garanti bankası yatırım hesabı nasıl açılır

Garanti Bankası yatırım hesabı nasıl açılır? Garanti yatırım hesabı açma, garanti bankası hesap açmak nasıl olur? Hemen hemen tüm insanlar, yatırımlarını altından sonra bankalar üzerinden düzenlemeyi tercih ediyor. Son dönemlerde dijital imkanların hayatımıza giriş yapmasıyla beraber de her türlü işlemlerimizi bankalar üzerinde rahatlıkla yapabiliyoruz. Yatırımlarımızı da rahatlıkla yönetmemize imkan veren bankalar, çok cazip fırsatlarla paralarımıza değer katıyor. Eğer sizde birikimlerinizi değerlendirmek istiyor, yatırım hesabı açarak birikim yapmak istiyorsanız yazımızı okuyarak yardım alabilirsiniz. Garanti bankası yatırım hesabı nasıl açılır?

Garanti Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Pek çok insan yatırım yapmak için farklı yollar denemektedir. Bu yollardan biri de hisse senedi gibi işlemleri kolaylıkla halledebilmek için yatırım hesabı açmaktır. Yatırım hesabı açabilmek için birçok farklı banka farklı seçenekler sunmaktadır. İşte bu yazımızda “Garanti Bankası yatırım hesabı nasıl açılır?” bununla ilgili detaylı bilgileri aktaracağız. Yatırım hesabı ile yapacağınız işlemler ise çeşitlidir.Yatırım hesabı açarak, İnternet üzerinden bile hesabınızı kontrol edebilir, yaptığınız yatırımları yönetebilirsiniz. Anlık değişimlerden etkilenmeden paranızı kontrol altında tutabilir, çeşitli işlemler yaparak paranızı değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda vadeli hesap açarak da işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Peki Garanti Bankası Yatırım Hesabı Açmak nasıl yapılır?

Yatırım Hesabı Nedir?

Yatırım hesabını genel olarak tanımlayacak olursak; hisse senedi, bono, türev ürünler gibi birçok yatırım ürünlerini kullanabilmek için açılması gereken bir hesap türüdür. Bu hesap türü bankaların bağlı bulunduğu yatırım şirketlerince açılabileceği gibi diğer yatırım şirketlerince de açılabilmektedir. Bu yazımız ile Garanti Bankası Yatırım Hesabı açma konusunda bilgiler vereceğiz.

Garanti Bankası Yatırım Hesabı Açmak

garanti bankası yatırım hesabı açmak

Garanti bankasında yatırım hesabı açmak için gerekli olan belgelerle birlikte şubeye başvuru yapılması gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapabilmeniz için ise bankanın mevcut müşterisi olmalısınız. Eğer Garanti Bankası müşterisi iseniz, İnternet bankacılığı kullanarak hesabınızı açabilirsiniz. Müşteri değilseniz bankaya şahsen yapılan başvurularda istenilen belgeler;

Nüfus cüzdanı fotokopisi, risk bildirimi fonu, alım\satım çerçeve sözleşmesi, yapılacak işlemin sözleşme formu. Tüm bu gerekli evraklarla birlikte yatırım hesabınız açtırıp işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli belgeler;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Risk bildirimi fonu,
  • Alım/satım çerçeve sözleşmesi,
  • Sözleşme formları,
  • Hesap açılış sözleşmeleri,
  • Çeşitli sözleşmeler.

Garanti bankası yatırım hesabı açma adımları aşağıdaki gibidir;

Garanti Bankası Yatırım Hesabı Açma

Şubeye gitmeden tüm işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilmek için diğer bir yol ise Garanti cep ve İnternetten sözleşmenizi onaylayıp hiçbir hesap ücreti ödemeden hesabınızı açıp yatırım işlemlerinize başlayabilirsiniz. Garanti internete giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken şey Yatırımlar > Hisse işlemleri > Hisse senedi hesap açılışı adımlarını izleyerek kolay bir şekilde hesabınızı açabilirsiniz.

Garanti Cebe giriş yaparak hesap açtırmak isterseniz de yatırımlar> hisse işlemleri> hisse senedi hesap açılışı adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. Hisse senedi hesabı açtırabilmek için mutlaka uygunluk testi yaptırmanız gerekmektedir. Uygunluk testi yaptırabilmek için Garanti İnternet‘e girerek yatırım> yatırımcı testleri adımlarını izleyerek testi yaptırabilirsiniz. konu ile ilgili yardım almak için 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Garanti bankasından hisse senedi alım satım işlemi yaptığınız takdirde son 3 aylık işlem hacminize göre avantajlı komisyon oranlarından faydalanmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca istediğiniz zaman ekrandan hisse senedi işlemlerinize yapılan komisyon oranlarınızı görme olanağı da sağlanmaktadır.

Tavsiye Makale: Garanti Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Garanti Bankası sizlere yatırım hesaplarınızı listeleme ve istediğiniz hesabınız üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilme olanakları da sunmaktadır. Vadesiz TL, Vadesiz döviz gibi yatırımlarınızı işlem sırasında blokeye alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Emirlerim adımı ile o güne ait emirleriniz listeleme ve sorgulama, iptal, düzeltme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin