Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar (Tüm Bankalar)

Faizsiz Nakit Avans

Faizsiz nakit avans, birçok kişinin ilk tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere kredi kartları, artık hayatımıza tamamen giriş yapmış durumda. Günlük ödemelerden, fatura ödemelerine bir çok alanda kredi kartlarını kullanıyoruz. Özellikle taksitli alışveriş konusunda ilk tercihimiz olan kredi kartları sayesinde bir çok işlemi öteleyebildiğimiz için de ödemeleri oldukça kolay olmuş oluyor. Fakat bazı durumlarda taksit veya öteleme işlemleri çok yüksek faizler alabiliyor. Helal bankacılık adı altında da bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için faiz ödemek istemeyen kişiler daha çok bu yöntemleri tercih ediyor. Hemen hemen tüm bankalar, bazı dönemlerde faizsiz kampanyalar yaparak müşterilerin ilgi odağı haline geliyor. Eğer siz de faiz ödemeden nakit avans kullanmak istiyorsanız yazımızdaki detaylara göz atabilirsiniz.

Aynı zamanda sadece kredi kartından çekeceğiniz nakit avans değil, bankalardan başvuru yapacağınız kredileri de faizsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sistemin adı katılım bankacılığı olarak anılıyor ve faiz yerine katkı payı ödemesi yapıyorsunuz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız da helal kredi isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Faizsiz Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, kredi kartımız ile ATM’den para çekmek anlamına geliyor. Kredi kartı kullanıyorsanız, limit bilgisinin yanında nakit avans limiti olarak bir ibare daha görmeniz mümkün. Çoğu banka, kredi kartı limiti ile nakit avans limitini birbirine eş olarak ayarlıyor. Yani harcama yaptığınızda genel limitinizden düştüğü için, atmden çekebileceğiniz nakit avans da kredi kartınızın kullanılabilir limiti kadar oluyor ve bunu aşamıyorsunuz.

Bankalar, ATM’lerden nakit avans çekebilmeniz için zaman zaman bir çok kampanya sunabiliyor. Bu kampanyalardan en önemlisi de bir çok kişinin tercih ettiği faizsiz nakit avans kampanyaları olarak karşımıza çıkıyor. Eğer kredi kartınızın nakit avans özelliği açık değilse, bu kampanyalardan faydalanmanız mümkün olmuyor. Bunun için de bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak nakit avans kullanımını açmanız gerekiyor.

Sıfır Faizli Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar Hangileri?

BANKANAKİT AVANS TUTARIFAİZ
Yapı Kredi BankasıAylık 3.000 TL’ye kadar0 TL
Garanti BBVAAylık 65 TL’ye kadar0 TL
Ziraat Bankası10 Bin TL’ye kadar0 TL
Akbank1500 TL’ye kadar0 TL
Katılım BankalarıKredi kartı limitiniz kadar0 TL

Sıfır faizli taksitli nakit avans kullanmak istiyorsanız, üstteki tablodaki bankaları tercih edebilirsiniz. Bu bankaların yanı sıra, katılım bankalarının tamamından faiz olmadan nakit para çekimi yapabileceğinizi biliyorsunuzdur. Eğer herhangi bir katılım bankası ile çalışıyorsanız, kredi kartı başvurusu yaparak faizsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti BBVA
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Halkbank
 • VakıfBank
 • DenizBank (Kobi)
 • Türkiye Finans

Faizsiz Bankacılık Hizmeti Olan Katılım Bankaları

 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar

Aslında hemen hemen tüm bankaların, belirli tutarlarla sınırlı kalacak şekilde bazı zamanlar nakit avans kampanyası yaptığını söylemiştik. Kredi kartını kullandığınız bankanın güncel olarak böyle bir kampanyası olup olmadığını internet sitesinden veya müşteri hizmetlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çekim işlemini de müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Bazı bankalar, nakit çekimlerde faiz işlemi uygulamıyor olsa da, işlemi taksitli olarak yaptığınızda faiz işletebiliyor. Örnek vermek gerekirse taksitsiz olarak ATM’den 1.000 TL çekerken faiz ödemiyorsunuz fakat bu çekimi taksitli olarak yaptığınızda aylık faiz oranı işleyebiliyor. Bu gibi farklılıkları da müşteri hizmetlerinden öğrenmeniz gerekiyor.

Nakit Avans Limiti: ATM’den çekebileceğiniz nakit avans, bankalara göre değişiklik gösterebilir. Kimi banka tek seferde 1.000 TL’ye izin verirken, başka bir banka 10.000 TL’ye kadar izin verebilir. Ancak çekebileceğiniz tutar, kredi kartı limitinizin üzerinde olamaz.

Yapı Kredi Faizsiz Nakit Avans

Yapı Kredi Faizsiz Nakit Avans

Sıfır faizli ve taksitli nakit avans kullanabileceğiniz bankalardan birisi Yapı Kredi. Eğer Yapı Kredi bankasında World kredi kartı sahibi iseniz, çekebileceğiniz nakit avans limitlerini internet bankacılığı veya mobil uygulamadan öğrenebilirsiniz.

İsterseniz cep telefonunuza World mobil uygulamasını indirebilir veya World’ün resmi internet sitesi üzerinden de gerekli taksitli nakit avans hesaplamalarını yapabilirsiniz. Nakit avans çekimini ATM’den nakit olarak yapabilir, isterseniz müşteri hizmetlerini arayarak hesabınıza aktarılmasını da isteyebilirsiniz.

QNB Finansbank CardFinans Sıfır Faizli Nakit Avans

Kredi kartınızın limitinin tamamı kadar nakit avans çekimini QNB Finansbank sayesinde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bankanın aktif olarak faizsiz kampanyası olmasa da, müşteriye özel sunmuş olduğu kampanyalar ile faiz ödemeden nakit çekmenize imkan tanıyabiliyor. Dilerseniz masrafsız bankacılık örneği olan Enpara.com’u da kullanabilirsiniz.

Enpara yeni çıkarmış olduğu kredi kartı hizmetini tamamen ücretsiz ve masrafsız sunuyor. Yıllık kart aidatı olmadığı gibi, bir çok işlemi de ücretsiz olarak yapmanıza imkan sağlıyor. İsterseniz Enpara.com resmi internet sitesinden hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Axess Faizsiz Nakit Avans

BANKANAKİT AVANS TUTARIFAİZ
Akbank1500 TL’ye kadar0 TL
Akbank1500 TL ve üzeri%2.25

Güncel kampanyalara göz attığımızda, en cazip kampanyalardan birisi de Akbank’ın sunmuş olduğu kampanya. Akbank, limitin tamamı kadar olmasa da; kredi kartından yapacağınız nakit çekimlerin 1.500 TL’ye kadar olan kısmından herhangi bir faiz talep etmiyor. 1.500 TL’yi geçen kısım için ise aylık maliyet ve faiz hesaplaması yapılıyor.

Güncel kampanyalar hakkında detaylı bilgi edinmek ve kampanyalara katılım sağlayabilmek için Axess resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Katılım Bankalarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Katılım bankalarının ismi ve çalışma şekli farklı olsa da, herkes herhangi bir banka ile çalıştığı gibi katılım bankaları ile çalışabilir. Yapmanız gereken şey internetten veya şubelere giderek hesap açmak olacaktır. Bu bankalar da kredi ve kredi kartı değerlendirmelerini kredi notuna göre yaptığından, başvuru sürecinden geçmeniz muhtemel.

Eğer kredi notunuzda herhangi bir problem yoksa, banka siciliniz düzgünse sorunsuz bir şekilde kredi kartı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi başvurusu yaparak faizsiz bankacılığın tadını çıkarabilirsiniz. Başvuruları internetten de yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nasıl Ödenir?

ATM’den veya müşteri hizmetleri aracılığı ile nakit avans kullandıysanız, bunun ödeme planı SMS ile bildirilir. SMS ile bildirilmiyor olsa bile, çekim kredi kartından yapılacağı için internet bankacılığını kullanarak kart hareketlerini sorgulayabilirsiniz. Kart hareketlerinde çektiğiniz tutar tek seferde gösteriliyor olsa da, kart detayı bölümüne erişerek “Taksitli İşlemler” menüsünü kullanabilirsiniz.

Taksitli işlemler menüsünde, ödemeniz gereken tüm taksitler yazar. Gelecek dönem ekranına geçiş yaptığınızda, Nakit Avans bölümünde çekmiş olduğunuz paranın ödeme tutarı yazacaktır. Bu tutar ayrı ayrı değil, kredi kartı ekstresi ödenirken toplam harcama tutarı ile birlikte ödenecektir. Eğer aylık olarak kredi kartınızın asgari tutarına ödeme yapıyorsanız, bu şekilde ödeme yapmaya da devam edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Eray Aydın avatarı
  Eray Aydın

  Faizsiz nakit avans çektim, ödeme bir ay sonra mı olacak?

  1. Mert avatarı
   Mert

   Hesap kesim tarihine göre durum değişir. Hesap kesim tarihinden sonra çekim yapıldıysa ödeme bir sonraki aya kalır.

 2. mustafa mert avatarı
  mustafa mert

  Faiz olmadan nakit avans çekmek istiyorum her banka bunu sağlar mı?

  1. Mert avatarı
   Mert

   Her banka faizsiz nakit avans vermiyor.

 3. Jaleusluer avatarı
  Jaleusluer

  Faizsiz nakit avans çeksem ödemesi ne zaman başlar bunun?

  1. Mert avatarı
   Mert

   Bir sonraki ekstre tarihinde başlar.

Yorum yapın