Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası müşteri hesabından, Garanti Bankası müşteri hesabına para transferi yaparken havale, Garanti Bankası müşteri hesabından başka bir bankaya para transfer işlemi için EFT kullanılmaktadır. EFT işlemi belirli bir zaman diliminde yapıldığı için, Garanti Bankası müşterileri tarafından ” Garanti Bankası eft saati kaçtır ” sorusu sorulmaktadır. Peki 2018 yılında Garanti Bankası EFT Saatleri nedir? EFT işlemleri saat kaça kadar yapılabilir? Yazımızda saatler ve ücretlerden bahsedeceğiz. Garanti Bankası EFT, başka bankadaki farklı hesaplara bilgisayarlı bir ağ üzerinden para gönderme işlemidir. EFT’lerin online fatura ödemeleri, satın alma ve ödeme işlemleri için artan kullanımı, dijital ağlar üzerinden çok sayıda fatura ve ödemenin yapıldığı, kağıtsız bir bankacılık sistemine yol açmaktadır. EFT sistemleri bu özelliğiyle bankacılık sektöründe büyük bir rol oynamaktadır. Hızlı, güvenli işlemlerin kurumlar içinde veya bankacılık ağları arasında fonların sorunsuz transferini garanti altına almaktadır.

 

Ayrıca şifreli otomatik borç ödeme işlemi olarak da bilinen Garanti Bankası EFT işlemleri, Visa veya MasterCard gibi önemli kredi kartı işlem sistemlerinden biri aracılığıyla gerçekleşen ve otomatik ödeme yapılabilen işlemlere bir alternatif sunar. Bu işlemleri yapmak için saat aralığı önem arz ettiğinden, Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmanız işlemlerinizi sorunsuz halletmeniz açısından kritiktir.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası, 09:00 ile 16.00 saatleri arasında yapılabilen EFT işlemlerini, 2018 yılında ek ücret karşılığında son EFT saatini 17:15’e kadar uzatmıştır. Garanti Bankası EFT saatleri değişikliği ile müşterisini EFT zamanını uzatması ile müşterilerine işlemlerinde kolaylık sağlamıştır. Bu saat aralığı dışında yapılan EFT’ler, ertesi gün EFT saat başlangıcı olan saat 9:00’da transfer yapılan hesaba aktarılmaktadır. Ayrıca cuma günü EFT bitiş saati yani 17:15 ‘ten sonra yapılan EFT işlemleri pazartesi günü en geç saat 09:15’te transfer yapılan hesaba aktarılmaktadır. Başka bankalara aidat, fatura veya kira gibi ödemelerinizi Garanti Bankası hesabınızdan EFT ile yapabilirsinizBir EFT ödemesinin işleme konması için gereken süre, ödeme türüne, EFT işlemini yaptığınız bankaya ve ödemeyi gönderdiğiniz zamana bağlıdır. EFT ödemeniz ortalama olarak birkaç dakika içinde karşı hesaba ulaşacaktır. Ayrıca EFT ödemeleri yalnızca iş günlerinde ve mesai saatlerinde gerçekleşir. İşlemi bu zaman dilimleri dışında yaparsanız, işlem bir sonraki iş gününe kadar banka tarafından başlatılmayacaktır.

Garanti Bankası’nda EFT işlemi yapıyorsanız Garanti EFT saatleri normal bir iş günü ya da yarım gün tatil ilan edilmiş bir gün arasında değişiklik gösterir. Normal iş günlerinde EFT işleminizi saat 09:00 – 17:15 arasında yapmanız gerekmektedir. Yarım gün tatil olan arife günü gibi günlerde ise 09:00 – 11:45 saatleri arasında EFT’nizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatlere bağlı kaldığınız müddetçe para transferiniz gönderdiğiniz hesaba 5 dakika ile yarım saat arasında ulaşacaktır.

Garanti EFT Saatleri ve Sorgulama

İşlemlerinizi belirtilen EFT saatleri içinde yapmanız halinde para hesaba birkaç dakika sonra aktarılmış olacaktır. Ancak bazı durumlarda aradan belli bir süre geçmesine rağmen para transferinin gerçekleşmediğini görebilirsiniz. Ya da işlemin başarılı olup olmadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu durumda Garanti EFT sorgulaması için 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Ya da banka şubeleri aracılığıyla da sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Müşteri danışmanı paranın ulaşıp ulaşmadığını, ulaşmadıysa da nedenini size söyleyecektir. Hatalı bilgi girmeniz, hesabınızda yeterli bakiye olmaması gibi durumlar EFT’nin onaylanmamasına sebep olabilir.

Garanti EFT Ücreti, Garanti Bankası EFT Ücretleri

Garanti EFT Saatleri

Garanti Bankası’nda EFT ücreti seçmiş olduğunuz kanala bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Örneğin banka şubesinde EFT gönderim ücreti gönderdiğiniz tutar ne olursa olsun tutarın yüzde 0.50’si kadardır. ATM kullanarak EFT yapmak istediğinizde 5.50 TL sabit ücret alınacaktır. Ancak ATM’den saat 16:00’ya kadar işlem yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde geç EFT ücreti ödemeniz gerekecektir. İnternet bankacılığı EFT ücreti de sabit olup saat 16:00’ya kadar olan işlemler için 3.50 TL kesilmektedir. Sonrasındaki işlem ücreti ise 6 TL olarak ücretlendirilir. Mobil uygulama üzerinden EFT yapmak istediğinizde ise 2.5 TL sabit ücret ödersiniz. Geç EFT ücreti ise 5 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası EFT saatleri içerisinde yapacağınız en düşük maliyetli EFT işlemini Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı’ndan yapabilirsiniz. EFT işleminizi Garanti Bankası Kredi kartınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Garanti Bankası kredi kartınız ile yapacağınız EFT işleminden %6,5 gibi bir kesinti yapmaktadır. Ayrıca bu EFT işlemi tek çekim olarak hesaplanarak, kredi kart ekstrenize de alışveriş olarak yansımaktadır. Garanti Bankası günlük EFT işlemi üst limitini 250.000 TL olarak belirlemiştir. Garanti Bankası EFT işlemi ücreti, ödemeyi yapma türünüze göre farklılık göstermektedir. Garanti Bankası EFT ücretlendirmesi ise;

Tavsiye Bağlantı: EFT Nasıl İptal Edilir?

  • Alo Garanti ile yapılan EFT işlemleri için 45 TL ile 85 TL arasında,
  • Geç EFT işlemleri için 50 TL ile 90 TL arasında, (üst maddeye göre)
  • Cep Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 3,95 TL,
  • Geç EFT işlemleri için 6,75 TL, (üst maddeye göre)
  • GarantiOne ile yapılan EFT işlemleri için 2,50 TL,
  • Garanti İnternet Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 4,50 TL,
  • Geç EFT işlemleri için 7,50 TL (üst maddeye göre)
  • Garanti Paramatik ile yapılan EFT işlemleri için 10 TL,
  • Geç EFT işlemleri için 10 TL’dir. (üst maddeye göre)

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin