Fibabanka EFT Saatleri ve EFT Ücreti

Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka EFT saatleri, diğer bankalar ile karşılaştırıldığında yarım saat kadar daha geç bittiğini söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere EFT işlemi, bir bankanın hesabından farklı bir banka hesabına yapılan para transferi işlemleri anlamına geliyor. Bankacılık işlemlerine bakıldığında ise en yoğun olarak kullanılan işlemler olarak karşımıza çıkıyor. Bankalar da kar amacı güden kuruluşlar olduğu için, bu işlemler de elbette ücretli oluyor. Her bankanın kendi politikaları gereği farklı ücret uygulamaları bulunuyor. Bu yazımız ile Fibabanka EFT saatleri ve EFT ücreti hakkında tüm konulara değineceğiz. Bildiğiniz üzere EFT işlemini EFT saatlerinin dışında kalan zaman dilimlerinde yaparsanız, işlem ilk mesai saatine kadar askıda bekletilir. Bu gibi durumlara takılmamak için yazımızı iyice okuyabilir ve tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fibabanka İnternet BankacılığıÜcretsiz!
Fibabanka Mobil UygulamaÜcretsiz!

Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka EFT Saatleri, sabah 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu saatler, banka tarafından belirlenmiş olan en güncel bilgilerdir. Bu saat diliminin dışında kalan tüm işlemleriniz için ilave ücret uygulanabilir. Banka geç EFT sistemini devreye sokmuşsa, ek ücret ödeyerek geç EFT işlemi yapılabilir. Bunun haricinde bu saatlerin dışında kalan sürelerde EFT işlemi yapmaya çalışırsanız, işlem askıda bekletilecektir.

  • Fibabanka EFT Başlangıç Saati: 09:00
  • Fibabanka EFT Bitiş Saati: 17:00

Fibabanka, EFT işlemleri sırasında kişiden isim – soyisim gibi bilgiler talep etmektedir. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak yazılması gerekiyor. Bunun için de parayı göndereceğiniz kişiden IBAN numarası talep ederken hesap sahibi adı soyadı bilgilerini de eksiksiz almalısınız. Eğer bu bilgileri yanlış girerseniz işlem askıda kalabilir ve iptal etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu da sürecin uzamasına sebep olacaktır. Peki Fibabanka eft ücreti ne kadardır?

Fibabanka EFT Ücreti Ne Kadardır?

Fibabanka, müşteri memnuniyetini ön planda tutan bankalardan birisi. Bu sebeple de aldıkları radikal bir kararla EFT ücretini tamamen ortadan kaldırdı! Yani artık Fibabanka EFT ücreti yok! İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan EFT işlemlerinde hiçbir şekilde vergi ve işlem ücreti kesilmiyor. Diğer telefon, şube gibi kanallardan yapılan EFT işlemleri için ise bazı komisyonlar alıyorlar. Alttaki tablodan ulaşabilirsiniz.

EFT KanalıFibabanka EFT Ücreti
Fibabanka Şubeden Yapılan EFT45 TL
Fibabanka Çağrı Merkezi ile Yapılan EFT35 TL
Fibabanka İnternet BankacılığıÜcretsiz!
Fibabanka Mobil UygulamaÜcretsiz!

Fakat bu ücretler, swift işlemleri ile aynı değildir. Fibabankada yapılan Swift transfer işlemlerinde banka bu transfer için farklı ücretler uygulamaktadır. Fibabanka Resmi İnternet Sitesi üzerinden tüm ücretlendirmeler ve vergi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Fibabanka EFT Nasıl Yapılır?

Fibabanka EFT saatleri içinde yapacağınız işlemler, gün içinde yarım saat içinde karşı tarafın hesabına ulaşır. EFT saatlerinin dışında kalan zaman dilimlerinde işlem bir sonraki mesai saatine kadar askıda bekletilir. EFT işlemini yapabilmek için internet bankacılığı ve mobil uygulamadan Transferler adımına giriş yapabilir, karşı tarafın IBAN numarasına para gönderebilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir.

EFT işlemlerini internet bankacılığı veya mobil uygulamadan yapmanız durumunda herhangi bir ücret veya komisyon ödemesi yapmıyorsunuz. Bu yüzden işlemlerinizde öncelikli olarak mobil uygulamaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın