garanti bankası avans hesap

Garanti Bankası avans hesap başvurusu nasıl yapılır? Garanti Bankası, Türkiye’de en çok müşteri portföyüne sahip bankalar arasında yer almaktadır. Son dönemlerde yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Dünyaca ünlü finans grubu BBVA ile ortaklık yapısına girerek adını da Garanti BBVA olarak değiştiren banka, müşteri memnuniyeti konusunda oldukça aktif. Her bankada olduğu gibi Garanti BBVA’da da KMH hesabı, bankanın verdiği isim ile Avans Hesap olabiliyor. Garanti Bankası’nın yapmış olduğu kampanyalar arasında avans hesap özellikleri de bulunabiliyor. Bu yazımız ile Garanti BBVA avans hesap hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Avans hesaplar, banka tarafından belirlenen limitlerle ana vadesiz hesabınıza tanımlanabiliyor. Dilerseniz maaş hesabınıza, dilerseniz yeni açacağınız bir hesaba garanti bankası avans hesap başvurusu yapabiliyorsunuz. Peki nedir bu avans hesap? Nasıl kullanılır, limiti nasıl arttırılır, hepsini inceleyelim.

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir?

Garanti Bankası tarafından bir hizmet olan Avans Hesabı aslında kredili mevduat hesabının diğer adıdır. Hesabınızda 0 TL olduğu zaman ve paraya ihtiyacınız olduğu zaman avans almanızı sağlar. Kısa süreli sıcak para ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok önemli bir hizmet olan Avans hesap ile ani para ihtiyacınızı karşılamak için başka yere başvurmanıza gerek yok. Garanti bankası bu hesabı vadesiz hesabınıza bağlar. Bu hesabın amacı kısa vadeli nakit ihtiyacını karşılamaktır. Ne kadar nakit avans çekerseniz o kadar farklı oranda ve geri ödeme süresine göre avans aldığınız parayı geri ödemeniz gerekiyor.Tavsiye Edilen Makale: Garanti BBVA Hesap Kapatma

Örneğin vadesiz hesabınızda O TL olsun ve acil olarak 250 TL nakit paraya ihtiyacınız var diyelim. Hemen bu parayı çekerek, 30 gün sonrasında ödeme yapmayı seçerseniz toplam faiz tutarı olarak 4.27 TL ödemeniz yeterli oluyor. Geri ödemeniz de 255 TL oluyor. Bu durumda 1 ay için uygulanan faiz 1.60 oranında oluyor. Bunun dışında hiçbir ödeme yapmanız gerekmez.

Hesabınızda hiç para yokken 1.500 TL ihtiyacınız olduğu zaman 30 gün sonra ödemek koşulu ile toplam 25.60 TL faiz ve 5.12 TL vergisi ile toplamda 1.530 TL geri ödersiniz. 5.000 TL nakit avans çekmek istediğinizde 30 gün için toplam faiz tutarı 85.33 TL oluyor. Ek olarak vergi ve fonlar da eklendiğinde, 17.07 ile toplanıyor ve toplam 5.102 TL geri ödeme yapmanız gerekiyor.

Garanti Bankası Avans Hesap Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası’nın avans hesabına başvuru yapmak istiyorsanız, banka ile doğrudan görüşebilirsiniz. Bu hesap, zaten hali hazırda kullanmaya devam ettiğiniz hesabın üzerine tanımlanacağı için herhangi bir sorun yaşamadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

garanti bankası avans hesap nasıl kullanılır

Yine aynı banka ATM kartınız üzerinden nakit çekim yapabilirsiniz. Hesabınızda bakiye olmasa bile ATM üzerinden işlem yapabilir, kartınız eğer internet alışverişine açıksa internetten de alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bu işlemler için hesabınızda para bulunmasına gerek yoktur.

Garanti BBVA Avans Hesap Gerekli Belgeler

Avans kredisi alabilmek için gelir belgenizi bankaya götürmeniz gerekiyor. Emekli iseniz emekli aylık tahsis belgesi yeterlidir. Şirketiniz varsa vergi levhası ve gelir vergisi beyannamesi gerekir. Bu belgeleri banka yeni müşterilerden mutlaka talep etmektedir. Fakat bankanın müşterisi iseniz, yeniden belge götürmenize gerek yoktur.

Garanti BBVA Avans Hesap Özellikleri

Garanti Bankası’ndan avans hesap kullanmak istiyorsanız, bu hesabın birden çok özelliği vardır. İnternetten, mobil uygulamadan veya doğrudan Garanti BBVA şubelerinden avans hesaba başvuru yapabilirsiniz. Garanti BBVA KMH özellikleri;

  • Herhangi bir ücreti masrafı yoktur,
  • Çekeceğiniz tutar kadar faiz ödersiniz,
  • İstediğiniz zaman paranız olmasa bile nakit çekebilirsiniz,
  • Tüm Garanti BBVA ATM’lerinden 7/24 para çekebilirsiniz,
  • Paranız olmasa bile EFT, Havale işlemi yapabilirsiniz,
  • İnternetten ödemeler yapabilirsiniz, alışverişe açabilirsiniz,
  • Mobil veya internet bankacılıktan fatura ödemeleri yapabilirsiniz,
  • Limitiniz kadar kredi kullanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Garanti BBVA Yatırım Hesabı

Garanti Bankası Taksitli Avans Hesabı

Avans geri ödemesini 12 aylık taksitlere de bölme şansınız var. Bu hesaptan yararlanmak için Garanti Bankasına mobil SMS ya da internet veya telefon bankacılığı hizmeti aracılığı ile başvurabilirsiniz. Genel olarak tüm tutarlarda avans kredi için garanti bankasının uyguladığı faiz oranı yüzde 1.60’tır. Ancak 7 gün gibi kısa sürelerde bu oran çok düşer. 200 TL için toplam faiz 0.90 TL dir. Mobil bankacılık platformu üzerinden, işlemler> Başvurular sekmesinden avans hesap başvuru sekmesine ilerleyin ve başvurunuzu yapın. Ya da internet sitesinde kredi> avans hesap sekmelerini sırasıyla tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin