Garanti BBVA Hesap Kapatma

Garanti BBVA hesap kapatma nasıl yapılır? Garanti Bankası, yapmış olduğu yatırımlar ile de adından sıkça söz ettiren, müşteri portföyü olarak bakıldığında da en zengin kabul edilen bankalardan birisidir. Son yatırımları ile güçlerini uluslararası bir banka ile birleştiren Garanti Bankası, artık adı Garanti BBVA olarak anılacak şekilde güncellenmiştir. Elbette bankalarda yaşadığımız sorunlar veya ihtiyaç dışı kalan banka hesaplarımızı kapatma ihtiyacı duyabiliyoruz. Eğer Garanti BBVA hesap kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, altta sunacağımız seçeneklerden herhangi birini seçerek işlemlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Dilerseniz müşteri hizmetleri, dilerseniz internet bankacılığı, dilerseniz de size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek hesabınızı kapatma talebi oluşturabilirsiniz. Garanti BBVA şubeden hesap kapatmak için Garanti BBVA hesap kapatma dilekçesi istenmektedir.

Garanti BBVA Hesap Kapatma

Türkiye’nin en popüler, en aktif kullanılan, farklı müşteri portföyüne sahip olan bankalardan biri de Garanti BBVA’dır. En çok tercih edilen bir banka da olsa bazen müşteriler farklı nedenlerden dolayı bankada bulunan hesaplarını kapatmak istemektedirler. Bu hesap kapatma isteği sadece Garanti BBVA için geçerli değildir, birçok bankada müşteriler farklı nedenlerden dolayı hesap kapatmak isteyebilir.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Garanti BBVA hesabınızı kapatmak istiyorsanız, öncelikle bu hesabı ne şekilde kapatacağınızı tercih etmelisiniz. Eğer ihtiyaç dışı, birden fazla hesabınız bulunuyorsa bunları doğrudan internet şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda bulunan Garanti BBVA mobil uygulaması ile de rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Garanti Bankası hesap kapatma işlemi için alttaki adımları takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Türkiye’nin banka müşteri sayısı düşünüldüğünde en fazla müşteri kitlesine sahip bankalardan birisi. Gerek mobil uygulamasının güncel olması, gerek internet bankacılığının tüm ihtiyaçlara cevap vermesi gerekse müşteri hizmetine kolay ulaşabilir olmasından dolayı birçok müşterinin ilk adresi banka olarak Garanti BBVA’dır. Ancak bazen de müşteriler kendileri ile ya da banka ile ilgili nedenlerden dolayı da hesaplarını kapatmak istemektedirler. Garanti BBVA bu konuda da müşterilerine farklı kolaylıklar sağlamaktadır. Garanti hesap kapatma için farklı seçenekler vardır: Şubeden, çağrı merkezinden, internet şubesinden(online) ve mobil bankacılık.

Garanti BBVA Şubeden Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin tüm şehirleri ve bazı ilçeleri ile birlikte Garanti BBVA 720 şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Garanti BBVA’da bulunan hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman size en yakın olan şubeye gitmeniz yeterlidir. Burada bankanın müşterilerine tanıdığı bir kolaylık ise şudur: Bankada bulunan hesabınızı kapatmanız için hesabı açtığınız bankaya gitmek zorunda değilsiniz, herhangi bir şubeden de hesabınızı kapatabilirsiniz. Şubeye gittiğinizde hesap kapatma dilekçenizi yazıp, bu yazdığınız dilekçeyi banka personeline işlemesi için vermeniz yeterlidir. Hesap kapatma işlemi için Garanti BBVA sizden herhangi bir ücret talep etmez.

Garanti BBVA’da Bulunan Hesabı Çağrı Merkezinden Kapatma

Garanti BBVA, Türkiye’de bulunan bankalar içerisinde çağrı merkezine en kolay ulaşılan bankalardan biridir. GAranti BBVA’da bulunan hesabınızı kapatmak için ilk olarak 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini aramalısınız. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtikten sonra hesap kapatma isteğinizi temsilciye söylemelisiniz. Bu isteğinizi temsilci yerine getirmek için sizleri güvenliğiniz için birkaç soru soracaktır. Sorular sorulara cevap verdikten sonra müşteri temsilcisi hesap kapatma talebinizi aldım deyip işleminizi yapmaktadır Garanti BBVA’da bulunan hesabınızı çağrı merkezinden kapatmak sadece birkaç dakikalık bir işlemdir.

Tavsiye Edilen Makale: Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Garanti BBVA İnternet Şubesinden (Online) Hesap Kapatma

Bugün birçok müşteri bankalardaki işlemlerini gerçekleştirmek için internet şubesini kullanmaktadır. Garanti BBVA’da bulunan hesabınız kapatmanın yollarından biri de internet şubesini kullanmaktır. Tarayıcınızdan www.garantibbva.com adresine girerek TC kimlik numarası/müşteri numaranız ve önceden belirlediğiniz şifreniz ile ilk adımı gerçekleştirirsiniz. Sayfa açıldıktan sonra üst menüden hesaplar ve ürünler, sonrasında ise hesaplar sekmesi seçilir. Hesaplar sekmesini seçtiğinizde tüm hesaplarınız açılmış olur. Açılan hesaplardan kapatmak istediğinizi seçersiniz. Son olarak ise seçtiğinizi hesabınızda hesap kapatma sekmesini tıklarsanız gelen onayla birlikte işleminiz gerçekleşmektedir. Garanti online hesap kapatma işlemi birkaç tuş ile rahatlıkla yapılabilir.

Garanti BBVA Cepten Hesap Kapatma Mobil Bankacılık

Garanti BBVA Cepten Hesap Kapatma

Teknolojinin sağladığı imkanlar kullanılarak bankalar müşterilerine mobil şube uygulaması seçeneği sundular. Garanti BBVA’da müşterilerine en güncel ve isteklerine cevap verecek bir uygulama ile hizmet vermektedir. Garanti BBVA’da bulunan hesabınızı mobil bankacılıktan da kapatabilirsiniz. 

Bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra T:C kimlik numaranız/müşteri numaranız ve kendi oluşturduğunuz şifre ile giriş yapacaksınız. Açılan sayfadan sol üst köşede hesaplarım ya da varsa ek hesabınız onu seçip hesabımı kapat diyeceksiniz. Garanti bankası cepten hesap kapatma işleminiz saniyeler içinde gerçekleşecektir.

Garanti BBVA’ da Hangi Hesapları Kapatabilirim?

Bankalardaki tüm hesaplarınızı istediğiniz zaman içinde bakiye olmaması durumunda rahatlıkla kapatabilirsiniz. Herhangi bir borç durumu da olmadığında, dilediğiniz anda hesap kapama işlemi yapabilirsiniz. Ancak tek bir hesabınız bulunuyorsa, bu hesabı yalnızca şubelerden kapatabilirsiniz. Bu hesap asıl hesap olarak göründüğünden, ana hesabınız şubeden kapatılır. Garanti BBVA’da bulunan şu hesaplarınızı kapatabilirsiniz:

  1. Garanti BBVA Vadesiz TL Hesabı
  2. Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı
  3. Garanti BBVA Vadeli ve Vadesiz Döviz Hesabı
  4. Garanti BBVA Maaş Hesabı
  5. Garanti BBVA Yatırım Fonu Hesabı
  6. Garanti BBVA Vadeli ve Vadesiz Altın Hesabı

Garnti BBVA’da bulunan bu hesapları yukarıda anlatılan seçeneklerden biri ile kapatabilirsiniz. Hesap kapatma için bazı kurallar vardır. Bu kurallara uygunsa işlemleri yaptıktan sonra hesabınız birkaç gün içinde kapanmaktadır.

1 Yorum

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin