Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar

havale ve eft ücreti almayan bankalar

EFT ücreti almayan bankalar, Havale ücreti almayan bankalar, Havale ve EFT ücreti almayan bankalar 2019 hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankalar arası veya aynı banka içinde yapacağımız para transferi işlemlerine havale ve EFT işlemleri adını veriyoruz. Aynı banka içinde yapacağımız para transferi işlemlerine havale, bir bankadan farklı bir bankaya yapacağımız para transferi işlemlerine ise EFT adını veriyoruz. Yapmış olduğumuz bu transfer işlemlerinde bazı bankalar ücret alıyorken, bazıları ise ücret talep etmiyor. Ücretsiz eft yapmak için tercih edebileceğiniz bir çok banka olduğu gibi, havale eft masrafı almayan da bir çok banka mevcut. Tüm bu işlemleri ücretsiz olarak yapabilmek için gelin hep birlikte ücret talep etmeyen bankaları inceleyelim!

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Para transferi işlemlerinde şüphesiz ki en sık kullandığımız işlemlerden birisi EFT’dir. Ancak EFT’nin yanı sıra, aynı bankada yaptığımız para transferleri için de havale işlemini kullanıyoruz. Bazı bankalar, kendi bankası içinde yaptığınız para transferleri için bile ücret talep ederken, bazı bankalar bu ücreti almadan EFT ve Havale işlemleri yapabilmenize olanak sağlıyor. Eğer siz de ücret ödemeden havale yapmak istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız!Son dönemlerde de ödemelerin ve nakit akışının daha çok bankalar üzerinden takibini yapmaya başladığımız yapılan araştırmalar ile ortaya çıkmıştır. Bazı ödemelerde, borç alacak ilişkilerini yönetmekte ve alışveriş sırasında bile havale yöntemlerinden en az birine başvurabiliyoruz. Ödemelerimizin kayıt altında tutulması ve resmi bir dayanağının olması sayesinde çok daha güvenli bir şekilde para gönderimi yapabilir, bu gönderimleri de kayıt altına alabilirsiniz. Ancak bu gibi işlemleri yaparken de ücret ödemek istemiyorsanız, EFT ücreti almayan bankalar listemize mutlaka göz atmalısınız. EFT ücreti almayan bankalar;

Tavsiye Makale: EFT İptali Nasıl Yapılır?

Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar

Dijital bankacılık teriminin hayatımıza girmesiyle beraber, yapacağımız tüm işlemler çok hızlı ve kolay yönetilebilir hale geldi. Bankaların yapmış olduğu dijital girişimler, hemen hemen tüm bankaları bir yarış haline soktu ve bankalar en iyi hizmeti verebilmek için de bir çok adımlar attı. Dijital bankacılığın en büyük özelliklerinden birisi ise yaptığınız bankacılık işlemlerinden herhangi bir ücret talep edilmemesi olarak gösterilebilir. Fiziksel bir banka şubesi olmadan hizmet veren bu dijital bankalar, aslında hepimizin yakından tanıdığı bankalar. Havale ve EFT ücreti almayan bankalar, aslında daha bir çok işlemi de ücretsiz yapmamıza olanak tanıyor. Gelin bu bankaları hep birlikte inceleyelim.

QNB Finansbank Enpara.com

Finansbank’ın, Türkiye’de ilk olarak hizmet vermeye başlayan dijital bankacılık kuruluşu olan Enpara.com, Havale ve EFT ücreti almayan bankalar konusunda örnek bankadır. Hemen hemen tüm işlemleri ücretsiz yapmanıza olanak sağlayan Enpara.com’da hesap açmak için kısa bir form doldurarak, yetkililer ile anında görüşebilirsiniz.

Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda çıkarmış oldukları Kredi Kartı ile müşterilerinden 1 TL bile aidat talep etmiyorlar. Aidat talep etmediği gibi, kredi kartını da aktif olarak kullanmanız durumunda 80 TL’lik aidat banka tarafından size ödeniyor. Bu fırsatı kaçırmamalı ve hemen Enpara.com müşterisi olmalısınız.

TEB Bankası CEPTETEB

Havale Ücreti Almayan Bankalar

Yine aynı Finansbank gibi TEB Bankası’nın da dijital bankacılık kuruluşu olan CEPTETEB, havale ve EFT işlemlerinizden ücret talep etmiyor. Ancak, burada dikkat etmeniz gereken durum bir CEPTETEB müşterisi olup olmadığınızdır. Eğer TEB Bankası müşterisi iseniz, havale ve EFT işlemlerinden 4.5 – 5 TL arasında ücret kesilebilir. CEPTETEB Müşterisi olarak havale ve eft masraflarından kurtulabilirsiniz.

Kuveyttürk Bankası

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Yine havale ve EFT ücreti almayan bankalar dan biri olan Kuveyttürk, aynı banka içinde veya Kuveyttürk’den farklı bir bankaya yapacağınız para transferi EFT işlemlerinizden herhangi bir ücret veya komisyon talep etmiyor. Tüm Kuveyttürk müşterileri, yapacağı para transferi işlemlerini ücretsiz olarak yapabiliyor.

Albarakatürk Bankası

Ücretsiz EFT

Albaraka Türk bankası da yine EFT’den ücret almayan bankalardan birisidir. İnternet bankacılığı, Mobil Bankacılık ve ATM üzerinden yapacağınız tüm EFT ve havale işlemleriniz ücretsiz olup, EFT saatleri dahilinde tüm para transferi işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Tavsiye Makale: Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

EFT Ücretsiz Olan Bankalar

Üstte listelemiş olduğumuz bankaları kullanarak, EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Tüm bu bankaların yanı sıra, ING Bank, DenizBank, Garanti Bankası gibi bankalar belirli dönemlerde yapmış olduğu kampanyalar ile EFT ücreti almayan bankalar konusunda örnek gösterilebilir. Garanti Bankası şuan için EFT ücreti alıyor olsa da, DenizBank FastPay sayesinde ücretsiz EFT yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bankaların günlük eft gönderim limiti konusunda bilgi almak için de Günlük EFT Gönderim Limiti isimli makalemizi okuyabilir, EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak limitler dahilinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tavsiye Makale: EFT Gönderim Limiti Ne Kadardır?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın