Faizsiz nakit avans veren bankalar, faiz olmadan kmh, faizsiz kmh veren bankalar, helal nakit avans veren bankalar, nakit avans hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankalar, sunmuş olduğu ürünlerle tüm tüketicilere nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bir çok imkan tanımaktadır. Bunlardan en hızlı ve kolay olanı ise KMH, bir diğer adıyla da nakit avanstır. Kredi veya banka kartınız ile ATM’lerden kolaylıkla çekebileceğiniz nakit avans sayesinde tüm nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde giderebilirsiniz. Elbette tüm bankacılık ürünlerinde olduğu gibi nakit avansta da bir bedel bulunuyor. Kullanmış olduğunuz nakit üzerinden belirli bir faiz oranı ile faiz işletilerek tarafınıza sunulan nakit para, faiz ilavesi ile beraber geri ödeniyor. Ancak bankalar da bazı dönemlerde kampanyalar yaparak sıfır faizli nakit avans ve helal nakit avans konusunda müşterilerine yardımcı olabiliyor. Peki faizsiz nakit avans veren bankalar hangileridir?

Tavsiye Makale: Öğrenciye Kefilsiz Kredi !!!

Faizsiz Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, adı üzerinde kredi kartımızdan dilediğimiz zaman çekebileceğimiz nakit bir para anlamı taşıyor. Kredi kartının limitleri doğrultusunda kartımızdan dilediğimiz zaman nakit çekim yapabilir, belirli faiz oranları karşılığında nakit para kullanımı sağlayabiliriz. Bazı durumlarda alışveriş sırasında, acil nakit ihtiyaçlarımız olduğunda kredi kartını kullanamadığımız zaman ATM’ler yardımı ile dakikalar içinde nakit avans kullanabiliyoruz.Elbette nakit avans kullanabilmek için de bazı koşullar sağlanmış olmalı. Örnek vermek gerekirse, daha öncesinde yaşamış olduğunuz bir ödeme düzensizliği sonucunda siciliniz olumsuz etkilenirse kredi kartınız nakit avans işlemlerine kapatılabiliyor. Bu durum nadir görülüyor olsa da, yine de başımıza gelebilecek bir durumdur. Peki faizsiz nakit avans kullanmak mümkün müdür? Faiz olmadan kredi kartından para çekilir mi? Kredi kartından nakit çekim yaparken faiz uygulamayan bankalar hangisi, hep beraber inceleyelim.

Sıfır Faizli Taksitli Nakit Avans 2019

BANKANAKİT AVANS TUTARIFAİZ
Garanti BankasıAylık 65 TL’ye kadar0 TL
Ziraat Bankası10 Bin TL’ye kadar0 TL
Katılım BankalarıDeğişebilir0 TL
Akbank1500 TL’ye kadar0 TL

Sıfır faizli taksitli nakit avans kullanmak istiyorsanız, her bankanın bu gibi bir uygulama yapmadığını bilmenizde fayda var. Yukarıda vermiş olduğumuz tablo, belirli başlı bankalar hakkında ufak bir bilgi verme amacıyla eklenmiştir. Eğer nakit ihtiyaçlarında nakit avans kullanmak istiyorsanız üstteki tablodan yardım alabilirsiniz. Bazı bankalar, belirli dönemlerde müşterileri için özel kampanyalar yaptığı gibi, katılım bankaları ise direkt olarak faizsiz nakit avans hizmeti sağlayabiliyor. Ancak normal bankalardan daha farklı bir çalışma sistemi olduğu için, öncelikle bu bankalarla çalışıyor olmanız gerektiğini de hatırlatmalıyız. Yazımızın devamında ise faizsiz nakit avans veren bankaların kampanyalarından söz edeceğiz.

Tavsiye Makale: Taksitli Nakit Avans Nedir?

Faizsiz Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar 2019

Yazımızın ilk bölümlerinde, bankaların bazı durumlarda kampanyalar yaparak müşterilerine sıfır faizli nakit avans sağladığından bahsetmiştik. Ancak nakit avans kullanmak istiyor ve bunu faiz ödemeden yapmak istiyorsanız, belirli limitlerin dışına çıkamayacağınızı bilmelisiniz. Eğer faiz oranları sizin için uygun geliyorsa, faizli olarak kredi kartı limitinizin tamamı kadar da nakit avans kullanabilirsiniz.

Genel olarak bakıldığında kredi kartı limitleri ile nakit avans limitleri tamamen aynıdır. Eğer kredi kartınızdan hiç harcama yapmadıysanız ve kart limitiniz 10.000 TL olduğunu düşünürsek, ATM’ler aracılığı ile kredi kartınızdan 10 Bin TL tutarında nakit avans çekebilirsiniz. Faizsiz nakit avans kullanmak istiyorsanız yazımızın devamında yer alan banka kampanyalarını inceleyebilir, tablolardan yardım alabilirsiniz.

QNB Finansbank CardFinans Ücretsiz Nakit Avans

faizsiz nakit avans

QNB Finansbank, müşterilerin kredi kartı limitlerine göre bazı oranlarda taksitli nakit avans kampanyası belirlemiştir. Bu kampanya için net bir tutar söylemek doğru olmayacağından, müşteri hizmetlerini arayarak faizsiz nakit avans kullanabileceğiniz tutarı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için aktif bir CardFinans kullanıcısı olmanız gerektiğini unutmayın.

Akbank Axess Faizsiz Nakit Avans 2019

faizsiz nakit avans

BANKANAKİT AVANS TUTARIFAİZ
Akbank1500 TL’ye kadar0 TL
Akbank1500 TL ve üzeri%2.25

Şüphesiz ki en iyi faizsiz nakit avans kampanyası şuan için Akbank’ın uygulamış olduğu kampanyadır. Eğer Akbank’tan aktif bir Axess kart kullanıcısıysanız, 1500 TL’ye kadar kullanacağınız 2 veya 3 taksitli nakit avans çekimlerinden hiçbir ücret ve faiz alınmıyor. Axess’in bu kampanyasına internet üzerinden veya SMS ile katılım sağlayabilir, anında onay alarak nakit çekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kampanya katılım koşulları ve diğer tüm detaylar hakkında bilgi almak için Axess resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nereye Ödenir?

Kredi kartınızdan çekmiş olduğunuz taksitli nakit avans, taksit sayıları ve tutarlar belirlendikten sonra, çekim yaptıktan sonraki ilk ekstrenize yansıtılır. Yapmış olduğunuz bu nakit çekim, aynı bir kredi kartı harcaması gibi ekstrenize yansıyacağı için hesap kesim ve son ödeme tarihleri aynı şekilde geçerli olacaktır. Hesap kesim tarihinden bir gün önce nakit çekim yaparsanız, takip eden ilk son ödeme tarihinde ödeme yapmanız gerektiğini unutmayın. Bunun yanı sıra hesap kesim tarihini gözeterek bir sonraki ödeme tarihine kadar ödemeyi atlatabilirsiniz. Ödemeler yine aynı şekilde ATM’ler, internet bankacılığı ve banka şubelerinden yapılabilir.

6 YORUMLAR

    • Hesap kesim tarihine göre durum değişir. Hesap kesim tarihinden sonra çekim yapıldıysa ödeme bir sonraki aya kalır.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin