google play kredi kartı silme

Google play kredi kartı silme, google play store kredi kartı kaldırma, Google play kart ekleme sorunu nasıl çözülür hakkında bilgiler. Mobil uygulamaların hayatımızı kolaylaştırdığı, bir çok alanda bizlere yardımcı olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Gerek bankacılık sektöründe, gerekse de kamu hizmetlerinde bir çok mobil uygulama ile işlerimizi kolaylaştırıyoruz. Tüm bunların yanı sıra mobil oyunlar da, hayatımızda önemli bir yere sahip. Ancak bazı mobil oyunlar, oyun için satın almalar ve ödemeler ile beraber geldiği için, kredi kartımız hesabımıza ekli olduğunda otomatik satın alımlar yapabiliyor. Tüm bunların önüne geçebilmek için de, kredi kartını hesabımızdan kaldırmamız gerekiyor. Peki Google Play kredi kartı işlemleri nasıl yapılır?

Google Play Kredi Kartı Ekleme Nasıl Yapılır?

Eğer Google Play hesabınıza kredi kartınızı eklemek istiyorsanız, öncelikle Android özellikli cep telefonunuzdan hesabınıza giriş yapmalı ve sol üstte yer alan menüden Hesap – Ödeme Yöntemi Ekle adımlarını takip etmelisiniz. Ekranda karşınıza gelecek yönergeleri takip ederek hesabınıza yeni bir ödeme yöntemi olarak kendi kredi kartınızı ekleyebilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra mobil uygulamalar ve Play Store üzerinden satın alımlarınızı otomatik yapabilirsiniz.Aslında tüm sorunlar da burada başlıyor. İhtiyaç doğrultusunda, müzik uygulamaları veya ödeme yapmamız gereken uygulamalar için kredi kartımızı eklemiş olabiliriz. Daha sonrasında kredi kartını bu ekrandan kaldıramazsak farklı uygulamalarda satın alımlar otomatik olarak yapılabilir ve haberiniz olmadan da çekimler olabilir. Bunun önüne geçebilmek için 3D Secure özelliğini aktif tutmanız yararınıza olacaktır. Eğer Google Play kart kaldırma işlemlerini yapmak istiyorsanız, alttaki adımları takip etmelisiniz.

Google Play Kredi Kartı Silme Nasıl Yapılır?

Google Play Store üzerinden indirip kullanmış olduğunuz uygulamaların içinde yer alan abonelikler, kredi kartınızdan otomatik kesintiler olmasına sebep olabilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için de hesabınızdan ödeme yöntemi olarak eklemiş olduğunuz kredi kartını kaldırmanız gerekiyor. Altta yer alan adımları takip ederek, uygulama içi satın alımlar için yapmış olduğunuz abonelikle ve düzenli ödemeleri iptal edebilirsiniz. Google play store ödeme yöntemi silme işlemleri;

 • Google Play Store’a giriş yapın,
 • Menü – Abonelikler adımlarını takip edin,
 • Abone olduğunuz uygulamaların yanındaki Yönetim butonuna dokunun,
 • Diğer seçeneklerin altındaki adımları takip ederek ödeme yöntemlerini düzenleyin.

Üstteki adımları takip ederek, abone olduğunuz uygulamaların yapmış olduğu düzenli ödemeleri iptal edebilir, kesintilerin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede yapacağınız işlemlerde abone olsanız bile herhangi bir ücretlendirme ile karşı karşıya kalmazsınız.

google play kredi kartı kaldırma

Ödeme yöntemlerinde otomatik kesintilerin tamamen önüne geçebilmek için, eklediğiniz kredi kartını tamamen hesabınızdan kaldırmanız gerekmektedir. Kredi kartını hesaptan tamamen silerek, daha sonra yapılacak abonelikler veya uygulama içi satın almaların tamamen önüne geçebilirsiniz. Kaldırmış olduğunuz kredi kartını daha sonra tekrar ekleyebilirsiniz. Google Play kredi kartı silme işlemleri ise şöyle;

 • Google Play Store’a giriş yapın,
 • Sol üstteki Menü – Hesap yönetimi ekranına giriş yapın,
 • Ödeme yöntemleri ekranından, diğer ödeme yöntemleri alanına geçiş yapın,
 • Ekranda ödeme yöntemleriniz listelenecektir,
 • Listelenen ödeme yöntemlerinden kaldırmak istediğinizi seçin ve hemen altında çıkan Kaldır butonuna dokunarak ekrandaki adımları takip edin.

Tavsiye Bağlantı: Kredi Kartları

Google Play Satın Alma Geçmişi Silme

Google play store üzerinde yapmış olduğunuz satın alma işlemleri için tüm alımlarınız kayıt altında tutulmaktadır. Bu kayıtlar dönem dönem ayrıldığı gibi, istediğiniz şekilde listeleyebilir ve döküman olarak da bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Eğer bu işlemleri silmek istiyorsanız da Google Play satın alma geçmişi silme adımlarını takip etmelisiniz.

 1. Google Play Store’a giriş yapın,
 2. Menü – Hesap adımlarını takip edin,
 3. Ödeme yöntemleri ekranına giriş yapın,
 4. Diğer ödeme yöntemleri ayarları alanından geçmişi temizleyin.

Bu işlemleri takip ederek satın alma geçmişini temizleyebilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin