ING Bank EFT Saatleri ve EFT Ücreti

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT saatleri, banka tarafından belirlenmiş olup müşteri memnuniyeti de ele alınarak oldukça geniş bir zaman dilimi olarak belirlenmiştir. Çoğu bankanın EFT işlem saatleri genelde birbirine yakın olsa da, bazı bankalar ek işlem saati de sunabiliyor. Bunun adına da geç EFT diyerek müşterilerin EFT saatinin dışında kalan yarım saatlik bir zaman diliminde de EFT yapmalarına imkan tanıyorlar. ING Bankta eft işlemlerinin başlama saati diğer bankalarda da olduğu gibi sabah 09.00 olarak belirlenmiştir. Saat 16’ya kadar da ek bir ücret ödemeden tüm EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bizler de bu yazımız ile ING Bank eft saati ve EFT ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

EFT KanalıTEB EFT Ücreti
ING Bank Mobil Uygulama6,75 TL
ING Bank Mobil Uygulama Geç EFT9,50 TL
ING Bank İnternet Bankacılığı6,75 TL
ING Bank İnternet Bankacılığı Geç EFT9,50 TL
ING Bank Çağrı Merkezi EFT70 TL
ING Bank Şubelerinden EFT70 TL

ING Bank KOBİ Dijital müşterileri, EFT ve diğer para transferi işlemleri için hiçbir ücret ödemiyorlar. ING Bank bireysel müşteriler ise üstte verilen ücretlere tabidir.

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT işlem saatleri, banka tarafından sabah 09:00 ve 17:15 olarak belirlenmiştir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta bulunuyor. Aslında normal EFT saatleri saat 16:00’da son buluyor. Geriye kalan 1 saat 15 dakikalık zaman dilimi Geç EFT işlemi olarak kabul ediliyor. Yani saat 16’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri için banka 9.50 TL’lik bir ek işlem ücreti alıyor.

  • ING Bank EFT Başlangıç Saati: 09:00
  • ING Bank EFT Bitiş Saati: 17:15
  • EFT Saatleri

Elbette saaat 16’ya kadar yapacağınız tüm eft işlemleri için banka normal EFT ücreti olan 6.75 TL’lik tutarı tahsil ediyor. Bu işlemler sırasında banka gerekli uyarıları yaparak hesabınızdan ne kadar komisyon ödeneceğini bilgi olarak ekrana yansıtıyor.

ING Bank EFT Ücretleri

ING Bank EFT ücreti banka tarafından belirlenmiş olup, alttaki tabloda yer alan tüm ücret tarifeleri bankanın resmi internet sitesinden alınmıştır. Bu bilgiler en güncel olanlarıdır. Aynı zamanda banka bu ücretlerde zaman zaman değişiklik de yapabilmektedir. Bankaların yaptıkları ücret değişiklikleri müşterilere düzenli olarak bildirilir.

EFT KanalıTEB EFT Ücreti
ING Bank Mobil Uygulama6,75 TL
ING Bank Mobil Uygulama Geç EFT9,50 TL
ING Bank İnternet Bankacılığı6,75 TL
ING Bank İnternet Bankacılığı Geç EFT9,50 TL
ING Bank Çağrı Merkezi EFT70 TL
ING Bank Şubelerinden EFT70 TL

ING Bank şubeden EFT yapma ücreti göreceğiniz gibi diğerlerine göre çok daha fazladır. Bunun için internet veya mobil bankacılık üzerinden EFT yaparak tasarruf sağlayabilirsiniz.

ING Bank Geç EFT Nasıl Yapılır?

ING Bank eft saatlerini kaçırdıysanız, yukarıdaki saatleri de ele alarak 17:15’e kadar EFT yapmanız gayet mümkün. Bu saat diliminde ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan normal bir şekilde EFT işlemine devam edebilirsiniz. Geç EFT, işlem ücreti dışında normal eft işleminden herhangi bir farkı olmayan işlemlerdendir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın