Garanti Bankası Personel Alımı

Garanti Bankası, müşteri portföyü ve verdiği hizmetler ile yapılan araştırmalara göre listelerin başını çeken bankalardan birisi. Yaptığı yatırımlar ve gelişmeler ile de müşterilerin ilgi odağı haline gelmeyi başaran bankalardan birisi. Dünyaca ünlü BBVA finansman şirketleri ile yaptıkları ortaklık anlaşması ile de 2019 yılında adını Garanti BBVA olarak değiştirmiştir. Daha farklı hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti konusunda ilklere oynama hedefiyle de göz doldurmaya başlamıştır. Kariyer hedefleri arasında da Garanti Bankası bulunan kişiler, Garanti Bankası personel alımı 2020 yılında yapılacak mı diye merak ediyorlar. Yazımız ile sizlere Garanti BBVA açık pozisyonları bildirecek, hangi alanda işe girebilirsiniz bir rehber oluşturacağız. Garanti Personel Alımı;

Garanti Bankası Personel Alımı 2020

Garanti BBVA personel alıyor, bu bankada alınan personeller, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve deneyimli personeller olarak 3 ayrı kategoride ele alınıyor. Garanti BBVA personeli olmak isteyen üniversite öğrencileri alternatif iş olanakları ve staj yapma şansına sahipler. Banka sürekli anketler düzenleyerek, personellerin memnuniyetini arttırmaya yönelik tedbirler alıyor. Açık iletişime dayalı olarak gelişen ve sürdürülebilir çözüm ve uygulamalara önem veren Garanti BBVA personel alırken değişime açık olarak kendini güncelleyebilen, müşterilerle iyi derecede empati kurarak çözüm odaklı çalışabilen iletişimi güçlü ve bu işi seven insanlarla çalışmaya dikkat ediyor.Tavsiye Edilen Makale: Banka Sınavları Ne Zaman?

Garanti BBVA personeli olmak için bankanın güncel ilanlarını takip etmek gerekiyor. İş alımında banka, online sınav yapıyor ya da birebir mülakat yapıyor. Bu mülakat başarılı geçerse, görev teklif ediliyor. Mülakatta başarısız olanlar tekrar aynı pozisyonlar için değerlendirilmiyor. Garanti BBVA personel alırken dikkat ettiği hususlardan biri de başarısız olanların aynı pozisyonda tekrar değerlendirilmemesidir.

Garanti BBVA Açık Pozisyonlar Nelerdir?

Garanti BBVA personel alırken yeni mezunlara müfettiş yardımcılığı, bilgi sistem denetleme yardımcısı, müşteri danışmanı ve telefon bankacılığı alanlarında iş fırsatı sunuyor. Garanti BBVA personel alımı yaparken yüzde 80 oranında yeni mezun adaylara ağırlık veriyor. Deneyimli personelleri ise Genel Müdürlük pozisyonlarında ve şube pozisyonlarında değerlendiriyor. Bankacılık alanında deneyimi olanlar, CV hazırlayarak Garanti BBVA personel alımı ile ilgili sayfaya ekleyebilirler. 

Garanti BBVA kariyer sayfalarını da takip ederek size en uygun pozisyonları güncel olarak takip edebilirsiniz. Bu kariyer sayfaları günlük, haftalık hatta saatlik değişimlere bile uğrayabiliyor. Bunu için güncel sayfaları sürekli takip ederek açık pozisyonlar için hemen başvuru yapmalı, ilk mülakata giriş için başvurunuzu hazırlamalısınız.

Garanti BBVA Personel Alımı Şartları Nelerdir?

Garanti BBVA personel alımı için güncel ilanlar takip edilmelidir, bankanın bir parçası olmak isteyen deneyimli insanlar, 4 yıllık üniversite mezunu olmalı ve çok iyi derecede İngilizce bilmelidir. Bankacılığın en önemli aracı olan bilgisayarı ve MS Office programını da çok iyi derece bilmek gerekiyor. Erkek adayların askerliğini bitirmiş olması da şart koşuluyor. Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek ve kendini güncelleyebilecek, yeniliğe açık olan tüm deneyimli personel Garanti BBVA ile şansını deneyebilir.

garanti bbva personel alımları

Şube pozisyonlarında çalışmak isteyenlerin de en az 4 yıllık bir fakülte mezunu olmaları gerekiyor. Ek olarak en az 3 yıl bankacılık alanında çalışmış olmaları şartı da koşuluyor. Yine MS Office programlarına hakim olması, erkekse askerliği bitirmiş olması ve pazarlama/ satış becerilerinin olması gerekiyor. Tüm personelin, müşterilere güler yüzlü davranması ve çözüm odaklı yaklaşması, bankanın en temel felsefesidir. Bu personellerin takım ruhuna ve temposuna ayak uydurabilmesi gerekiyor.

Şube Personellerinde Aranan Özellikler

Alttaki kriterler, şube personeli olarak iş başvurusunda bulunacak kişilerde aranan özelliklerdir. Alttaki kriterleri karşılayan herkes Garanti BBVA için iş başvurusunda bulunabilir. Garanti BBVA personal alma şartları şunlardır;

  • Tercih olarak 4 yıllık üniversiteden mezun kişiler,
  • En az 3 yıllık banka sektörü deneyimi,
  • Microsoft Office uygulamalarını kullanabilen,
  • Erkek personel adayları için askerlik görevini tamamlamış,
  • Pazarlama ve satış becerileri gelişmiş,
  • İletişim ve ikna kabiliyeti yüksek,
  • Takım çalışmasına uygun adaylar değerlendirmeye alınacaktır.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin