hesap işletim ücreti almayan bankalar

Günümüzde para alışverişleri tamamen bankalar üzerinden gerçekleştirilmeye başlamıştır. Özellikle aylık ödemelerimiz bile banka hesapları üzerinden alıcı hesabına transfer olarak gönderilmektedir. Güvenli olması açısından da oturduğumuz evin kirasını bile banka hesaplarından yapmaktayız. Ancak sadece para transferi için bile bir banka hesabına ihtiyacınız olduğu için banka çalışanları sizleri hesap açmaya yönlendiriyor. Durum böyle olunca da bankanın tüm ürünlerini kullanıyor olsanız bile bankanız sizden hesap işletim ücreti adı altında kesintiler yapabiliyor. Durum böyle olunca da akıllara hesap işletim ücreti almayan bankalar var mıdır sorusu geliyor. Peki bu kesintiler nedir? Hesap işletim ücreti almayan bankalar var mıdır? Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir 2018-2019 güncel listeye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Var Mıdır?

Öncelikle belirtmek gerekirse bu hesap işletim ücretleri bankadan bankaya göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin bir banka hesap işletim ücreti olarak 40 TL keserken, diğer bir banka hesap işletim ücretini 100 TL ve üzerindeki tutarlarda kesebiliyor. Hesabınızın işletim ücretinin yıllık ne kadar olduğunu bankanızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz. Hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız da bu ücreti almayan bankaları tercih edebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalardır? Hesap işletim ücreti olmayan bankalar sizlerle paylaşacağız.Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka: Enpara.com

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında en kaliteli ve güvenilir olanlardan birisi Enpara.com’dur. Enpara QNB Finansbank’ın yan bir finans kuruluşudur ve fiziksel şubeleri yoktur. Fiziksel şubesi olmadığı için de müşterilerinden hiçbir şekilde hesap işletim ücreti, eft ve havale ücreti almamaktadır. Enpara ile farklı bankalara dahil göndereceğiniz transferlerde ücret ödemezsiniz. Hesap işletim ücreti de yoktur. Hesap açmak istiyorsanız detayları öğrenebilmek için enpara nedir isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Enpara Nedir?

Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka: Cepteteb

Cepteteb‘de aynı Enpara gibi TEB bankasının yan bir finans kuruluşudur. Cepteteb ile açacağınız hesaplarda hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Aynı zamanda EFT ve havale ücreti de yoktur. Cepteteb başvurusu yapmak istiyorsanız da aynı şekilde TEB bankasının resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Diğer Bankalar

Yukarıda belirttiğimiz bankaların haricinde hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisi de Albaraka Türk bankasıdır. Daha öncelerinden hesap işletim ücreti alsalar da getirmiş oldukları yenilik sayesinde artık hesap işletim ücreti almıyorlar. Bunun yanı sıra EFT ve Havale ücretlerinde de gittikleri yapılandırma sayesinde bu işlemlerinizden de ücret almayacaklar. Hesap açmak için şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Bir diğer hesap işletim ücreti almayan banka da Kuveytturk bankasıdır. Bildiğiniz üzere Kuveytturk bankası bir katılım bankasıdır ve faiz oranları da düşüktür. Hesap işletim ücreti gibi ek ücretler de talep etmiyorlar. Hesap açtırabilmek için Kuveytturk şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Eğer katılım bankaları hakkında bilgi sahibi değilseniz de Katılım Bankası Nedir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Katılım Bankası Nedir?

 


BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here