İnternetten Kredi Notu Sorgulama
İnternetten Kredi Notu Sorgulama

Teknolojik gelişmelerin getirdiği imkanlar ile beraber, internet üzerinden istediğimiz bir sürü bilgiye ulaşmak kolay bir tabir ile çocuk oyuncağı haline geldi. Bankalar, krediler ve kredi notu hakkında bile tüm bilgilere tek tık ile internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Peki tüm bunları yaparken, kredi notumu internetten nasıl öğrenebilirim? internetten kredi notu sorgulama hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Notu Neden Önemlidir?

Elbette, kredi notu son derece önemlidir. Bankaların ürünlerini, kredilerini ve kredi kartlarını kullanabilmek için bankaların gözünde bir sicilimiz, yani kredi notumuz olması gerekir. Ödemelerinde bozukluk olan, gecikmeye giren ve düzensiz ödeme yapan bireylerin kredi notu düşürülür ve banka ürünlerinin kullanımı bir sonraki başvurularında kısıtlanır. Ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzu yüksek tutabilir ve gelecek değerlendirmelerinizde anında olumlu sonuç alabilirsiniz, kredi notu bu yüzden önemlidir.

Tavsiye Bağlantı: Kredi Notu Nedir?

Tavsiye Bağlantı: Kredi Notum Neden Sıfır Görünüyor?

İnternetten Kredi Notu Sorgulama

Söylediğimiz gibi, teknolojinin ilerlemesi ile bir çok bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Kredi notumuzda bunların başında geliyor. Elbette her kredi sorgulaması yapan siteden de kredi notumuzu öğrenmeye çalışmak doğru olmaz. Bildiğiniz üzere son dönemlerde artan dolandırıcılık olayları ile beraber kişisel bilgilerimize ulaşmaya çalışan bir çok sahte site olabiliyor. Onun için bankaların resmi sitelerinden başka hiçbir site ile kişisel verilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Uyarı
İnternette karşınıza çıkan her site ile kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız gerekiyor. Son dönemlerde artan dolandırıcılık yöntemleri ile bir çok bilginize ulaşabiliyorlar. Bankaların resmi siteleri ve Findeks haricinde hiçbir site ile bilgilerinizi paylaşmayın. Banka çalışanları dahil size bu bilgiyi hiçbir zaman sormaz.

Kredi notunuzu internetten öğrenmek için, öncelikle banka kanallarını kontrol edebilirsiniz. Kullandığınız bankanın internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız, öncelikle menülerden kontrol etmeli ve kredi notu ile alakalı bir bölüm varsa kredi notunuzu buradan öğrenmeye çalışabilirsiniz. Çoğu banka, kredi notunuzu size internet bankacılığı üzerinden söyleyecektir.

Banka kanalı ile öğrenemiyorsanız, son zamanlarda popüler olan Findeks üzerinden kredi notunuzu saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. 3 ila 6 TL arasında değişen raporlama seçenekleri ile, kredi notunuzu ve detaylı risk raporunuzu analiz eden bir sisteme sahipler ve gelecek dönemdeki başvurularınız için yardımcı olacak raporlama sistemleri ile çok detaylı bir kredi risk raporu ve kredi notu bilgisi veriyorlar.

internetten Kredi Notu Sorgulama
internetten Kredi Notu Sorgulama

Findeks, ücretli olduğu için çok tercih edilen bir sistem değil. Ancak bir kere denerseniz, nasıl detaylı bir analiz sunduğunu göreceksiniz. Findeks ile alacağınız rapor, gelecekteki başvurularınızın onay alıp almayacağı hakkında fikir oluşturabilir. Geçmiş risk raporunuz dahil, ödeme düzeni ve bankalara olan toplam borcunuza kadar tüm bilgileri içeren bir rapor verir.

Kredi Notu hakkında detaylı bilgi alabilmek için Kredi Notu bölümünü ziyaret edebilir, Findeks ile alakalı detaylı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Findeks Nedir?

2 YORUMLAR

  1. Benim sicilim bozuk hiç bir bankadan kredi alamıyorum
    Temizlenmem için 18 Bin liraya ihtiyacim var kredi çıkarabiliyor musunuz
    Yardimci olursaniz sevinirim

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin