Halkbank EFT Saatleri ve EFT Ücreti (Güncel)

Halkbank EFT saatleri

Halkbank EFT saatleri, banka tarafından belirlenmiş olup müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak için de oldukça esnek hale getirilmiştir. Eğer Halkbank müşteri hesabınızdan, başka bir bankanın hesabına para göndermek istiyorsanız bu işlemin adı EFT’dir ve belirli saatler içinde yapılabilir. Bu saatler dışında da çoğu banka yine müşterilerini mağdur etmemek için geç EFT özelliğini aktif etmiştir. Elbette EFT saatlerinin dışında kalan zaman diliminde yapacağınız bu işlemler için banka ilave komisyonlar alacaktır. Yine de adı geç EFT olsa da, bunun da bir sınırı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Peki Halkbank EFT saatleri ve ücretleri nelerdir?

Halkbank EFT Saati08:00 – 16:30
Halkbank Geç EFT Saati16:30 – 17:15
EFT KanalıHalkbank EFT Ücreti
İnternet bankacılığı ile EFT işlemleri4.29 TL
İnternet bankacılığı ile düzenli EFT2.86 TL
Mobil uygulama EFT işlemleri4.29 TL
Müşteri hizmetlerinden yapılan EFT6.19 TL
Şubeden gönderilen EFT işlemleri65 TL
Şubeden gönderilen geç EFT74 TL

Halkbank EFT Saatleri 2020

Halkbank EFT saatleri 2020 yılında herhangi bir güncellemeye uğramamıştır. Geç EFT işlemleri sayesinde müşterilerine bir çok kolaylık sağlayan Halkbank için güncel olarak EFT başlangıç saati sabah 08:00 olarak kabul ediliyor. Halkbank EFT bitiş saati ise 16:30’dur. Bu saatlerin dışında 17:15’e kadar yapabileceğiniz işlemlerin adı da geç EFT oluyor.

Halkbank EFT Saati08:00 – 16:30
Halkbank Geç EFT Saati16:30 – 17:15

Halkbank EFT işlemi, diğer bankalarda olduğu gibi ileri tarihli de verilebiliyor. Örnek vermek gerekirse, EFT saatinin geçtiğini düşünelim. Pazartesi akşamından, salı günü hesaba geçecek şekilde ileri tarihli bir EFT talimatı verebiliyorsunuz. Bunun için de herhangi bir ek ücret ödemesi yapmanıza gerek kalmıyor.

Bu işlemlerin tamamını hem internet bankacılığı, hem de mobil uygulamadan yapabiliyorsunuz. Bu uygulamaları kullanmayan müşteriler de, müşteri çağrı merkezini kullanarak işlemlerini halledebiliyor. Eğer müşteri temsilcisine bağlanmakta zorluk yaşıyorsanız, Halkbank müşteri hizmetleri direk bağlanma yazımızı okuyabilirsiniz.

Halkbank Geç EFT Saatleri

Halkbank, diğer bankalarda olduğu gibi geç EFT hizmeti veren bankalardan birisi. İnternet sitelerinde bu konu hakkında bir veri paylaşmamış olsalar da, 16:30’dan itibaren saat 17:15’e kadar geç EFT işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Halkbank EFT Ücretleri Ne Kadar?

Bankalar, kâr amacı güden kuruluşlar olduğu için yapacağınız para transferlerinden komisyon kesebiliyor. Halkbank da EFT işlemleri için kullanıcılarından bazı ücretler kesiyor. Bu ücretler, EFT’yi nereden yaptığınıza göre ciddi oranda değişiklik gösterebiliyor.

Şubelerden EFT yapmak isterseniz 60 TL’ye kadar komisyon ücreti alınırken, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapacağınız işlemlerden daha az komisyon talep ediliyor. Bu işlemleri gerçekleştirmek için internet ve mobil uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Eğer havale ve EFT işlemlerinizde ilave komisyon ve ücretler ödemek istemiyorsanız, havale ve eft ücreti almayan bankalar isimli listemize de göz atabilirsiniz.

Halkbank EFT ücretleri şunlardır;

EFT KanalıHalkbank EFT Ücreti
İnternet bankacılığı ile EFT işlemleri4.29 TL
İnternet bankacılığı ile düzenli EFT2.86 TL
Mobil uygulama EFT işlemleri4.29 TL
Müşteri hizmetlerinden yapılan EFT6.19 TL
Şubeden gönderilen EFT işlemleri65 TL
Şubeden gönderilen geç EFT74 TL

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın