ING Bank Kart Şifresi Alma Nasıl Yapılır? (ING Bonus)

ing bank kart şifresi alma

ING Bank kart şifresi alma diyorsanız bunun bir çok yolu var. Bildiğiniz üzere ING Bank, Hollanda menşeili olup Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren bankalardan birisi. Kredi kartlarını da Bonus özellikli olarak müşterilerine sunuyor ve bu sayede bir çok Bonus kampanyasından da faydalanmalarını sağlıyor. ING Bonus kart şifresi alma işlemleri de yine internet üzerinden veya cep telefonunuzdan rahatlıkla yapılabiliyor. Bunun için bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızdan SMS atabilir, isterseniz de internet bankacılığına giriş yaparak kart numarası gibi detayları paylaşarak işlem yapabilirsiniz.

ING Bank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Kart şifrenizi kaybettiyseniz veya unuttuysanız, ING Bank’ın sunmuş olduğu kolaylıklar ile şubeye gitmeden kart şifrenizi öğrenebilirsiniz. ING Bonus kart şifresi alma SMS ile gerçekleştirilen bir işlem olduğu için banka sistemine kayıtlı güncel bir cep telefonu numarasının bulunması ve bu numaraya erişimin olması gerekir. Çünkü hangi yöntem ile şifre öğrenme işlemi yapılırsa yapılsın, kart şifresi özel bir bilgi olduğu ve banka yetkililerinin bu bilgiye erişim imkanı bulunmadığı için şifre direkt olarak verilmez, cep telefonuna SMS olarak gönderilir.

Banka sisteminde kayıtlı bir cep telefonu numarası bulunmuyorsa veya kayıtlı olan numaraya erişim sağlanamıyorsa, şifre talep işlemi sadece banka şubelerinden gerçekleştirilebilir. En yakın banka şubesine gidilerek mevcut iletişim bilgileri güncellenir ve sisteme yeni bir cep telefonu numarası kaydedilir.

ING Bank Kart Şifresi Alma Nasıl Yapılır?

Kart şifresi, başka biri ile paylaşılmaması gereken, paylaşılması halinde güvenlik sorunlarına sebebiyet verebilen bir bilgidir. Kart şifresinin belli aralıklarla yenilenmesi güvenlik sorunlarının önüne geçmek için yapılabilecekler arasındadır. Ancak şifrenin sık sık değiştirilmesi unutmalara sebebiyet vermektedir. ING Bank kart şifresinin unutulması durumunda çok basit adımlarla kart şifresi öğrenilebilir. İşte ING Bank kart şifresi nasıl alınır sorusunun cevabı.

ING Bonus Kart Şifresi Alma SMS

Yukarıda anlatıldığı gibi cep telefonu numarası ile ilgili herhangi bir sorun bulunmuyorsa rahatlıkla SMS ile şifre öğrenmek mümkündür. Bunun için banka sistemine kayıtlı cep telefonunun kısa mesaj bölümüne girilip aşağıdaki adımlar takip edilir;

  • SIFRE yazılıp bir boşluk bırakılır,
  • Kartın üzerinde yazan numaranın son 4 hanesi tuşlanır,
  • 2205’e SMS olarak gönderilir.
  • ÖRNEK: “SIFRE 1122”

Bu mesajın gönderilmesinin ardından kart şifresi kısa mesaj olarak hemen gönderilir. ING Bonus kredi kartı şifre alma işlemleri de aynı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu bilgiler ışığında kartın ve cep telefonunun bir kişinin eline geçmesi durumunda kart şifresinin rahatlıkla öğrenilebileceği gözükmektedir. Bu sebeple herhangi bir güvenlik sorununa sebebiyet vermemek için kart ve cep telefonunun iyi muhafaza edilmesi, her ikisinin aynı anda çalınmasına imkan tanımayacak şekilde ayrı tutulması gerekir.

Çağrı Merkezi ile Şifre Öğrenme

ING Bonus kart şifresi alma SMS şifre özelliğini kullanmak istemeyen kişiler, 0850 222 0 600 numaralı ING Bank çağrı merkezini arayarak şifre alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Çağrı merkezi numarası arandığında ilk olarak sesli yanıt sistemine aktarılır. Sesli yanıt sisteminden “Şifre İşlemleri” seçeneğine giriş yapılarak yapay zekanın yönlendirmeleri takip edilir. Ardından mevcut kart şifresi bankanın sistemine kayıtlı cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Kart şifresi, hiçbir durumda başka bir kişi ile paylaşılmamalı, banka yetkilisine bile söylenmemelidir. Şifre bilgisi gibi güvenlik sorunlarına sebebiyet verebilecek bilgileri kişinin direkt olarak paylaşmasından doğan problemlerden kart sahibi sorumludur.

ING Bank ATM’den Şifre Oluşturma

Elbette ATM’ler de artık bir çok işlemi halledebildiğimiz banka araçlarından biri haline geldi. ATM’leri kullanarak artık kredi ve kart başvuruları bile yapabiliyoruz. Eskiden sadece para yatırma çekme makineleri olarak kullanılan ATM’lerden ING bank kart şifresi oluşturma imkanınız var. Kredi kartınızı hiç kullanmadan ATM’ye taktığınızda kartın aktif olmadığı uyarısı ile karşılaşırsınız. Yeni şifre oluşturma bölümünden rahatlıkla şifre alabilirsiniz.

ING Bankamatik Kartı Şifresi Alma

Tüm bu yöntemler ile sadece kredi kartı değil, hesap kartınız için de şifre oluşturabilirsiniz. Hesap kartları da yine aynı şekilde ilk kullanıma açılmadan önce ATM’ye takılarak rahatlıkla şifre oluşturulabilir. Eğer ATM’ye gidemiyorsanız çağrı merkezi veya SMS yoluyla da şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bunun için alttaki SMS’i atabilirsiniz;

  • SIFRE yazılıp bir boşluk bırakılır,
  • Kartın üzerinde yazan numaranın son 4 hanesi tuşlanır,
  • 2205’e SMS olarak gönderilir.
  • ÖRNEK: “SIFRE 1122”
  • Ayrıca Bakınız: ING Bank Hesap Kapatma

ING Bank Kart Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Eğer kredi veya banka kartınızın şifrenizi unutursanız bunun için ING SMS ile şifre belirleme yöntemlerini kullanamıyorsunuz. Herhangi bir kartınızın şifresini unuttuğunuzda en yakın ING bank şubesini ziyaret edebilir, dilerseniz bankaya kayıtlı cep telefonunuz ile 0850 222 0 600 numaralı ING bank müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın