Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar (ANINDA ONAY)

Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Gelir belgesiz kredi kartı, özellikle de çalışmayan bireylerin tercih ettiği bir kart tipi. Aslında kart tipinden ziyade, banka politikaları ile alakalı bir durum olan belgesiz kredi kartı, bankaların bazı şartları yerine getirildiğinde tüm kullanıcılara verilebiliyor. Bildiğiniz üzere kredi ve kredi kartları gibi kredili ürünlerin ödemeleri, kredi notuna doğrudan etki eden unsurlardan sadece bazıları. Bunun için de öncelikle kredi notumuzu öğrenmek gerekiyor. Bunu ücretsiz ve en kolay yoldan banka çalışanları sayesinde öğrenebilirsiniz. Belgesiz kart başvurusu için bir bankanın şubesini ziyaret ettiğinizi düşünürsek, burada başvurusu sırasında kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşükse tekrar bir başvuru yapmak yerine önce kredi notunuzun yükselmesini bekleyebilirsiniz. Şimdi sizlere yazımızın devamında işsizlere kredi kartı veren bankaları aktaracağız.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alınabilir Mi?

Aslına bakarsanız gelir belgesi, sadece bazı durumlarda talep edilen bir belgedir. Eğer siz bir bankanın müşterisi iseniz ve ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız, o bankanın ürünlerini kullanıyorsanız sizi tanıyor demektir. Sizi tanıyan bir bankaya yapacağınız gelir belgesiz kredi kartı başvurusu daha çabuk sonuçlanır. Bankanın da sizleri tanıdığını düşünürsek, sizlerden defalarca gelir belgesi talep etmeyecektir. Eğer bir kredi kartı ihtiyacınız varsa, öncelikli olarak çalıştığınız bankaları tercih ederek yola koyulabilirsiniz.

Özellikle de maaş müşterisi olduğunuz bankayı tercih ederseniz işiniz çok daha kolay! Banka sizi tanıdığı, size maaş ödediği için zaten aylık gelirinizi biliyordur. Bu gibi bir durumda da rahatlıkla kredi kartı kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Yapacağınız başvurularda limitleri banka çalışanı ile belirlemek, aylık gelirinize en uygun limiti seçmek en mantıklı yollardan biri. Bu sayede kredi kartının onaylanma ihtimali artar. Gelir belgesi hangi durumlarda istenir?

Gelir Belgesi Hangi Durumlarda İstenir?

Herhangi bir bankaya olan borçlarınızı düzensiz öderseniz, kredi notunuz düşer. Kredi notunuz düşüş gösteriyorsa, banka başvuruları daha farklı değerlendirir. Zaten çok fazla bir düşüş varsa otomatik olarak red cevabı verir. Kredi notunun düştüğünü gören banka, başvurunuzu onaylamak için ek teminatlar isteyebilir. Bunlardan en önemlisi de anlayacağınız üzere gelir belgesi. Bu belgenin tamamlanması, bankaya ibraz edilmesi yapılan başvuruların kesin olarak onaylanacağı anlamına da gelmiyor. Maaş bordrosu olmadan kredi kartı sağlayan bankalardan bazıları şunlardır;

 • Odeabank,
 • ING Bank,
 • Yapı Kredi,
 • ICBC Bank,
 • Şekerbank,
 • Anadolu Bank,
 • Enpara.com,
 • Cepteteb.

Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Şimdi sıra geldi belgesiz kredi kartı veren bankaları teker teker listelemeye. Hem belge istemeden kart başvurusu yapmanıza imkan sağlayan bankaları listeleyecek, hem de başvuru adımlarını göstereceğiz. Bu bankaların müşterisi olmasanız da başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Tercihen birebir şubelere giderek kredi kartı başvurusu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar;

Odeabank Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kartı

Odeabank, aynı zamanda Axess kredi kartını kullanmanıza imkan sağlayan bir bankadır. Axess üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde aynı Akbank gibi puan kazanmak istiyorsanız bu kart sizin için harika bir seçenek! Bir çok alandan başvuru yapabiliyor oluşunuz da yine harika bir özellik.

