ING Bank Hesap Kapatma

ING Bank hesap kapatma nasıl yapılır? ING Bank, Hollanda menşeili Türkiye’de hizmet veren bankalardan birisidir. Özellikle mevduat hesaplarında yaptığı kampanyalar ve Turuncu Ekstra müşteri özelliği sayesinde ciddi bir müşteri potansiyeli yakalamıştır. Gerek hoşgeldin faizi, gerekse de ilave kampanyalar ile sürekli en fazla faiz oranını verme hedefi bulunan banka, herkes tarafından sıkça tercih edilen bankalar arasında yer almayı başarmıştır. Hesaplar konusunda çok iddialı olan ING Bank ile hesap işlemleri yapmak oldukça kolay. ING Bank mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden hesaplarınız için dilediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz. Gerek yeni hesap açılışı, gerek mevcut hesabınızı kapatma işlemlerini rahatlıkla online olarak halledebiliyorsunuz. ING Bank hesap kapatma işlemi de hesap açmak kadar kolay kabul edilen bir işlemdir. Özellikle ihtiyaç fazlası birden çok hesabınız bulunuyorsa, mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden fazla hesabınızı kapatabilirsiniz. Ana hesabınızı kapatmak, ING bank ile olan ilişiğinizi kesmek istiyorsanız da alttaki adımları deneyebilirsiniz. ING Bank hesabı nasıl kapatılır?

ING Bank Hesap Kapatma

Dünya çapında bankacılık hizmetleri sunan ING Bank, pek çok müşteriye ve hesaba ev sahipliği yapmaktadır. ING Bank bünyesinde bulunan müşteri hesabınızı kapattırmak istiyorsanız, yapacağınız başvurular ve dikkate alacağınız noktalar sonucunda hesabınızın sorunsuzca kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Kısa işlemler sonucunda saniyeler içinde banka hesabınızı kapatabilir, dilerseniz farklı bir hesap da açabilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Diğer bankalarda da olduğu gibi, eğer banka üzerinde tek bir hesabınız bulunuyorsa bu hesabı internet üzerinden online olarak kapatmanız pek mümkün olmuyor. Ana hesaplar daha çok müşteri hizmetleri veya şubeler tarafından doğrudan yapılması tercih ediliyor. Keza ana hesabınızı kapatıyor olmanız, banka ile olan ilişkilerinizi sonlandırdığınız anlamını taşıyor. Bankalar müşteri kaybetmek istemeyeceği için de bu işlem sırasında size ek teklifler sunabiliyor. Peki ING bank banka hesabı nasıl kapatılır?

ING Bank Hesabı Nasıl Kapatılır?

Her banka müşteri kaybetmemek adına hesap kapatma işlemlerinde, hesap açma işlemlerine göre daha zahmetli yöntemler belirlemişlerdir. ING Bank destek hesap kapatma işleminizi gerçekleştirmek için;

  • ING Bank çağrı merkezlerini kullanabilirsiniz.
  • ING Bank şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.
  • ING Bank internet bankacılığıyla hesap kapatma başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
  • ING Bank mobil iletişim ile hesap kapatma talebi yapabilirsiniz.
  • ING Bank merkez bürosuna dilekçe göndererek hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

ING Bank’ta bulunan bir müşteri hesabınızı kapatmak için kullanabileceğiniz yöntemler bu şekildedir. Bankanın sizlere sunduğu bu hesap kapatma yöntemlerini kullanarak hesabınızı kapatma talebinizi oluşturabilirsiniz.

ING Bank Destek Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

ING Bank’ta bulunan müşteri hesabınızı kapatma talebinde bulunmadan önce hesabınızda otomatik ödeme talimatı, bireysel emeklilik birikimi veya ödenecek borç bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bankanızdaki müşteri hesabınızda otomatik ödeme talimatı bulunuyorsa, bankanızın internet şubesine müşteri girişi yaparak bu ödeme talimatını iptal edebilirsiniz. Ödenecek borçlarınız bulunuyorsa, gerekli işlemleri gerçekleştirerek bankanıza ödemelerinizi yapabilirsiniz. 

Son olarak müşteri hesabınızda bireysel emeklilik birikim sistemini kullanıyorsanız, emeklilik birikim işlemlerinin iptalini bankanıza bildirmelisiniz. Böylelikle bankanız birikim işlemlerini iptal eder ve hesap kapatma işlemleri sırasında yaptığınız birikimler belirli bir oranda size geri ödenir.

ING Bank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği

ING Bank Turuncu Hesap Kapatma

Eğer hesabınızı ING Bank şubelerinden kapatmak istiyorsanız, gişe memuru sizlerden bir form ve dilekçe doldurmanızı talep edecektir. Kimi banka bu formu elinde hazır bulundurduğu gibi, kimi banka da formu sizin yazmanızı, dilekçe oluşturmanızı isteyebilir. Bu sebeple altta vereceğimiz örnek hesap kapama dilekçesi ile vakit kaybetmeden, sıra beklemeden işlemlerinize son verebilirsiniz.

…..ING Bank A.Ş

…… ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

……Bank …… şubesinden açtırmış olduğum ….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasının arz ederim.

Noktalı alanları şube bilgilerinize ve müşteri numaranız ile beraber doldurarak, şubeye yanınızda götürebilir, dilekçe talep ettiklerinde direkt olarak teslim edebilirsiniz.

Kullanmadığınız ING Bank Hesabını Kapattırın

Kullanmadığınız bir ING Bank hesabına sahipseniz, bu hesabı kapatmanız tavsiye ediliyor. Her bankada olduğu gibi ING Bank’ta da aylık olarak müşteri hesabınızdan hesap işletim ücreti kesilmektedir. Eğer banka hesabınızda yeterli tutar bulunmuyorsa, hesap işletim ücreti hesap kapatma başvurusu yapılana kadar müşterinin ödeyeceği borç hanesine yazılmaktadır. Bu durumda da karşınıza yüksek tutarlarda bir hesap işletim ücreti ödemesi çıkabilmektedir.

Tavsiye Edilen Makale: ING Bank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Kullanmadığınız bir ING Bank hesabı için kısa zamanda ING mobil hesap kapatma işlemi yaptırmalısınız. Kapatmadığınız her banka hesabı sizlere hesap işletim ücreti borç tutarı olarak geri dönmektedir. Bu nedenle kullanılmayan hesaplarınızı başvurularınız sonucunda kapattırırsanız, bankalara hesap işletim ücreti ödemek durumunda kalmazsınız.

ING Bank Hesap Kapattırma İşlemleri

ING Bank hesap kapattırma işlemlerinde izleyeceğiniz adımlar, hesap kapattırma yöntemlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak hesabınızı kapatırken de dikkat etmeniz gereken bir çok nokta bulunuyor. Altta adım adım listeliyoruz;

Buna göre;

  • Banka şubelerine yapacağınız hesap kapatma başvurularında, hesap kapatma formu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz.
  • Bankanızın müşteri hizmetleri aracılığıyla hesap kapattırma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından hesap kapatma dilekçesini bankanızın merkez şubesine göndermeniz gerekmektedir.
  • İnternet bankacılığı üzerinden yaptığınız hesap kapatma başvurularınızda internet üzerinden hesap kapatma formu doldurabilirsiniz. Böyle bir formu bankanız sizlere sunmuyorsa, talebinizin ardından bankanıza dilekçe başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Mobil bankacılık veya SMS bankacılığı işlemleriyle hesabınızın kapatma talebini oluşturduktan sonra bankanıza dilekçenizi gönderebilirsiniz.

Bankanıza göndereceğiniz dilekçenin bir örneğini internette bulabilir ve bu örneğe göre dilekçenizi doldurarak bankanıza ulaştırabilirsiniz.

İnternet Bankacılığıyla ING Bank Hesabı Kapatma

ING Bank hesabınızı kapatmak için kullanabileceğiniz en kolay yöntemlerden bir tanesi olan internet bankacılığında işlemleriniz hemen gerçekleştirilebiliyor. ING Bank resmi internet sayfasında yapacağınız bu işlemlerde, sitede bulunan ‘ING Destek’ menüsünü takip etmelisiniz. Karşınıza çıkacak olan sayfada ‘İletişim veya Şikayet Formu’ başlığına tıklayarak ING Bank ile hesap kapatma işlemlerinizle ilgili iletişime geçebilirsiniz. 

Ancak internet bankacılığından hesabınızın kolaylıkla kapatılabilmesi için borç ödemesi, otomatik ödeme iptali ve bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirmeniz gerektiğinin altını çizmemiz gerekiyor.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin