Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma

Garanti BBVA sim bloke kaldırma nasıl yapılır? Garanti Bankası, yeni yatırımı sonrası güncellenen adı ile Garanti BBVA olarak hizmet vermeye başlamıştır. Garanti BBVA, dijital anlamda da bir çok yenilik ile müşterilerinin taleplerine en hızlı şekilde cevap vermeyi hedefleyen bankalardan birisidir. Garanti BBVA müşterileri, internet veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden dilediği işlemi gerçekleştirebiliyor. Bazı bankacılık ürünleri bu alanlara tanımlı olmasa da, müşteri hizmetleri veya şubeleri ziyaret ederek online tanımlamaları yapabiliyorsunuz. Garanti BBVA, güvenlik açısından da müşterilerini düşünen bankalardan. Müşterilerinin yapmış olduğu sim kart değişikliği sonrasında, bu işlemi müşterinin kendisinin yapıp yapmadığını öğrenene kadar sim bloke işlemi uyguluyor. Elbette bu geçici bir işlem olup, Garanti BBVA sim bloke kaldırma işlemi de oldukça kısa süren bir işlemdir. Dilerseniz bunu internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, ATM’ler veya müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki Garanti BBVA sim blokesi nasıl kalkar?

Garanti BBVA Sim Kart Bloke Kaldırma

Bankacılık alanında verdiği hizmetler ile adından sıklıkla söz ettiren bankalardan bir tanesi olan Garanti Bankası müşterilerine her alanda oldukça hızlı bir şekilde hizmet vermek adına çaba gösterir. Sıkça yapılan işlemler arasında yer alan sim kart blokesi ile karşılaşan müşteriler bunun ne olduğunu anlamadıklarından dolayı çözü konusunda da sorun yaşayabilirler. Fakat üzülmeyin! Sim kart bloke kaldırma işlemleri artık çok kolay!



Tavsiye Edilen Makale: Sim Kart Blokesi Nasıl Kalkar?

Böyle durumlarda Garanti BBVA sim kart bloke kaldırma işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bilgi sahibi olmanın sonucu olarak da kısa süre içinde işlemleriniz tamamlanır. Genelde kullanılan Garanti Bankası online giriş yollarından herhangi birisi ile işlem yapılamaması halinde meydana gelen bu duruma sim kart blokesi denir. Bazen acil durumlarda online giriş ve işlem onayları açısından can sıkıcı olayların yaşanmasına neden olabilir.

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma

Garanti Bankası müşterisi olduktan sonra kullanmanız için size verilen şifre ve tanımlanan telefon numarasının kullanım kuralları içinde kullanmanız istenir. Bu durumda kullanımınızla alakalı herhangi bir kısıtlama olması söz konusu olmaz. Ama sim kartınızla bazı zamanlarda sorun yaşanması ile birlikte bloke edilmesi durumu ortaya çıkabilir. 

Bunu anlamanız için:

 • Giriş yaparken uyarı almanız
 • İnternet bankacılığına tanımlı telefon numaranızın aktif olmaması
 • Telefon veya sim kart değişimi gibi sorunlardan biri veya birkaçını gerçekleştiriyor olması gerekir. 

Bu durumu yaşayan ve nedeni hakkında bilgisi olmayan kişilerin ilk olarak yapması gereken nasıl bir yol izleyeceklerini bulmak olmalıdır. Neden kaynaklandığını bilmeniz halinde çözüm daha kolay ortaya çıkar.

Garanti Bankası Sim Bloke Nasıl Anlaşılır?

Garanti Bankası tarafından size bir hizmet sözleşmesine göre verilen kartın aniden sim kart blokesi sorunu çıkarması halinde nedenini bulmanız ve çözüm sağlamanız gerekir. Zaten sim kart blokesi uygulaması, işlem yapmaya çalıştığınız sırada banka tarafından alacağınız bir SMS ile öğrenebilirsiniz.

Bunun için:

 • Şubeye gitmek
 • İnternet bankacılığına başvuru yapmak
 • Telefon bankacılığı ile bilgi edinmek şeklinde bazı yolları izleme şansınız olur. 

Bu iletişim yollarının sonucunda ne olduğunu ve nasıl olduğunu anlamak için bilgi almanız gerekir. Bilgi veren kişi size bu durumun neden kaynaklandığını söylemesi gerekir.

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma

Garanti Bankası Sim Bloke Kaldırma

Bloke işleminin kaldırılması için yapılması gereken işlem en yakın şubeye gitmek olmalıdır. Şubeye gitmeniz halinde sim kart blokesi sorununuz için gereken çözümler yapılır. Sim kart blokesi sorununun çözülmesi için telefon numarasının yeniden tanımlanması veya tanımlı numara ile ilgili sorunun ortadan kaldırılması için işlem yapılması gerekir. Ardından yeniden hesabınıza giriş işlemleri yapılır ve onayınız alınır. Son derece kolay bir işlemdir.

Dilerseniz Garanti BBVA şubelerini ziyaret ederek gerekli bilgileri iletebilir, sim blokesini kaldırabilirsiniz. Elbette şubeye gitmek istemiyor olabilirsiniz. Bunun için herhangi bir banka veya kredi kartınızı ve kimliğinizi yanınızda bulundurarak ATM’ler veya online hizmetler aracılığı ile sim kart blokesini kaldırabilirsiniz.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri ile Sim Bloke Kaldırma

Garanti BBVA sim kart blokesi sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gerekenlerden bir tanesi de telefon bankacılığı hattınızı kullanmak olmalıdır. Telefon bankacılığı numarasını aradıktan sonra hemen yaşadığınız durumu anlatmanız ve ardından da gereken onayları vermeniz gerekir. Onaylar verildikten hemen sonra yeniden telefon numarası tanımlanması veya operatör değişikliği durumu kayıt altına alınır. Güvenlikle alakalı bir durum olmadığı anlaşıldığında ise bloke kaldırılır.

Sim Kart Neden Bloke Olur?

Bankadan edindiğiniz internet bankacılığı ve mobil uygulama için tanımlanan bir telefon numarası ve sim kart onayı olur. Bu sayede hesabınızın güvenliği sağlanırken bazı işlemler için de onay vermeniz kolaylaşır. Bu işlemler için tanımlanan telefon numaranızın artık aktif olmaması, telefon veya sim kart değişimi gibi bir durum olması halinde sim kart blokesi uyarısı almanız gerekir. Sim kartınızın bloke edilmesi tamamen sizin ve hesabınızın güvenliği için olduğundan dolayı son derece önemli bir durumdur.

Güvenlik Nedeniyle Bankanın Bloke Etmesi

Bankanın güvenlikten dolayı sim kart uyarısı vermesinin nedenleri güvenlik açığına dayanır. Numara değiştirmeniz, operatör değişimi yapmanız veya farklı bir girişten giriş yapmaya çalışmanız durumunda güvenlik açığı oluşmasını istemeyen banka hemen sim kart blokesi moduna alınarak giriş ve onayların engellenmesi sağlanır. Bu durum sizin için bazen can sıkıcı gibi görünmesine karşılık temelde hesabınızın korunması için son derece gerekli adımlardan bir tanesi olarak kabul edilir. Bankanın hesabınızı korumaması durumunda başınıza gelecek olasılıkların yanında son derece faydalı kalır.

Garanti BBVA Sim Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Garanti Bankası olabildiğince hızlı bir şekilde işlem yapmaya çalışan bir bankadır Şubeye gitmeniz halinde işlem süresi bazen uzayabilir. Yoğunluğa göre normal şartlar altında işlem son derece kısa süren bir işlemdir. Telefon bankacılığı ile kısa sürede tamamlanır. Müşteri hizmetlerine gerekli bilgileri iletmeniz/tuşlamanız durumunda, siz çağrıyı sonlandırana kadar sim kart blokesinin iptal olduğunu görebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

 1. Ebru avatarı
  Ebru

  Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yapamıyorum. Mevcut şifremi doğru giriyor olmama rağmen hata veriyor, lütfen yardımcı olur musunuz?

Yorum yapın