faizsiz kredi kartı veren bankalar

Son zamanlarda bankacılık adına en fazla ismini duyduğumuz unsurlardan birisi de faizsiz kredi kartları olmuştur. Faizsiz kredi kartları; ülkemizde katılım bankaları tarafından kullanılan ve alışveriş yapma ya da nakit kullanabilme özelliği taşıyan bir kredi kartı türü olmaktadır. Bu tür, diğer bankalardaki kredi kartı özelliklerinin aksine faizsiz bir özelliğe sahip olduğu için, kullanıcılarının da dikkatini çekmektedir. Bu noktada da faizsiz kredi kartı veren banka sayısı 2019 senesinde çok daha fazla artış göstermeye başladı. Hem devlet hem de özel yapılı bankaların bu kartları kullanıcılarına tanıması, ortaya gerçekten de nakit tüketimi açısından farklı bir değerlendirme çıkarmış durumda. Peki faizsiz kredi kartı veren bankalar hangileridir? Hangi bankalardan faiz olmadan kredi kartı alabilirim?

Tavsiye Bağlantı: Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Nedir?

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mıdır?

Kredi kartı kullanmak isteyen ancak yüksek faiz oranlarından dert yakınan veya faizli ürün kullanmak istemeyen banka müşterileri, katılım bankalarının hizmetlerinden birisi olan faizsiz kredi kartı sistemlerinden faydalanmak istiyor. Genellikle katılım bankalarının sunmuş olduğu ürünlerden biri olduğu için, normal bankalarda faizsiz kredi kartı kullanmak pek mümkün olmayacaktır. Faizsiz kredi kartları hakkında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da mevcut.Piyasada yer alan bazı masrafsız kartlar, bu kartların faizsiz kredi kartı olduğu anlamını taşımıyor. Faizsiz olan kartlarda, aylık ödemeler veya taksitler herhangi bir faiz işletilmeden uygulanabiliyor. Masrafsız kartlar ise işlem ücreti almayan, kredi kartı aidatı almayan kartlar olarak tarif edilebiliyor. Bu sebeple faizsiz kart almadan önce dikkat etmeli, kredi kartı içeriğini detaylı olarak öğrenmelisiniz.

Faizsiz Kredi Kartları ve Bankalar

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Faizsiz kredi kartı veren bankalar sadece katılım bankalarıdır. Katılım bankalarının dışında ücretsiz kredi kartı veren bankalar daha çok kart ücreti almayan, yıllık kart aidatı uygulamayan bankalar olarak gösterilmektedir. Faizsiz kredi kartları ise şunlar;

 • Albaraka,
 • Kuveytturk,
 • Türkiye Finans,
 • Vakıf Katılım,
 • Ziraat Katılım

bankaları olarak gösterilmektedir. Bu bankaları tercih ederek kredi kartı başvurusu yapabilir ve herhangi bir kart aidatı ödemek durumunda kalmazsınız. Bu bankalar hakkında daha çok bilgi alabilmek adına altta yer alan tabloyu inceleyebilir, size en uygun gelen kredi kartı türünü seçebilirsiniz.

Banka ve KartTaksitNakit AvansYıllık Ücret
Ziraat Bankası Filika KartVarYokYok
VakıfBank VKartVarYokYok
Albaraka Türk World KartVarVarYok
Kuveyttürk Sağlam KartVarVarYok

Faizsiz Kartlarda Nakit Çekim İmkanı

faizsiz kredi kartı 2019

Her kredi kartında olduğu gibi faizsiz kredi kartlarında da nakit çekim imkanları bulunmaktadır. Aylık olarak yapmış olduğunuz harcamalar üzerinden belli bir oranda nakit çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu oranlar da genellikle %10 ve %20 düzeyinde miktarlar olmaktadır. Bu limitler doğrultusunda faizsiz kredi kartlarınızda da nakit çekimlerini rahatlıkla gerçekleştirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Bunun dışında da kredi kartlarında istediğiniz her türlü ürünü rahatlıkla satın alacağınız da söylemeliyiz. Normal bir kredi kartı ile eş değer bir yapıya sahip olan faizsiz kredi kartları sayesinde, sıkıntısız bir şekilde alışveriş düzenlerinizi oluşturma şansı sizleri bekliyor olacaktır.  

Faizsiz kredi kartında nakit avans yöntemi bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Bunun için kredi kartını seçmeden önce üstteki tablodan yardım alabilir, kartınızın tüm özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Kredi Kartı Ödeme Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Gecikirse Ne Olur?

Adı üstünde faizsiz kredi kartı borçlarında, aylık hesap özeti geldiğinde o borçların tamamının ödenmesi gerekmektedir. Bu kartlarda asgari ödeme tutarı ise bulunmamaktadır. Borcun tamamının ödendiği zaman, ödenmeyen borç var ise onun gecikme cezası da kartınıza yansıtılmış olunuyor. Bu konuda detaylı bilgileri bankalarınız ile iletişime geçerek de edinebilirsiniz. Çünkü birçok banka yönetimi, bu tarz bir uygulamada kendilerine has geliştirdiği sistemler üzerinden de ilerlemeyi tercih etmektedir. Bu da ortaya değişik ödeme biçimlerini de çıkarabilir. Ancak faizsiz kredi kartlarında asgari ödeme tutarının olmadığını genelleme yaparak belirtmemiz mümkün olacaktır. Her kredi kartında olduğu gibi faizsiz kartlarda da borcunuzu ödememezlik yapmamalısınız.  

Faizsiz Kredi Kartı Puan Kazanımı ve Kullanımı

Faizsiz kredi kartları veren bankalar yalnızca Katılım Bankalarıdır.

Bu bankalar üstte de listelendiği gibi;

 • Albaraka,
 • Kuveytturk,
 • Türkiye Finans,
 • Vakıf Katılım,
 • Ziraat Katılım

bankalarıdır. Ancak bankaların tamamı nakit avans ve puan kullanım imkanı tanımıyor. Bu sebeple bazı bankaların kartlarından nakit çekim yaparken, bazı banka kartlarından ise yapamıyorsunuz. Ancak genel olarak bakıldığında ise tüm kredi kartlarının puan kazandırdığı ve daha sonra bu puanların üye iş yerlerinde harcandığını söyleyebiliriz.

Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki, her kredi kartında olduğu gibi sizlerin bu tarz bir kart kullanımında da sorumluluk bilincini göz önüne alarak ilerlemeniz gerekmektedir. Bu hususu her zaman birinci planda tutmalısınız. Çünkü faizsiz kredi kartlarında banka yönetimleri, diğer oluşumlarında olduğu gibi sıkı bir denetim ile takip işleyişini devreye sokmaktadır. Bu sebepten dolayı da kredi kartı borçlarını günü gününe ödemeniz, kredi puanınızı da her zaman yüksek tutmuş olacaktır. Bu sebepten dolayı, sorumluluk bilinciyle hareket ederek adımlarınızı o şekilde yönlendirmenizi öneriyoruz. Bu sayede faizsiz kredi kartının yararlarından çok daha hızlı bir şekilde faydalanma şansı da bulacaksınız.

1 Yorum

 1. Yıllardır bankalardan beklediğimiz olaydı aslında faizsiz bir şekilde nakit verecek kredi kartı. Çünkü halkın ne durumda olduğunu herkes görüyor, bunun en iyi farkında olanları ise bankalar!

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin