Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

garanti bankası cebe havale

Garanti Bankası Cebe Havale ve Garanti CepBank işlemleri hakkında bilgiler. Garanti Bankası, müşteri potansiyeli olarak ele alındığında ciddi anlamda köklü bankalardan birisidir. En çok müşteri sayısı konusunda da lider olan Garanti Bankası, uluslararası alanda da yatırımlar yaparak adından sıkça söz ettirmektedir. Son zamanlarda yapmış oldukları yatırım ile BBVA bünyesinde hizmet vermeye başlayan Garanti Bankası’nın adı Garanti BBVA olarak değişmiştir. Müşterilerine bir çok alanda öncülük eden banka olan Garanti, cebe havale işlemini de ülkemize getiren ilk bankalardan birisidir. Cep telefonu numarasına para transferi yapmamıza imkan tanıyan bu sistem sayesinde banka hesabı olmayan bir kişiye bile dakikalar içinde para gönderebiliyoruz. Peki Garanti Bankası cebe havale nasıl yapılır? Garanti Bankası Cepbank işlemleri hakkında bilgiler.

Garanti Bankası Cebe Havale Nedir?

Cebe havale işlemi, bir kişinin banka hesabına gerek duymadan yapılan bir para transferi işlemidir. Bazı bankalarda ismi Cepbank, bazı bankalarda cebe havale olarak kullanılmaktadır. İsimler değişiklik gösterse de, hemen hemen tüm bankalarda kullanım şekli aynıdır. Garanti Bankası İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı işle rahatlıkla cebe havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Cebe havale işlemini gerçekleştirdiğinizde, karşı taraf bir bilgi SMS’i almaktadır. Bu SMS’de referans kodu, para çekme şifresi gibi bazı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler sayesinde parayı göndermiş olduğunuz kişi herhangi bir Garanti Bankası ATM’sinin başına giderek, kartsız işlemler menüsünde Cebe Havale menüsünü kullanarak işlemlerini rahatlıkla halledebilir. Peki Garanti Bankası cebe havale işlemi nasıl yapılır?

Garanti Bankası Cepbank Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası CepBank işlemi yapmak istiyorsanız, bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Parayı alacak kişinin böyle bir zorunluluğu olmadığı gibi, aktif kullandığı bir cep telefonu numarası olması yeterli olacaktır. Garanti Bankası müşterisi iseniz cepbank yapabilmek için öncelikle İnternet şubesine giriş yapmalı ve alttaki adımları takip etmelisiniz.

 • Garanti Bankası İnternet bankacılığı veya Mobil şube açılır,
 • Ardından İşlemler ve Para Transferleri adımları izlenir,
 • Para gönderme seçeneklerinin altında yer alan Daha Fazla bölümüne basılır,
 • Cep No’ya Transfer (CepBank) seçeneğine giriş yapılır,
 • Para Gönderme seçeneği işaretlenerek ilgili alanlar resimdeki gibi doldurulur.

Bu bahsetmiş olduğumuz adımları eksiksiz olarak tamamlamanız durumunda para karşı tarafın çekebilmesi için iletilecektir. Resimli anlatımda da bulunan İşlemler alanından göndermiş olduğunuz paranın transfer sürecini inceleyebilir, iptal edebilirsiniz.

garanti bankası cepbank

CepBank işlemini tamamladıktan hemen sonra, karşı taraf Garanti Bankası’ndan bir SMS alacaktır. Karşı tarafı arayarak SMS’in ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilirsiniz. Bu SMS’de kişinin parayı çekebilmesi için gerekli bilgiler ve ATM şifresi bulunmaktadır.

Garanti Bankası Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası CepBank işlemini yanlış yaptıysanız veya tutarı hatalı girdiyseniz, gerçekleştirmiş olduğunuz işlemi anında iptal edebilirsiniz. Elbette iptal işlemini gerçekleştirmek için, karşı tarafın parayı henüz çekmemiş olması gerekiyor. Eğer parayı gönderdiğiniz kişi parayı çekmediyse alttaki adımları takip ederek işlemi iptal edebilirsiniz.

 • Yine üstteki gibi İnternet veya Mobil şubeye giriş yapılır,
 • Para Transferleri, Cep No’ya Transfer (CepBank) seçeneği seçilir,
 • Ardından Para Gönderme menüsünün altında yer alan Hareketler / İşlem İptali seçilir,
 • Karşınıza gelen para gönderme kayıtlarından biri seçilerek, işlem iptal edilir.

Tavsiye Edilen Makale: Garanti Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Garanti Bankası CepBank işlemi iptal etmek istiyorsanız bu adımları izleyebilirsiniz. İptal işlemi sırasında problem yaşıyorsanız dilerseniz Müşteri Hizmetlerini de arayarak cebe havale iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Cebe Gelen Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Eğer Garanti Bankası aracılığı ile CepBank yapılarak bir ödeme aldıysanız, bunu yalnızca Garanti Bankası ATM’lerinden çekebilirsiniz. Garanti Bankası müşterisi olmanıza gerek olmadığından, ATM başında Kartsız İşlemler menüsü veya Giriş tuşuna basarak CepBank – Cebe Havale menüsüne giriş yaparak işleme başlayabilirsiniz.

 • Para Çekme – CepBank – Cebe Havale menüsüne giriş yapılır
 • Parayı gönderen kişinin cep telefonu numarası girilir,
 • Paranın geldiği (kendi) cep telefonu numarası girilir,
 • Kişinin gönderdiği para tutarı girilir,
 • SMS ile aldığınız para çekme şifresi girilir ve para çekilir.

Garanti Bankası CepBank Limitleri Nedir?

Garanti Bankası cepbank işlemleri için de günlük adet ve miktar limitleri bulunmaktadır. Bu limitler, herkes için aynı olduğundan genel olarak kullanılan kurallardır. Garanti Bankası ile CepBank yapmak istiyorsanız, alttaki limitler dahilinde işlem yapabilirsiniz;

 • Garanti Bankası günlük CepBank limiti: 2
 • Haftalık işlem limiti: 4
 • Aylık işlem limiti: 6
 • Günlük maksimum limit: 500 TL
 • Haftalık maksimum limit: 1.000 TL
 • Aylık maksimum limit: 1.500 TL

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın