Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank eft iptali

Halkbank EFT iptali, sık sık para transferi yapan kullanıcılar tarafından en çok aranan sorunlardan birisidir. Yapmış oldukları EFT gönderim işlemlerin iptal etmek isteyen kişiler, doğrudan banka ile iletişim kurarak aslında bu soruna çözüm bulamıyor. Günümüzde banka müşteri hizmetlerine bağlanmak oldukça zor olduğundan, daha çok internet üzerinden online EFT iptal yöntemlerine başvurabiliyorlar. Fakat EFT işlemi, iki farklı bankanın hesapları arasında yapılan bir para transfer yöntemi olduğundan, online olarak iptal etmek mümkün değildir. Hiçbir bankada online eft iptal yöntemi bulunmuyor. Elbette Halkbank EFT iptali için size yardımcı olacak bazı bilgiler de bulunuyor. EFT işlemi tamamlandıktan hemen sonra dekont ile beraber ekranda EFT sorgu no yada referans no adında bir numara yer alır. Bu numara, EFT’nin güncel durumunu öğrenmek için çok işimize yarayacak. Not almakta fayda var.

Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank EFT iptali, 3 farklı kanaldan yapılan bir işlemdir. EFT’nin iptal edilebilmesi için de karşı tarafa ulaşmamış olması gerekiyor. Müşteri hizmetleri ve şubelerden yapabileceğiniz EFT iptal işlemi için öncelikle ihtiyacınız olan şey EFT sorgu no olacaktır. Banka, EFT hakkında bilgi verirken sizden bu numarayı talep edecektir. EFT sorgu no hakkında bilgi sahibi değilseniz, alttaki makalemizden yardım alabilirsiniz.EFT iptali yapabilmek için, paranın karşı tarafa ulaşmamış olması gerekiyor. EFT gitmediyse, neden iptal edelim ki? diyebilirsiniz. EFT gönderirken bir IBAN numarası ve ad-soyad bilgisi giriliyor. Bu her iki bilgiden herhangi birinin eksik veya hatalı girilmesi durumunda EFT işlemi askıda bekleyebilir. Böyle durumlarda bankanız müşteri hizmetlerini arayarak EFT sorgu no ile işlemi iptal edip tekrarlayabilirsiniz.

Halkbank EFT İptal Etme

Halkbank EFT iptal etme yöntemleri arasında en sık kullanılanı ve hızlı olanı telefon bankacılığıdır. Mobil uygulama veya internet bankacılığı ile EFT iptal edilemediği için ilk olarak müşteri hizmetleri akla geliyor. Müşteri hizmetlerini arayarak EFT sorgu numarasını temsilciye iletmeniz durumunda EFT iptaliniz hızlı bir şekilde gerçekleşir.

EFT iptalinin hemen ardından, göndermiş olduğunuz hatalı tutar tarafınıza kesintisiz olarak iade edilir. Bankalar, işlem sırasında tahsil edilen EFT ücretini kesintiye uğratabilir. Yani gönderdiğiniz tutar içinden EFT ücreti ödemişseniz, bu tutar eksik olarak yansır.

Halkbank İnternet Bankacılığı EFT İptali

İnternet üzerinde bir çok anlatım olsa da, EFT iptal etme işlemlerinden hiçbirisi internet bankacılığı üzerinden yapılmıyor. EFT işlemi, iki farklı bankanın hesapları arasında yapıldığından bu işlem şubeler ve müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılabiliyor. Bu sebeple internet bankacılığından sadece yaptığınız EFT’nin dekontuna ulaşabilirsiniz.

Halkbank Şubelerinden EFT iptali

EFT iptal işleminizi yine Halbank şubelerinden de yapabilirsiniz. Ancak işleminiz acilse, ilk olarak önerdiğimiz yöntem müşteri hizmetleri olacaktır. Telefon bankacılığını kullanarak dakikalar içinde yapmış olduğunuz EFT işlemini iptal edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın