Garanti BBVA IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA IBAN Sorgulama

Garanti BBVA IBAN Sorgulama işlemleri ve garanti iban sorgulama yöntemleri hakkında bilgiler. Garanti BBVA, müşterilerine sunduğu hizmetlerin tamamını internet ve mobil bankacılık üzerinden yönetmelerine izin veren bankalardan birisidir. Özellikle işlerinizi kolaylaştıracak bu yöntemler sayesinde, ilgili işlemi dakikalar içinde internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde şüphesiz en sık kullanılan işlemlerden birisi de EFT ve havale işlemleridir. Bu yöntemleri uygulayabilmek için karşı tarafın IBAN veya hesap numarasına ihtiyaç duyuyoruz. IBAN numarası EFT işlemlerinde ve havalede, hesap numarası yalnızca havale işlemlerinde kullanılan bir metottur. Eğer bir kişiden para transferi almak istiyorsak, bu kişiye IBAn numarasını iletmemiz gerekebilir. Bu sebeple de sizlere Garanti IBAN öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Herkesin sıkça sorduğu sorulardan birisi de IBAN numarası ile hesap bilgileri görünür mü olacaktır. Karşı tarafa IBAN verseniz dahi bu IBAN ile yalnızca para transferi işlemi yapılır. Garanti Bankası IBAN sorgulama nasıl yapılır?

Garanti IBAN Sorgulama

Bankacılık alanında özellikle dijital bankacılık durumlarında ödülleri olan bir banka olan Garanti Bankası işlemlerinde hızlı ve kaliteli olması ile birlikte son derece fazla müşteri edinmiş bankalardan bir tanesidir. Bu bankaların arasında özel bir yere sahip olması işlem çeşitliliğinden de kaynaklanır. Garanti BBVA IBAN sorgulama işlemlerinde de aynı hız geçerli olur. Bankanın hızlı bir şekilde işlem yaptığı alanlardan bir tanesi de IBAN numarası sorgulamaktır. IBAN numarası sorgulamak için birden fazla yol ile üyelerine hizmet veren banka hangi seçenek söz konusu olursa olsun hemen sorgulama işlemlerini yapar. 

Ardından da IBAN numarası konusunda bilgi verir. IBAN numarası olarak bilinen ve bankacılık işlemlerinde her zaman adı geçen bu terimin ne olduğunu henüz bilmeyen kullanıcılar da vardır Bu numara ulusal ve uluslararası alanda kullanılan bir bankacılık kavramıdır. Bankadan açtığınız hesaba dair var olan bilgilerin neler olduğu hakkında bilgi verir. Bu nedenle sıklıkla sorgulaması yapılır.

IBAN numarası öğrenebileceğiniz kanallar;

  • Mobil uygulama veya internet bankacılığı,
  • Telefon bankacılığı, müşteri hizmetleri,
  • Şubeler.

Garanti BBVA IBAN Sorgulama

Bankacılık işlemlerinde kullanılan IBAN numarası bankacılık alanında sıklıkla kullanılan bilgilerden bir tanesidir. Bu şekilde sıklıkla kullanılmasının nedenleri arasında ise genelde çok fazla bilgi içermesi yer alır.

Bu bilgiler:

  • Bankanın uluslararası alandaki kodu
  • Şubenizin kodu
  • Hesap numaranız
  • Güvenlik numarası şeklinde sıralanabilir. 

Tavsiye Edilen Makale: IBAN Numarası Nerede Yazar?

Genelde 11 rakamdan oluşmasına daha sık rastlanmasına karşılık Türkiye’de kullanılanlar 16 haneye kadar artabilir. Bunun için bu bilgiler son derece fazla işlemde kullanılır. Çünkü işlemlerin yapılması için gerekli olan tüm bilgiler tek yerde toplanmış durumdadır.

IBAN no öğrenmek için birden fazla yol olmasına karşılık size en uygun olanı bulmak ve buna göre tercihte bulunmak daha doğru olacaktır. Bankanın şubesinden yapılacak olan sorgulamalar da hemen bilgi edinilmesine olanak tanır. Bilgi edinmek için IBAN sorgulama yapmak istediğinizi şubedeki görevli kişiye söylemeniz yeterli olur. Ardından hemen işlem yapılır ve sorgulama sonucunda IBAN numarası alınır. İşlem için herhangi bir ücret ödenmesi de söz konusu değildir. Çünkü banka sizin adınıza olan bir hesabın detaylarını sizinle paylaşmak için herhangi bir ücret talep edemez.

Garanti BBVA IBAN Sorgulama (İnternetten)

Garanti IBAN Sorgulama

Garanti Bankası işlemleri arasında en sık yer alan kullanım şekli internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı için şubenizden veya telefon bankacılığı aracılığı ile bilgi almanız gerekir. Ardından hemen online menüler aracılığı ile işlem yapmanız mümkün olur. Bankacılık işlemleri konusunda gelişmiş olan Garanti Bankası hemen size bilgi verir. Belli menüler sadece bankadaki hesabınızın detaylarını size sunmak için oluşturulmuştur.

Garanti Bankası IBAN Sorgulama (Müşteri Hizmetleri)

Telefon bankacılığı da kolaylıkla IBAN sorgulaması yapan yerler arasında yer alır. Bu işlem için müşteri temsilcisine bağlanmak ve işlem hakkında bilgi vermek yeterli olur. Ardından hemen gereken bilgileri size sunmak için güvenlik onayından geçmeniz gerekir. Telefon bankacılığından kısa süre içinde bilgilerinizi alabilirsiniz.

IBAN Hangi İşlemlerde Kullanılır?

Garanti müşteri numarası ile IBAN sorgulama istediğinizde birden fazla alanda kullanıldığını fark edebilirsiniz. İki hesap arasında aktarım yapmak için bile yapılması gereken ilk iş IBAN numarası sorgulamak olacaktır. IBAN numarası sayesinde birçok işlem daha kolay bir şekilde tamamlanır.

Bu işlemlerin başında genelde:

  • Bankalar arası işlemler
  • Yatırım işlemleri
  • Uluslararası işlemler ilk sıralarda yer alır. 

Ne Kadar Sürer?

Bu işlemler hangi menüden tercih edilirse edilsin son derece kısa süren işlemlerdir. IBAN sorgulama sıklıkla karşılaşılan işlemler arasında yer almasından dolayı bankacıların da her zaman yaptıkları işlemler arasında yer alır. Bunun için kısa sürede bilgi alabilirsiniz. Garanti Bankası ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın