İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası Cebe havale

Türkiye İş Bankası cebe havale nasıl yapılır? İş Bankası’ndan kolay ve hızlı bir şekilde banka hesabı olmayan birine İş Bankası Cebe Havale yöntemini kullanarak para aktarabilirsiniz. Seçebileceğiniz birden fazla gönderim yöntemi sayesinde, sizin için en pratik olan opsiyonu tercih edebilirsiniz. Günün her saatinde anında para gönderebileceğiniz CepBank sistemi, bankacılık işlemlerini çok daha hızlı, pratik ve sorunsuz bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Öte yandan İş Bankası, Türkiyede bankacılık sektöründe bir çok ilke imza atmış bankalardan birisi olduğu için, müşteri memnuniyetine değer veren bankalardan birisidir. Para transferleri konusunda da müşterilerine oldukça yardımcı olmaya çalışan banka, cebe havale yöntemiyle de müşterilerinin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Peki İş Bankası cebe havale nasıl yapılır?

İş Bankası Cebe Havale Nedir?

Gün içinde çok sayıda banka müşterisi Havale – EFT gibi bankacılık hizmetlerini kullanmaktadır. Bu işlemleri yapabilmeniz için hem iki tarafın da banka hesabına sahip olması gerekir, hem de işlemlerin saat 09:00 – 16:00 arasında yapılması şarttır. Aksi takdirde gönderdiğiniz para ilk iş gününde karşı tarafın hesabına aktarılır. Bir de hafta sonu ya da resmi tatil günlerine denk geldiyseniz, aktarım günlerce sürebilir.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Böyle yavaş ve sinir bozucu metotlarla uğraşmak yerine para göndermek istediğiniz kişiye İş Bankası Cepbank uygulaması sayesinde anında para gönderebilirsiniz. Üstelik alıcının herhangi bir banka hesabı olması gerekmez. Sizinle hangi il ya da ilçede bulunması şart değildir. Gece sabaha karşı, tatil günlerinde bile para gönderme işlemini tamamladıktan saniyeler sonra para alıcıya aktarılır.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası’ndan cebe havale işlemi yapabilmek için üç farklı yöntemden birini kullanabilirsiniz. Her şeyden önce sizin, İş Bankası’nda bir hesabınızın bulunması şarttır. Hesabınıza bağlı olarak kullandığınız internet şubesine giriş yaparak Para Aktarma seçeneğinden sonra Havale menüsü altındaki Cebe Havale kısmını seçebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi henüz almadıysanız ya da internet bankacılığı kullanmakta zorlanıyorsanız ATM’ler üzerinden de aynı işlemleri yapmanız mümkündür.

iş bankası cebe havale

  • İş Bankası internet bankacılığı veya İşCep mobil uygulamasına girilir,
  • Menüden Para Transferleri adımı seçilir,
  • Cebe havale ve Cebe para gönderme adımlarına devam edilir,
  • İstenilen bilgiler doldurulur ve tutar bilgisi girilir.

Bu işlemleri ATM’den yapmak istiyorsanız da Para Transferi menüsüne girdikten sonra Cebe Havale Gönderme butonuna tıklamalısınız. Mobil uygulama olan İşCep uygulamasına sahipseniz Havale sekmesi altında bulunan Cebe Havale seçeneğini kullanarak da para transferi yapmanız mümkündür.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Alıcı para gönderme işleminin tamamlanmasının ardından telefonuna bir SMS alacaktır. Bu SMS kendisine ulaştıktan sonra bir İş Bankası ATM’sine giderek para çekme işlemini tamamlayabilir. ATM’den İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir sorusunun cevabı son derece basittir. ATM ekranındaki Kartsız İşlem menüsüne tıklanarak Para Çekme seçeneğinin tuşlanması gerekmektedir. Sonrasında Cebe Havale Para Çekme menüsüne giriş yapılarak istenen bilgiler girilir. Alıcı, kendi cep telefonu numarasını, T.C. kimlik numarasını, gönderenin göndermiş olduğu tutarı hatasız ve tam bir şekilde girmelidir. Bilgiler kontrol edildikten sonra göndermiş olduğunuz kadar tutar kendisine verilecektir.

  • Herhangi bir İş Bankası ATM’sine gidilir,
  • Kartsız işlemler menüsüne giriş yapılır,
  • Para transferleri veya para çekme adımına devam edilir,
  • Cebe gelen havale çekme bölümünden istenilen bilgiler girilir.

İş Bankası CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Göndermiş olduğunuz paranın alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmemesi durumunda İş Bankası cebe havale iptali kendiliğinden gerçekleşir. Bu durumda sadece ana tutar hesabınıza aktarılmakta olup, işlem ücreti geri ödenmemektedir. İade ücreti 3 saat içerisinde gerçekleşmemektedir. Ayrıca yanlışlıkla yaptığınız ya da vazgeçtiğiniz bir işlemi müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirme hakkınız bulunmaz.

İş Bankası CepBank İşlem Limitleri

Seçtiğiniz gönderim kanalına göre İş Bankası cebe havale ücretleri değişiklik göstermektedir. İnternet şubesinden cebe havale işlemi için ücretlendirme 7.5 TL’dir. İşCep uygulaması üzerinden ya da banka ATM’lerinden yapacağınız işlemlerde de tutar değişmemekte olup 7.5 TL ücretlendirme bulunmaktadır. Alıcı parayı çekmek için herhangi bir ücret ödememektedir. Ayrıca cebe havale yöntemiyle gönderebileceğiniz para miktarı ve işlem sayısı kısıtlıdır. Günlük olarak 500 TL’den ve 2 işlemden fazla gönderim yapamazsınız. Haftalık olarak limitiniz 1000 TL ve 4 ayrı işlemdir. Bir ay içinde ise toplamda 1500 TL’ye kadar en fazla 6 işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın