Fibabanka Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Fibabanka Hesap Kapatma

Fibabanka hesap kapatma nasıl yapılır? Fibabanka, Türkiye’de 27 Aralık 2010 tarihinde hizmet vermeye başlayan genç bankalardan birisidir. Kısa sürede yaptıkları yatırımlar ve açtıkları şubeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Güncel olarak Türkiye’de 66 şubesi ile 1600’ü aşkın çalışanı bulunan Fibabanka, müşteri potansiyeli ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Bir çok ihtiyaç ve alışveriş kredisi kampanyası ile de müşterilerinin gözünü doyurmayı başarmıştır. Düşük faiz oranları ve kişise özel kredi notuna özel faiz imkanları ile de tercih sebepleri arasında yer almayı başarmıştır. Elbette Fibabanka’da hesap açmak kolay olduğu gibi, mevcut hesabınızı kapatmak da basit işlemler arasından sayılır. Eğer birden fazla Fibabanka hesabınız bulunuyorsa, bir diğerini internet bankacılığı üzerinden saniyeler içinde silebiliyorsunuz. Ancak ana hesabınızı silmek ve komple kapatmak için bazı ekstra başvuru adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Yine de yorucu olmayan bu yöntemleri sizler için tek tek araştırdık ve tek başlık altında topladık. Fibabanka hesabı nasıl kapatılır?

Fibabanka Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Fibabanka, Türkiye’de son yıllarda kurulan bankalar arasında yer almaktadır. Birçok müşteriye hitap eden bu bankada sizin de bir hesabınız bulunuyor olabilir. Ancak son dönemlerde bankaların kullanılmayan hesaplardan hesap işletim ücreti kesmesinden ötürü, Fibabanka hesap kapatma nasıl yapılır sorusunu soruyor olabilirsiniz. Hesap kapatma işlemlerinin öncesi ve sonrasında izleyeceğiniz bazı adımlarla, kullanmadığınız Fibabanka hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kullanmadığınız ekstra ikinci banka hesabınız bulunuyorsa, İnternet veya mobil bankacılık üzerinden Hesaplarım sekmesini kullanarak vadeli veya vadesiz mevduat hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Bu işlem için hesap detaylarına girebilir, ilave ve ihtiyaç fazlası hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Elbette hesabınızın bakiyesi sıfır olmalı ve herhangi bir borç-alacak durumu söz konusu olmamalıdır. Bunun için de Fibabanka hesabı kapatmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için derledik;

Fibabanka Hesabınızı Kapatmadan Önce

Fibabanka’da bir banka hesabına sahipseniz ve bu hesabı bir süredir kullanmıyorsanız, mutlaka bu hesabı kapatmanız tavsiye ediliyor. Çünkü belirtildiği üzere, bankaların hesap işletim ücreti kesmeleri söz konusu olabiliyor. Bu durumda istenmeyen borçlarla karşılaşabilirsiniz.

Fibanka hesabınızı kapatma işlemine geçmeden önce dikkat edeceğiniz noktalar ise;

 • Hesabınıza tanımlı otomatik ödeme talimatlarını iptal etmelisiniz.
 • Hesabınızda herhangi bir borç veya ödeme bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Hesap kapatma işlemlerinde, hesap sahibinin başvuru yapması gerektiğini unutmamalısınız.
 • Hesabınızın kullanılmadığı süreçte bankanız tarafından borç hanesine geçen hesap işletim ücretini bankanıza ödemelisiniz.
 • Hesabınıza tanımlı bireysel emeklilik birikimi bulunuyorsa, bu birikim planını iptal etmelisiniz.

Tüm bu işlem adımlarını uyguladıktan sonra, Fibabanka hesap kapatma talebinizi bankanıza iletebilirsiniz. Hesap kapatma adımları ise şöyle;

Fibabanka Şubeden Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Fibabanka hesabınızı kapatmanızın ilk yöntemi, Fibabanka şubelerine başvuruda bulunmaktadır. Ancak Türkiye’nin her ilinde bankanın şubesi bulunmamasından ötürü, Fibabanka hesabını şubelerden kapatma yöntemi pek fazla tercih edilmiyor.

Fibabanka hesabınızı şube başvurunuz ile kapatma işlemi uygularken izlenen yollar ise;

 • Şubeye hesabın asıl sahibi başvuruda bulunmalıdır.
 • Hesabınızı açtırdığınız Fibabanka şubesine başvuruda bulunmanız gerekebilir.
 • Bankadaki müşteri temsilciniz aracılığıyla hesap kapatma formu doldurmalı veya dilekçe yazmalısınız.
 • Formu veya dilekçeyi bankaya teslim ettikten sonra, banka bu dilekçeyi Fibabanka’nın merkez temsilciliğine gönderecektir.
 • Hesapta borç, ödeme, bireysel emeklilik veya otomatik talimat yer almıyorsa hesap kapatma işlemi Fibabanka merkezi tarafından onaylanır.

Onay işleminin ardından, bankanızın müşteri hizmetleri veya SMS bildirimleri aracılığıyla hesabınızın kapatıldığı tarafınıza iletilecektir.

Fibabanka Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği

Fibabank Hesap Kapatma Dilekçesi

Dilekçe başvuruları, Fibabanka şubesine gitmenize gerek kalmadan hesap kapatma başvurusu yapabilmenizi sağlamaktadır. Örnek bir hesap kapatma dilekçesi bularak ve gerekli dilekçe yazma kurallarına uyarak hesap kapatma talebinizi yapabilirsiniz. Dilekçenizi, Fibabanka’nın merkez şubesine göndermelisiniz. Bankanız dilekçenizi dikkate alarak hesabınızı kısa zamanda kapatacaktır.

…..Fibabanka A.Ş

…… ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

……Bank …… şubesinden açtırmış olduğum ….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasının arz ederim.

Yukarıda örneğini verdiğimiz dilekçeyi yanınızda bulundurabilirsiniz. Bu dilekçeyi hazırlayarak şubeye giderseniz, işlemleriniz hız kazanabilir. Şubede form veya dilekçe doldurmak için işlem sırası beklemez, sıra alarak direkt hazırda bulundurduğunuz dilekçe ile hesap kapatma başvurusu yapabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı ile Hesap Silme İşlemi

Fibabanka’nın internet bankacılığı aracılığıyla sunduğu birçok işlemi bulunmaktadır. Ancak internet bankacılığı ile hesap kapatma işlemlerine henüz Fibabank’ta yer verilmemektedir. Yalnızca hesap kapatma işlemlerinizi internet şubesi aracılığıyla başlatabilme imkanınız vardır. Sonrasında Fibabanka şubelerine şahsi olarak başvurarak veya bankanın merkez şubesine dilekçe göndererek hesabınızın kapattırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Fibabank Hesap Kapatma

Fibabanka’nın müşteri hizmetleri, hesap kapatma başvurularında taleplerinizi değerlendirebilmektedirler. Müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanıp sorunlarınızı dile getirebilir, hesabınızı kapatmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Bu işlemlerde;

 • Bankanızı telefon bankacılığı numarası olan 444 88 88 ile arayın.
 • Müşteri bilgileriniz aracılığıyla müşteri temsilcisine bağlanın.
 • Müşteri temsilcisi aracılığıyla hesap kapatma talebinizi gerçekleştirin.
 • Hesap kapatma işlemlerinden önceki adımları eksiksiz uyguladıysanız, Fibabanka müşteri hizmetleri yetkilisi hesap kapatma talebinizi işleme alacaktır.
 • Daha sonra bankanıza dilekçe göndermeniz veya online olarak kapatma formu doldurmanız talep edilebilir.

Gerekli tüm işlemleri yapmanızın ardından Fibabanka hesabınızı kapattırabilirsiniz.

SMS Başvurusuyla Fibabanka Hesabı Kapatılır mı?

Bazı bankalar tarafından hesap kapatma işlemlerinde SMS başvuruları kabul edilebiliyor. Ancak Fibabanka’nın hesap kapattırma işlemlerinde SMS başvurusu yapılamamaktadır. Bu nedenle belirtilen yöntemler aracılığıyla hesap kapatma taleplerinizi bankanıza iletmeniz gerekmektedir. Banka, hesap kapatma işlemi sonucunda sizleri SMS servisleri aracılığıyla bilgilendirebilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın