ING Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

ING Bank Cebe Havale

ING Bank Cebe Havale nasıl yapılır? Birine acilen para göndermek istiyorsunuz ancak kendisinin banka hesabı yok, ya da havale, EFT saatlerini kaçırmışsınız, ne olacak? Bu durum, acelesi olmayan para transferleri için genelde pek bir sorun teşkil etmemekle birlikte, acil olarak alıcısına ulaşması gereken ödemelerde sinir bozucu olabilmektedir. Her ne kadar çoğu kişinin birden fazla bankada hesabı bulunsa da, herkes banka hesabı kullanmayı tercih etmez. Bu durumlarda karşı tarafa para aktarabilmek için ING Bank Cebe Havale yöntemini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda karşı tarafın banka hesabı olması gerekmediği için parayı ATM’lerden rahatlıkla çekebiliyor. Herhangi bir saat zaman kısıtlaması olmasa da, karşı tarafın parayı 24 saat içinde çekmesi gerekiyor. Eğer para çekimi yapılmazsa, tutar aynı şekilde iade ediliyor.

ING Bank Cebe Havale Nedir?

Para transferlerini inanılmaz derecede kolaylaştıran ING Bank Cepbank, para transferi yapacağınız kişinin banka hesabı olmasa bile para göndermenizi sağlayan bir sistemdir. EFT – havale saatlerinin içerisinde olmasanız dahi, hafta sonları, akşamları, hatta resmi tatillerde dahi cebe havale ile pratik bir şekilde para gönderebilirsiniz. Çok fazla kişi tarafından bilinmese dahi ING Bank cebe havale kullanımı düşünüldüğünden daha kolay, hızlı ve ekonomik bir yöntemdir.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Bilhassa acil nakit ihtiyaçlarında para göndermeniz için ya da başkası tarafından size gönderilen parayı çekebilmeniz için geliştirilmiş bir yöntemdir. Alıcının banka hesabı olsa dahi, işlem kolaylığı ve hızından ötürü yine de bu yöntem tercih edilebilir. ING Bank cepbank yapmak isteyen kullanıcılar için hazırladığımız rehber aşağıdadır.

ING Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

ING Bank Cebe Havale

ING Bank’tan CepBank işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle ING Bank’ta bir hesabınız bulunması gerekmektedir. Hem siz, hem de alıcı 18 yaşından büyük olmalı. ING Bank Cepbank işlemi bankanın kendi uygulaması olan ParaMara üzerinden yapılmaktadır. Uygulamayı Android, IOS ya da Windows Phone işletim sistemine sahip elektronik cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz. ParaMara uygulamasını indirdikten sonra internet bankacılığı ya da mobil bankacılık giriş bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş yapmalısınız. Uygulamaya girdikten sonra Para Gönder kısmı altında bulunan Cep No Para Gönder seçeneği ile para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazmanız gerekmektedir. İşlemi tamamladıktan sonra işlemin onaylanıp onaylanmadığını müşteri hizmetlerini arayarak sorgulatabilirsiniz.

ING Bank Cebe Gelen Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

ParaMara uygulaması üzerinden gönderilen ING Bank CepBank Nasıl Çekilir diye merak ediyor olabilirsiniz. Gönderilen ücreti alıcı, yalnızca ING Bank ATM’lerinden çekebilir. İşlemin tamamlanmasının ardından alıcının cep telefonuna, gönderilen paranın tutarı ve referans kodunu da içeren bir bilgilendirme SMS’i gidecektir. Alıcı, bu bilgileri kullanarak bir ATM’den Giriş tuşuna bastıktan sonra Kartsız İşlemler menüsünden para çekme işlemini yapabilir. Bu kısımda, alıcının kendi cep telefonu numarasını, T.C. kimlik numarasını, SMS ile gönderilen referans numarasını girmesi ve onaylaması gerekmektedir. Para çekme işlemi sorunsuzca yapıldığında hem alıcıya hem de göndericiye bilgilendirme amacıyla SMS gitmektedir.

ING Bank CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Alıcı tarafından 1 hafta içerisinde çekilmeyen CepBank işlemleri otomatik olarak iptal edilerek, tutar göndericinin hesabına geri yatırılmaktadır. Bunun dışında, işlemi yaptıktan sonra ING Bank cebe havale iptali için 444 1 666 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Müşteri danışmanız talebiniz doğrultusunda onayınızı isteyerek işleminizi iptal edecektir. İptal işlemini yaptırabilmeniz için alıcının parayı çekmemiş olması gerekmektedir.

ING Bank CepBank İşlem Limitleri

ParaMara uygulamasına kayıt olmak ve uygulamayı kullanmak tamamen ücretsizdir. Yani çoğu bankanın aksine ING Bank cebe para gönderme ücretleri bulunmaz. Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra anında kullanmaya başlayabilir ve 10 TL ve katlarında para gönderimi yapabilirsiniz. ING Bank cebe havale seçeneği ile gönderebileceğiniz miktar günlük 500, haftalık 1000 ve aylık 1500 TL’yi geçemez. Ayrıca işlem sayısı günlük 2, haftalık 4 ve ayda 4 işlem ile sınırlandırılmıştır. Alıcılar ise farklı ATM’lerden olmak üzere istedikleri kadar para çekme işlemi yapabilirler.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın