Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti Bankası çalışma saatleri kaçtır? Garanti BBVA, 1946 yılından beri hizmet veren Türkiyenin önde gelen özel bankalarından bir tanesidir. Müşteri portföyü ve kredi kullandırma oranı baz alındığında lider pozisyonunu uzun süre korumuş, bir çok alanda başarılı olan bir bankadır. Durum böyle olunca da müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilen, şubeleri de yoğun olarak kullanılan bankalardan bir tanesidir. Her ne kadar tüm işlemlerimiz internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden halledilebilir hale gelmiş olsa da, yine de yolumuz bir gün şubede kesişebiliyor. Öte yandan bazı başvuru ve iptal işlemleri de yalnızca şubelerden dilekçe yoluyla yapıldığı için, yüklü para transferi, para yatırma ve çekme işlemleri de ATM’lerden yapılmadığı için mecburen şubeleri tercih etmemiz gerekebiliyor. Peki Garanti Bankası çalışma saatleri nelerdir? Garanti BBVA çalışma saatleri güncel olarak kaçtır, açılık kapanış saatleri neler?

Türkiyede uzun yıllardır hizmet veren ve köklü özel bankalardan birisi olan Garanti BBVA Bankası da belirli mesai saatleri içinde hizmet vermekte ve bu saatlerin dışına çıkmamaktadır. Garanti BBVA açılış saati, Garanti Bankası kapanış saati, Garanti BBVA Bankası öğle arası tatil saati gibi tüm detaylar makalemizde yer alıyor.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti BBVA çalışma saatleri, tüm Türkiyede aynı olup, şubeden şubeye farklılık göstermez. Türkiyenin neresinde olursanız olun bankanın açılış saati, öğle arası ve kapanış saati birbiriyle aynıdır ve bu saatlerin dışına çıkmaları mümkün değildir. Erken öğle arasına çıkma, öğle arası bitmeden şube açılışı gibi durumlar söz konusu değildir. Tamamen dakik bir şekilde çalışan bankalar aynı şekilde kapanışta da aynı durumu sergiler.  • Sabah açılıştan öğle arasına kadar olan çalışma saati: 09.00 – 12.30
  • Öğlen tatili saati: 12.30 – 13.30
  • Öğleden sonra çalışma ve kapanış saati: 13.30 – 17.00

Bu saatler yalnızca hafta içi geçerlidir. Bankalar hafta sonları tamamen kapalı olur ve yarım gün uygulaması bulunmamaktadır. Eğer hafta sonu acil olarak bir işlem gerçekleştirmek için şubelere gitmeniz gerekiyorsa hafta sonu açık banka şubeleri isimli yazımızı okuyarak, cumartesi ve pazar günleri de açık olan şubeleri görebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Cumartesi Pazar Açık Banka Şubeleri

Garanti BBVA Çalışma Saatleri

Garanti Bankası yalnızca hafta içi olmak üzere saat 09:00’da açılıyor. Garanti Bankası çalışma saatlerine baktığımızda bankanın 8 saatlik bir mesai ile çalıştığını söylemek mümkün. Öğle tatilini de göz önüne aldığımızda 7 saat çalıştıklarını görebiliyoruz. Garanti Bankası kapanış saatleri, garanti bankası açılış saatleri kesinlikle tüm illerde ve tüm şubelerde aynıdır. Farklılık göstermeyecektir. Onun için işlerinizi ve planlamanızı bu saatler üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Garanti Bankası şubelerinden bir çok işlem yapılmaktadır. Artık tüm işlemlerimizi rahatlıkla mobil uygulamalar ve internet bankacılığı üzerinden halledebiliyor olsak da, yüklü para transferleri ve para yatırma işlemleri için şubelere başvurmak durumunda kalabiliyoruz. Yine bunların yanı sıra şubelerden yapabileceğiniz işlemler arasında kredi başvurusu, kart başvurusu, hesap açılışı ve hesap kapatma işlemleri yapılabiliyor.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin