ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarına kredi, ev hanımlarına özel kredi, çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Ev hanımları, bankalardan kredi kullanmak istediklerinde bazı durumlarda bankalar tüketicilerimizden gelir belgesi talep edebiliyor. Ancak son zamanlarda kredi kullanımlarının kolaylaştığı günümüz şartlarında, bazı bankalar da gelir belgesi talep etmeden ev hanımlarımız için kredi kullanma imkanı sunuyor. Herhangi bir yerde çalışmayan ev hanımlarımız, bankaya sunabilecek bir gelir belgesi bulamadıklarında daha çok gelir belgesi istemeyen bankalara yöneliyor. Eğer siz de gelir belgesi olmadan kredi kullanmak istiyorsanız yazımızın devamında yer alan bankaları inceleyebilirsiniz. Peki ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? Ev hanımlarına kredi çıkar mı?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Özellikle çalışmadıkları için birçok bankadan kredi alamayan ancak diğer yandan da bazı temel zorunlulukları için krediye ihtiyaç duyabilen ev hanımlarının merak ettiği önemli konuların başında hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor sorusu var. Ev hanımları zaman zaman ev ihtiyaçları, zaman zaman çocuklarının ihtiyaçları zaman zaman da mikro düzeyde bir iş kurmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak gibi amaçlarda krediye ihtiyaç duyabiliyor. Bu konuda ev hanımlarına özellikle bazı kredi imkanları sağlayan bazı bankalar ve bunların kredi kampanyaları söz konusu.

reklamalanı

Ev hanımlarının da bu gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bazı durumlarda banka kredilerine başvurulabiliyor. En basit örneği ile, evde oturan bir hanımefendi, daha sonrasında kendi işini kurarak bir iş yeri sahibi olmak isteyebilir, böylelikle iş hayatına bir başlangıç yapabilirler. Yetersiz sermaye sebebiyle ev hanımlarının en çok başvuru yapmış olduğu krediler ihtiyaç kredileridir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, kredi notu ve bankalar ile olan sicil düzenidir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Ev hanımları genellikle çalışmadıkları için banka kredisi kullanırken veya kredi kartı başvurusu yaparken bazı bankalarda zorlukla karşılaşabilirler. Aslında bu durum tam tersine bazı bankalarca bir reklam unsuru olarak kullanılabilmekte ve örneğin ev hanımlarına kredi kartı başvurusu konusunda bir takım kolaylıklar sağlayan bankalar birbirinin önüne geçmeye çalışabilmektedir. Bu kapsam da bazı bankalar hatta ev hanımlarına 1000 TL kredi gibi kampanyalar dahi yapabilmektedir. Zira ev hanımları da aslında bankalar için harcama potansiyeli olan ve kredi ve benzer kredi araçları açısından önemli potansiyel barındıran bir tüketici grubudur. Bu sebeple bankaların ev hanımlarını es geçmesi mümkün değildir. Dolayısıyla da tüm bankaların ev hanımlarına yönelik birçok ürün ve kampanyası mevcuttur.

Tavsiye Makale: Sicili Bozuk Olanlara Kredi !!!

Ancak belirtmeliyiz ki ev hanımlarının da kredi kullanabilmesi için öncelikle banka sicilinin düzgün ve bozuk olmaması gerekiyor. Yani eğer kullanıyorsanız kredi kartlarının ödemelerini düzenli, kredi borcunuz varsa taksit ödemelerini düzenli yapıyor olmanız gerekli. Eğer bu gibi sorunlar daha önce başınıza geldiyse siciliniz bozulmuş, kredi notunuz düşmüş demektir. Durum böyle olunca da kredi kullanma durumunuz biraz daha zora girebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Nasıl Çıkar?

ev hanımlarına kredi

Ev hanımları da bankalara yaptıkları kredi başvurularında esas olarak tüm diğer kredi başvurusu yapan kişilerle benzer kriterlere göre değerlendirmeye tabi tutulur. Bu kriterlerin ilki de doğal olarak ev hanımlarının kredi notlarıdır. Diğer yandan başka önemli husus da ev hanımlarının eşlerinin kredi notu ve iş durumudur. Zira doğal olarak bir kredi veya kredi kartı ürünü konusunda ev hanımlarının en büyük sorumlu kefili tabi ki eşleri olacaktır. İşte bankalar aslında bunu daha çok değerlendirmeye alırlar. Şayet kredi kullanmak isteyen ev hanımının eşinin iyi bir kredi notu, yeterli bir geliri ve iyi bir banka geçmişi varsa bu durumda bankalar o ev hanımına belli bir miktarla sınırlı olmak kaydı ile tüketici kredisi verebilirler.

Hatta bazı bankalar ev hanımlarına eşlerini kefil yaparak konut kredisi dahi kullandırabilirler. Zira banka burada aslında ev hanımına kredi talep eden bir birey olarak bakmak yerine eşiyle birlikle o aileye kredi verdiğini düşünür. Zira olası bir kredi gecikmesi veya ödeyememe durumunda banka bu borcu anında ev hanımının eşine yansıtabilecektir. Diğer yandan bazı bankalar ev hanımlarına özellikle daha büyük miktarlı kredileri ipotekli veya teminatlı olarak da kullandırabilmektedir.

Tavsiye Makale: Kadınlara Teşvik Kredisi 2019

Ev Hanımlarının Kredi Notları Düşük Müdür?

Ev hanımları konumları itibariyle çalışmadıkları ve düzenli olarak gelirleri olmadığı için ve bazı ev hanımları için bilhassa bankalarla çalışmaları çok yoğun olmadığı için kredi notları belli bir seviyenin üzerine çıkamayabilir. Diğer yandan başta kredi kartı olmak üzere ev hanımlarının bankalar ile uzun süreli çalışma geçmişleri söz konusu olabilir veya söz konusu bir ev hanımımın bir bankada çok uzun yıllardır birikim amaçlı bir mevduat hesabı bulunuyor olabilir. Veya adına açılmış bir hesaptan yine kendi üzerine birkaç adet faturanın otomatik ödeme talimatı olabilir ve buradan düzenli aylık ödemeler yapılıyor olabilir. İşte bu gibi bankalarla çalışma durumu nedeniyle bazı ev hanımlarının çalışan ve maaş alan birçok kişiden daha yüksek kredi notu olabilir. Burada ev hanımlarının aslında tek handikabı maaş gibi aylık düzenli gelirlerinin olmamasıdır. Ancak diğer yandan söz konusu ev hanımının sahip olduğu ev veya araç gibi mülkleri de olabilir ve bunlar bankaya teminat olarak gösterilmese bile aslında yazılı olmayan bir teminat veya garanti olarak kabul edilir. Bu durumda ev hanımı birçok kişiden daha rahat ihtiyaç kredisi kullanabilir.

Ev Hanımlarına Uygun Krediler 2019

ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarına kredi 2018 yılında birçok banka tarafından sağlanmakta ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 yılında aslında bilhassa faizler yükselene kadar çok miktarda kredi dağıttı. Bu bağlamda ev hanımlarına en çok kredi verene bankalar aşağıdaki gibi. Bunlar genellikle ihtiyaç kredisi çatısı altında bu kredileri dağıttılar.

  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • TEB
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank

Tavsiye Makale: Kadınlara Teşvik Kredisi 2019

BANKAKEFİL İSTİYOR/İSTEMİYORMASRAF
DenizBankİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
Enpara.comİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
Ceptetebİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
QNB Finansbankİstemiyor, SGK Gerekli0 TL
Garantiİstiyor, SGK Gerekli0 TL

ev hanımlarına kredi

Yine yukarıdaki tabloda verdiğimiz bankaları da tercih ederek kredi kullanabilir, masraflarınızı daha düşük hale getirebilirsiniz. Listede vermiş olduğumuz Enpara ve Cepteteb bankaların QNB Finansbank ve TEB bankalarının dijital bankacılık hizmetleridir. Bu hizmet sayesinde sıfır masraf ile kredi kullanabilir, herhangi bir kredi dosya masrafı gibi ek ücretler ödemezsiniz. Bu da ev hanımlarımız için çok daha tercih edilebilir bir seçenek olacaktır.

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here