Halkbank Cebe Havale

Halkbank Cebe Havale işlemi nedir, nasıl yapılır, nasıl iptal edilir? Teknoloji her geçen gün gelişmekte, bankalar da başarılı bir şekilde bu gelişime uyum sağlamaktadır. Müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri sayesinde bankacılık işlemleri de git gide daha pratik bir hal almaktadır. Halkbank da bu kolaylığı müşterilerine sunmak için yeni sistemler geliştiren bankalar arasında yerini almaktadır. Para gönderip alma bankacılık işlemleri arasında en yaygın olarak yapılan işlemdir. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmek için bir banka hesabına sahip olmanız gerekir. EFT ve havale işlemi, başlıca para transfer işlemlerinden birisidir. Fakat havale sadece aynı banka hesapları arasında, EFT de hafta içi mesai saatleri içinde yapılan bir işlem olduğu için sürekli kullanılamıyor. Banka hesabınızın olması gerektiği de zaten ekstra bir bilgi. Artık bu kuralın değiştiğini söylesek? Çoğu kişi bu işlem kolaylığından bihaber olsa da Halkbank Cebe Havale sayesinde artık alıcının bir banka hesabı olmasa dahi kolayca para havale edebilirsiniz. Cep telefonu numarasını bilmeniz yeterli. Halkbank CepBank nasıl yapılır?

Halkbank Cebe Havale Nedir?

Saat 08:00 -16:30 ya da hafta içi kısıdı kuralına takılmadan Cebe Havale Halkbank hesabınızdan bir alıcının cep telefonuna para aktarabileceğiniz pratik bir sistemdir. Üstelik karşı tarafın banka hesabı olmasına gerek yoktur! 24 saat boyunca kolay bir şekilde para göndermek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Gönderdiğiniz kişi, cep telefonuna gelen SMS bilgileriyle herhangi bir Halkbank ATM’sinden göndermiş olduğunuz tutarı çekebilir. Üstelik kendisinden para çekme işlemi için herhangi bir ücret talep edilmez. Tek kural göndermiş olduğunuz parayı 24 saat içerisinde çekmesidir.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Elbette bu zaman dilimi içinde parayı çekmezse paranız yanmıyor. Aynı şekilde herhangi bir kesinti yapılmadan hesabınıza iade ediliyor. Zaten dilerseniz, kişi parayı çekmeden önce de cebe havale menüsüne giriş yaparak bu işlemi iptal edebilirsiniz. SMS ulaşmaması gibi sorunlarda iptal edip, yeniden işlem yapabilirsiniz. HalkBank cebe havale nasıl yapılır?

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Kolay havale yöntemi için iki farklı kanaldan yararlanabilirsiniz. Halkbank CepBank işlemini internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. T.C. kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifrenizle bireysel şubeye ya da mobil uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında Transferler bölümünden Havale seçeneğini seçmeniz ve Cebe Havale kısmını tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan pencere alıcının cep telefonu numarası ile birlikte göndermek istediğiniz tutarı girmeniz istenecektir. Sırasıyla takip edilecek adımlar;

  • Mobil uygulama veya internet bankacılığına giriş yapılır,
  • Menüden para transferleri ekranı seçilir,
  • Cebe havale, cebe para gönderme adımları tercih edilir,
  • Bu ekrandan gerekli bilgileri doldurarak devam edebilirsiniz.

Cep telefonu numarasını doğru girmeniz ekstra önemlidir, çünkü alıcı para çekebilmek için ihtiyacı olan tüm bilgilere telefonuna gelecek olan SMS ile ulaşacaktır. Ayrıca Halkbank cebe havale ücretleri göndermiş olduğunuz tutardan bağımsız olarak her işlem başına sabit olarak alınmaktadır.

Halkbank Cebe Gelen Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Cebe Havale Halkbank

Alıcının parayı çekebilmesi için herhangi bir Halkbank ATM’sini kullanması gerekmektedir. ATM üzerinde Giriş tuşuna basıldıktan sonra çıkan seçenekler arasında Kartsız İşlemler menüsü seçilmelidir. Menü altındaki Havale bölümünden Cebe Havale seçeneğine basılması yeterlidir. Bu kısımda alıcının telefonuna ulaşan SMS’teki bilgiler girilerek para çekme işlemi tamamlanabilir. Alıcı kendi cep telefonu numarasını, gönderilen tutarı ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde girmelidir. İşlem tamamlandıktan sonra bilgi amacıyla hem alıcıya hem de göndericiye tekrar SMS gidecektir. Bazı durumlarda alıcılara cebe havale SMS’leri ulaşmamaktadır. Bu durumda telefonlarının mesaj gönderip almaya açık olduğundan emin olunması gerekmektedir.

  • Herhangi bir Halkbank ATM’sine gidilir,
  • Kartsız işlemler menüsünden para çekme, cebe gelen havale adımları seçilir,
  • Hemen ardından gönderici telefon numarası,
  • Alıcı telefon numarası ve TC Kimlik numarası girilir,
  • Arkasından SMS ile gelen şifre yazılır ve para çekilir.

Halkbank CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank çağrı merkezini arayarak Halkbank cebe havale iptali işlemini gerçekleştirmek istediğinize yönelik talebinizi iletebilirsiniz. Alıcının gönderdiğiniz parayı 24 saat sınırı içerisinde çekmemesi durumunda iade işlemi sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan gerçekleşecektir. Ancak bu durumda işlem ücretinin iade edilmeyeceğini unutmamalısınız. Paranın yanlış numaraya gönderilmesi ya da işlemin iptal edilmesinin istenmesi durumunda ise tüm ücretlerin iadesi sağlanmaktadır. Bu durumda paranın çekilmemiş olması şartı bulunmaktadır.

Halkbank cebe havale yöntemi ile günlük, haftalık ve aylık olarak gönderebileceğiniz üst limitler ve işlem limitleri bulunmaktadır. Aynı zamanda alıcı da bir ATM’den bir saat içinde ancak belli sayıda bu şekilde para çekme işlemi tamamlayabilir. Daha fazla Halkbank Cebe Havale işlemiyle gönderilen para çekilmek istendiğinde farklı ATM’ler denenebilir. Alıcının 18 yaşından büyük olması, telefon numarasının Türkiye’deki bir operatöre bağlı olması şartı bulunmaktadır. Halkbank’tan cep havalesini hafta sonu, gece yarısından sonra ve hatta resmi tatillerde bile yapabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin