hesap işletim ücreti almayan bankalar

Hesap işletim ücreti olmayan bankalar var mıdır? Günümüzde para alışverişleri tamamen bankalar üzerinden gerçekleştirilmeye başlamıştır. Özellikle aylık ödemelerimiz bile banka hesapları üzerinden alıcı hesabına transfer olarak gönderilmektedir. Güvenli olması açısından da oturduğumuz evin kirasını bile banka hesaplarından yapmaktayız. Ancak sadece para transferi için bile bir banka hesabına ihtiyacınız olduğu için banka çalışanları sizleri hesap açmaya yönlendiriyor. Durum böyle olunca da bankanın tüm ürünlerini kullanıyor olsanız bile bankanız sizden hesap işletim ücreti adı altında kesintiler yapabiliyor. Durum böyle olunca da akıllara hesap işletim ücreti almayan bankalar var mıdır sorusu geliyor. Peki bu kesintiler nedir? Hesap işletim ücreti almayan bankalar var mıdır? Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir 2018-2019 güncel listeye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Öncelikle belirtmek gerekirse bu hesap işletim ücretleri bankadan bankaya göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin bir banka hesap işletim ücreti olarak 40 TL keserken, diğer bir banka hesap işletim ücretini 100 TL ve üzerindeki tutarlarda kesebiliyor. Hesabınızın işletim ücretinin yıllık ne kadar olduğunu bankanızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz. Hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız da bu ücreti almayan bankaları tercih edebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalardır? Hesap işletim ücreti olmayan bankalar sizlerle paylaşacağız.Günümüzde hayatımızı kolaylaştıracak bütün parasal işlemler için bankaları kullanmaktayız. Bankalar müşterilerinin yaptığı; hesap açma, eft, havale, kredi kartı kullanımı, kredi kullanımı, hesaba para yatırma vb. bankacılık işlemlerinin masraflarını hesap işletim ücreti adı altında müşterilerine yansıtıyorlar. Bu masraflar yapılan işlem başına olabileceği gibi üç aylık, altı aylık ve yıllık olarak da müşterilere yansıtılır. Çok fazla bankacılık işlemi yapan kişiler bu masrafları ödememek ve bankanın verdiği hizmet karşılığında para talep etmesini hoş karşılamayanlar hesap işletim ücretlerini ödemek istemediklerinden bu müşterilerin de masraf adı altında para talep etmeyen bankalara gitmekte veya bu bankalardan da hesap açarak bütün işlemlerini bu bankalar üzerinden yapmaktadırlar. Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir?

Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar

Bankalar, kar amacı ile kurulmuş işletmeler olduğundan genelde bazı yapılan işlemlerden hesap işletim ücreti, işlem ücreti ve diğer bir takım hizmet bedeli alırlar. Peki hesap işletim ücreti, dosya masrafı, veya kart hizmet ücreti adları altında para talep etmeyen bankalar hangileridir? Bu konuda bankacılık sektöründe bazı bankalar; internet bankacılığı kullananlara, bazı bankalar farklı bir hesap açanlara ve özel müşteri statüsüne giren müşterilerinden para talep etmiyor. Bu bankalar genelde dijital bankacılık olarak hizmet veren, şubesiz bankalar olarak nitelendirilir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka: Enpara.com

Enpara Hesap işletim ücreti

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında en kaliteli ve güvenilir olanlardan birisi Enpara.com’dur. Enpara QNB Finansbank’ın yan bir finans kuruluşudur ve fiziksel şubeleri yoktur. Fiziksel şubesi olmadığı için de müşterilerinden hiçbir şekilde hesap işletim ücreti, eft ve havale ücreti almamaktadır. Enpara ile farklı bankalara dahil göndereceğiniz transferlerde ücret ödemezsiniz. Hesap işletim ücreti de yoktur. Hesap açmak istiyorsanız detayları öğrenebilmek için enpara nedir isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

QNB Finansbank Enpara uygulaması ile bütün işlemleri internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Enpara uygulamasını kullanan müşterilerinden havale, eft, hesap işletim ücreti adı altında ücret alınmamaktadır. Bütün işlemler internet üzerinden yapılmaktadır.

Tavsiye Bağlantı: Enpara Nedir?

Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka: Cepteteb

Cepteteb‘de aynı Enpara gibi TEB bankasının yan bir finans kuruluşudur. Cepteteb ile açacağınız hesaplarda hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Aynı zamanda EFT ve havale ücreti de yoktur. Cepteteb başvurusu yapmak istiyorsanız da aynı şekilde TEB bankasının resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. CEPTETEB ile hesap açmak tamamen ücretsiz olup, dilerseniz adreste ziyaret şeklinde hesap açtırabilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Diğer Bankalar

Yukarıda belirttiğimiz bankaların haricinde hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisi de Albaraka Türk bankasıdır. Daha öncelerinden hesap işletim ücreti alsalar da getirmiş oldukları yenilik sayesinde artık hesap işletim ücreti almıyorlar. Bunun yanı sıra EFT ve Havale ücretlerinde de gittikleri yapılandırma sayesinde bu işlemlerinizden de ücret almayacaklar. Hesap açmak için şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Bir diğer hesap işletim ücreti almayan banka da Kuveytturk bankasıdır. Bildiğiniz üzere Kuveytturk bankası bir katılım bankasıdır ve faiz oranları da düşüktür. Hesap işletim ücreti gibi ek ücretler de talep etmiyorlar. Hesap açtırabilmek için Kuveytturk şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Eğer katılım bankaları hakkında bilgi sahibi değilseniz de Katılım Bankası Nedir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Katılım Bankası Nedir?

1 – Kuveyt Türk Bankası: Bu banka hiç bir müşterisinden hiç bir işlem için masraf kesmiyor ve bütün işlemleri ücretsiz yapıyor. Ayrıca işlemler internet üzerinden yapılabildiği gibi banka şubeleri aracılığı ile de yapılabiliyor.

2 – Yapı Kredi Nuvo: Nuvo, Yapı Kredi bankasının enpara uygulamasına rakip olarak müşterilerine sunduğu bir internet bankacılığı hizmetidir. Nuvo da yapılan işlemlerden ücret kesilmediği gibi hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.

3 – HSBC Büyük Adım Hesabı: HSBC büyük adım hesabı açtırıp bütün işlemlerini bu hesaptan yapan müşterilerinden hiç bir ücret kesmiyor ve hesap işletim ücreti talep etmiyor. HSBC Bank internet hesabı olarak kullanacağınız büyük adım hesabı ile işlemlerinizi ücretsiz bir şekild eyapabilir, tasqarruf edebilirsiniz.

4 – İGaranti: İGaranti enpara uygulamasının bir benzeri olan internet bankacılığı uygulamasıdır. Bu uygulama ile eft, havale, vb. işlemlerde ücret kesilmiyor ve hesap işletim ücreti adı altında masraf müşterilerine yansıtılmıyor.

5 – ING Günlük Paket: ING bankasından günlük paket hesabı açan müşteriler eft, havale, kart aidatı ve hesap işletim ücreti gibi masraflar ödemiyorlar. ING Günlük paket le eft, paratransfer ücreti ödemiyorsunuz.

Ülkemizde faaliyet gösteren bu bankalar müşterilerine işlem ücreti konularında kolaylık sağlayarak onlardan hesap işletim ücreti almıyorlar.


BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here