Odeabank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Odeabank Axess kredi kartını kullanmak istiyorsanız yapacağınız işlem son derece kolay. BANKO yazıp, boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı da ilave ederek 8444’e mesaj atarak anında başvuru yapabilir, hemen dönüş alabilirsiniz. Örnek SMS: BANKO 12345678912

SMS haricinde başvuru yapabileceğiniz diğer kanallar;

ING Bank Bonus Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Eğer Bonus özellikli bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız, ING Bonus tam size göre! Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu konusunda öncü bankalardan biri olan ING bank, özellikle de son kampanyaları ile göz doyuruyor. Oldukça düşük faiz oranları ile müşterilerin ilk tercihi haline gelmiş durumda.

ING Bank Bonus SMS ile Kart Başvurusu

Yine diğer bankalarda olduğu gibi, ING Bank Bonus kredi kartına da tek bir SMS ile sahip olabilirsiniz. Dakikalar içinde alacağınız başvuru mesajı sayesinde kredi kartını hemen basılacak ve 10 gün içinde tarafınıza iletilecektir. Bunun için yapmanız gereken tek şey KART boşluk T.C. kimlik yazarak 2205’e SMS göndermek! Örnek SMS: KART 12345678912

 • ING Bank şubeleri ve ATM’leri,
 • ING internet ve mobil bankacılık,
 • ING Bank telefon bankacılığı (0850 222 0 600)
 • https://www.ing.com.tr/ internet adresi.

Yapı Kredi World Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Yapı Kredi bankası da World özellikli kredi kartını kredi notu yüksek olan kişilere belgesiz olarak sunabiliyor. Başvuru sırasında herhangi bir belge talep etmemesi sebebiyle de oldukça sık olarak tercih ediliyor. Özellikle de internet üzerinden anında başvuru yapabileceğiniz gibi, SMS ile de başvuru gönderebiliyorsunuz.

Worldcard İnternetten Anında Başvuru

Yapı Kredi Worldcard, sunduğu ayrıcalıklı hizmetler ile herkes tarafından sıkça tercih edilen kredi kartı tiplerinden birisi. Eğer siz de World özellikli bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız https://www.yapikredi.com.tr/ adresindeki başvuru formunu doldurarak anında SMS alabilirsiniz. Yapacağınız başvurular kredi notunuzun durumuna göre farklı değerlendirme sürelerine tabi tutulabilir.

Aynı zamanda başvuru yapabileceğiniz diğer adresler;

 • Yapı Kredi şubeleri ve ATM’leri,
 • Yapı Kredi internet ve mobil bankacılık,
 • Yapı Kredi telefon bankacılığı (0850 222 0444)

Enpara.com Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kartı

Enpara.com, internet üzerinden dijital bankacılık hizmeti veren bir kuruluş. Sektörün öncüsü olan ve QNB Finansbank iştiraki olan Enpara.com sayesinde gelir belgesi olmadan anında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Zaten dijital bir banka olması sebebiyle başvurular da oldukça hızlı sonuçlanmakta. https://enpara.com adresi üzerinden formu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Belgesiz Evraksız Kredi Kartı Şartları

Belgesiz kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken nokta kredi notunuz olmalıdır. Eğer kredi notunuz, diğer kullanıcılara göre daha düşükse maalesef başvurular olumsuz sonuçlanabilir. Eğer yine de gelir belgesi temin edebiliyorsanız bunu bankaya sunabilir, başvurunun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda yazımızın giriş bölümlerinde de aktardığımız gibi, çalıştığınız bankalara başvuru yapmak onaylanma ihtimalini daha da arttırır. Eğer maaş aldığınız bir banka varsa, bu banka üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Gelir belgesiz kredi kartı alma şartları ise bunlar olarak gösterilebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın