Garanti Bankası Kartsız Para Çekme (ATM’den QR Kod ile)

Garanti Kartsız Para Çekme

Garanti kartsız para çekme yöntemleri, birçok vatandaşımız tarafından merak ediliyor. Bazı durumlarda ve özellikle kartımız yanımızda olmadığında ATM’den para çekmek için farklı yöntemlere başvurmamız gerekebiliyor. Teknolojinin hayatımızda önemli bir yer alması ile birlikte, bankaların da mobil uygulama tarafında yaptığı yenilikler hayatımızı kolaylaştırıyor. Halk arasında kare kod olarak da bilinen QR kod sayesinde, kartımız yanımızda olmasa dahi ATM ve cep telefonumuzu kullanarak para çekebiliyoruz. Elbette bunun için yanımızda cep telefonumuz olmalı ve internet bankacılığını da kullanıyor olmalıyız. Eğer her ikisi de yoksa, ATM’nin kartsız işlemler menüsünü kullanmak gerekecek. Garanti BBVA ATM’den para çekme yöntemlerinin tamamı yazımızda.

Garanti ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kare kod sistemini kullanarak ATM’den para çekmek oldukça kolay. Garanti BBVA mobil uygulamasını cep telefonumuzda kullanıyorsak, ana sayfadaki “Para Çekme” menüsünü kullanarak “QR ile Para Çekme” menüsünden ATM’den para çekebiliyoruz.

Bu işlem sırasında cep telefonumuzun kamerası açılacak ve ATM ekranındaki kare kodu barkod okutur gibi okutmamız gerekecek. Bu işlemi yapan kişinin siz olduğunu doğrulamak için mobil uygulamadan şifreniz ile giriş yapmış olmanız şarttır.

Garanti QR ile kartsız para çekme işlemi;

 • Cep telefonumuzdan Garanti BBVA mobil uygulamasına giriş yapılır
 • Para Çekme menüsünden QR ile Para Çekme adımı seçilir
 • Kamera ile ATM ekranındaki kare kod okutulur
 • Daha sonra çekmek istediğimiz tutar tuşlanır ve işlem tamamlanır

Gördüğünüz üzere işlem bu kadar basit. Kartımız yanımızda olmasa bile, sadece cep telefonumuzu ve Garanti Mobil uygulamasını kullanarak para çekebildik.

Garanti BBVA Kartsız İşlemler ile Para Çekme

Bu yöntem, diğer işleme göre biraz daha zahmetli kabul edilebilir. Neden diyecek olursanız, tuşlamanız gereken birçok bilgi var. ATM’nin hesabınızdan para çektiğinizi doğrulaması için hesap numarası ve şube kodu gibi birçok bilgi istenecek.

Bu bilgilere yine Garanti internet bankacılığı veya mobil uygulamadan ulaşabilirsiniz. Eğer zaten yanınızda cep telefonunuz bulunuyor ve bu bilgilere sorunsuz ulaşabiliyorsanız; kartsız işlemler ile uğraşmak yerine üstteki QR ile para çekme yolunu denemelisiniz.

Garanti Kartsız İşlemler Menüsünden Para Çekme

 • ATM’de “Kartsız İşlemler” veya “Giriş” tuşuna basılır
 • Gelen ekranda önce “Para Çekme” daha sonra “Kendi hesabımdan” seçeneği seçilir
 • Hesap numarası, şube kodu, TCKN gibi bilgiler tuşlanır
 • Cep telefonu ve çekeceğiniz tutar bilgisi girildikten sonra işlem tamamlanır

Garanti Bankası Cebe Gelen Havaleyi ATM’den Çekmek

En sık kullanılan yöntemlerden birisi de bildiğiniz üzere cebe havale yöntemi. Eğer bir kişi size bu yöntem ile para gönderdiyse hem üstteki videoyu izleyerek, hem de alttaki adımları eksiksiz olarak tamamlayarak paranızı çekebilirsiniz. Bu işlem sonrasında cep numaranıza bir de şifre iletileceği için, bu şifreyi de yanınızda bulundurmalısınız.

 • Garanti ATM’den “Kartsız İşlemler” menüsü seçilir
 • “Para Çekme” menüsüne girilir ve “CepBank Para Çekme” adımı seçilir
 • Gelen tutar, cep numarası, TCKN ve şifre girilerek para çekilir

Şubelerden TC ile Para Çekebilir Miyim?

Şubelerden de kartsız para çekebilirsiniz fakat kimlik belgenizin yanınızda olması şarttır. Sadece TCKN bilgisi vererek hesabınızdan para çekmek mümkün değil. Bu gibi işlemlerde kimlik ibrazı zorunludur. Eğer kimlik belgeniz yanınızda ise sorunsuz bir şekilde para çekebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın