum. Öğrenmem iyi oldu bunu.

Yorum yapın